Agama - chovateľské skúsenosti

25. máj 2023

Ahojte. Je tu niekto,kto chova agamu, baziliška alebo nejake podobne terariove zvieratko? Zvazujem kupu takehoto zvierata, strasne sa mi to paci,ale uprimne-nemam potuchy ako sa take zviera chova, stará, co potrebuje. (Skor ako to nezistim,si ho samozrejme nezaobstaram).. mam zatial len psa (vo vnutri) ...ma niekto doma taketo terariove zviera a vie mi o takom zvieratku nieco viac napisat? Je narocne? Da sa s nim mazlit? Aku potrebuje starostlivost, vybavenie, atd. Dakujem

zuzka1_zuzka1
25. máj 2023

My sme chovali agamu bradatu. Potrebuje tepelnú a svetelnú lampu, terarko samozrejme. K tomu sme kupovali pravidelne chrobaky hole mysi ako stravu... teraz ma bracho leguana zeleného, ma skoro sva metre a okrem toho ze u našich už nemusia žiť aj chorbaky mali agamky výhodu, radi sa hladkali, bežne mi na pleci kukali telku so mnou... 🙂

autor
25. máj 2023

@zuzka1_zuzka1 super dakujem a kolko sa dozila agama?🙂

zuzka1_zuzka1
25. máj 2023

Jedna nám zdochla, mala nieco na bruchu, bracho zvyšné potom predal tak neviem 🙂

2006_1211
5. jún 2023

Svetelná tepelná lamba terarko mi sme mali piesok a drevo a bazén na kúpanie a červy cecky sarancata šalát púpava a tak

2006_1211
5. jún 2023

@2006_1211 to myslím pre agamu

janaposahana
7. sep 2023

Zdravím. Chováme doma agamu od januára tohto roku. Vymenili sme uz 6 výhrevných žiaroviek. Vymenili sme aj obímku. Posledná vydržala necelý mesiac. Denne svieti žiarovka 9-10 hodín. Je to normálne? Kde je chyba? Alebo má svietiť nonstop?