Agama bradatá nechce žrať

angela099
26. sep 2022

Ahojte má tu niekto skúsenosti s chovaním agamy bradatej? My máme jedného samca vyše roka, ale od zimy máme problém že nám nechce veľmi žrať. Minulé leto až do zimy žral dosť. Čítala som, že v zime je vraj normálne ak žerie málo, lenže prišla jar, leto a stále sa do neho vošlo minimum zjedol tak jedného švába za týždeň, alebo jedného saranča za týždeň. Všimli sme si že je už dosť podvýživený tak sme mu začali mixovať potravu a podávať pomocou striekačky. Nejaké rady, tipy?

nikanu
26. sep 2022

@angela099 brat ju ma 🙂 a uz je riadne vypasena. dava mu kobylky, sam si ich chyta. toto sa mu zatial vsak este nestalo. hadam len nebude chory

greta2017
26. sep 2022

@angela099 ak zjedol len tak malo tak by som sa poradila s veterinarom. Mala som toto zvieratko a zral dost. Nakoniec si zlomil nozku (akoby zapästie) a vtedy zacal byt inaksi a menej aj jedol a pochopitelne sa menej hybal

ladygina
26. sep 2022

ma dostatocne teplo v terariu? niekedy to moze byt aj podchladenim. ako isto by som ju vzala k veterinarovi a on uz bude ediet co s nou. bola by skoda, ak by ste ju nechali sa len takto trapit

123kika
25. feb 2023

@ angela099 Dobrý deň, našla som Váš starší príspevok a máme momentálne taký istý problém,tak sa chcem opýtať ako to dopadlo a či nám viete poradiť. Ďakujem

angela099
autor
27. apr 2023

@123kika pekný deň, žiaľ naša agama umrela..odporúčam ísť čo najskôr k veterinárovi a riešiť to s nim, hádam to bude v poriadku 🙂