500 eur zaočkovaným dôchodcom

martinka00623
27. nov 2021

Dobrý večer , ja by som sa chcela opýtať že mám starkeho ktory ma 62 rokov a je zaockovany johnson vakcinov , cize iba raz sa snou ockuje ... lenze neni este dochodca tak ci ma narok na tieto peniaze ... za kazde rady dakujem

natalienka12
27. nov 2021

@martinka00623 Nie, nema narok, lebo nic take neexistuje.

belllinka
27. nov 2021

@martinka00623 nikde nie je písané, že musí byť dôchodca, ide o ľudí nad 60 rokov. A nedostane peniaze, ale "poukaz" do vybraných podnikov a služieb. A ešte to nie je schválené...

mogaa
27. nov 2021

@martinka00623 jednak to nebolo ani schválené a 62ročný je už dôchodca?

nina255
27. nov 2021

@martinka00623 bol to ešte len návrh nič take ešte neschválili...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
27. nov 2021

Dufam, ze to ren blazon neschvali.

martinka00623
autor
27. nov 2021

@belllinka ano viem ze nie peniaze ale poukaz ... a aj to ze neni to schvalene ... mal tuberkolozu a bol vypisany viac ako rok tak koli tomu mi neschvali iba zase v maji vie ist vybavovat ! Ja sa len pytam ze ak to ked este neni dochodca ... a je ockovany johnson vakcinou ... cize len jedna davka

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka00623
autor
27. nov 2021

@stanulienkat podla mna to ani nechvalia pretoze 500 euro dat kazdemu nad 60 rokov je priserne vela ... radsej dat na pomoc chorym detickam

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka00623
autor
27. nov 2021

@viestta ďakujem pekne 😊

heleninamama
27. nov 2021

@martinka00623 S tým, že je to blbosť, súhlasím, ale rovnako je blbosť dávať v tejto ekonomickej situácii peniaze navyše chorým deťom. Na tie už ide rôznych sociálnych dávok viac ako dosť.
Ak sa chce štát starať, nech radsej6 pridá tým, ktorí v tejto dobe pracujú a štátnu kasu aj plnia.

stanulienkat
27. nov 2021

@viestta lenze 500e je 500e zo statnej kasy. Je jedno ako sa pouziju. Potom budu chciet 500e aj 50 rocni, potom aj pracujuci...potom aj mamicky na materskej ...a uz sa spusti lavina. Tento blb nas zadlzi na x rokov. A to som si myslela, ze uz Fico nas polozil na kolena aj s jeho zlodej bandou.

vler
27. nov 2021

@martinka00623 v konecnom dosledku dat prispevok kazdemu 60+ zaockovanemu by zrejme stalo ovela menej ako cast z nich nakoniec liecit (aj tyzdne) v nemocnici. Liecba na JISke atd je nesmierne financne narocna

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
27. nov 2021

@martinka00623 nad 60r a očkovany 1. alebo 3. dávkou

martinka00623
autor
27. nov 2021

@nikpa johnson vakcinou je ockovany cize len raz sa dostava !

zmrzlinka2021
27. nov 2021

@stanulienkat populuzmus je silnou zbranou... ale zial, slovensky volic miluje populistov, rozdavanie penazi...

nikpa
27. nov 2021

@martinka00623 áno, ja rozumiem, že Johnson sa dostáva len raz. O nej konkrétne som nič nepostrehla ale tak logicky, takýchto ľudí obísť nemôžu.

liljana
27. nov 2021

Co spravis. Zial vela Slovakov je tak blbych, ze ich musis podplatit, aby sa zacali zaujimat o svoje zdravie a zivot. Keby dali ciganom 50 eur za ockovanie, otocia to aj 4 krat. A preockovanost stupne o 10%.

amanta5
27. nov 2021

No tak ja dosť pochybujem, že ak to dajú cez poukazy, tak to bude úspešne... Táto 'kampaň'.
Už vidím dochodcov z typických dedín ako sa idú dať zaočkovať, lebo dostanu poukaz do napr. Tatier. Väčšina tých ľudí chodí zväčša do obchodu a na cintorín.
Teraz narážam na ľudí 65+ a z typického vidieku. Česť výnimkám.
Ja si práve myslím, že práve tých 500e na ruku by ich mohlo motivovať ☺️ Aj keď teda nehovorím, že je súhlasím s týmto riešením.

babababka
28. nov 2021

S manželom sme plne zaočkovaní,manžel je 65+ ja ešte nemám vek.Nebude mať veľký účinok tých 500 eúr.Naozaj,väčšina z dôchodcov chodí :pošta,obchod,cintorín,lebo sú tak zrobení,že nejaké túry po horách,návštevy divadiel apod. im nepomôže.Lepšie by bolo,ak dajú hoci len 200,ale na plyn,vodu,lieky ,potraviny apod.Celú kampaň očkovaciu bolo treba riešiť inak,zamerať sa najprv na tých,ktorí sú viac mobilní,chodia do práce,dovolenkypotom ľudia,ktorí sú väčšinou doma a majú málo soc.kontaktov a politici,poslanci až nakoniec.Povinne,kritická infraštruktára.

kristiii
28. nov 2021

@babababka ja teda nemám pocit, že by ľudia nad 60 chodili len do obchodu a na cintorín. Stačí mi v lete, keď cestujeme niekam, tak polovica vlaku je vždy obsadená dôchodcami smerujúcimi na výlety. A po kaviarňach u nás v meste ich veru tiež dosť vysedávalo, kým boli otvorené. Myslím, že v dnešnej dobe sú práveže dosť čiperní a spoločenskí a mnohí by to využili.

babababka
28. nov 2021

@kristiii tak sa mýlim

ndrag
28. nov 2021

@martinka00623 vies o tom, ze ak to schvalia, tak to nebude cash na ruku, co mozu doma ludia prehajdakat ale poukaz na urcite sluzby?

lenasweet
28. nov 2021

@martinka00623 Cítala som ze vraj 500 dostanu az po 3 dávkach vakcíny, ale môže sa to este zmenit. Neodporucam pichat komukolvek tie "vraj vakcíny" Verejne sa vie ze tie vakciny na covid su len vedecká studia, a nerucí za nich ani výrobca....co je nehorázne. To uz ani nehovorím kolko ludí má od menšieho az po vázne poskodenie zdravia po vakcíne a média to zámerne zatajujú.
Uvedomte si prosím ze vakcína sa dava raz za 10 alebo 15 rokov...nie kazde 3 mesiace... s tym ze parlament povedal ze prve 2 dávky vlastne velmi neucinkuju, preto si musite pichnut 3 aj 4 davku...robia z ludí hlupákov...bodaj by ich karma uz konecne dostihla.

amanta5
28. nov 2021

@kristiii to záleží aj od oblasti a mesta. Mnoho rokov som bývala v BA, teraz pri BA. Predtým som mnoho rokov bývala na východnom Slovensku.
Z mojich skúsenosti chodí väčšina dôchodcov 65+ najmä do obchodu a na cintorín. V meste som sa častejšie stretávala s touto vekovou kategóriou i v kaviarni alebo v divadle. Na východe (v klasických obciach) táto veková kategória ostáva iba v okolí, tieto "služby" väčšina vôbec nevyužíva.
Keď si pozrieš aké nízke dôchodky zväčša ľudia majú, tak isto by sa im hodili viac peniaze ako poukazy. Práve pri týchto ľuďoch som si istá, že to neprehajdákajú. Sú to ľudia, čo pamätajú ešte "ťažké" časy a nedostatky. Títo ľudia bývajú často šetrní a kultúra býva pre nich "vyhodený" peniaz. Od januára ide hore elektrina, potraviny išli tiež celkom pekne hore....už keď im chcú dať finančné zvýhodnenie, nech im dajú peniaze. Tie zúžitkujú lepšie a práve to môže byť veľký motivátor pre mnoho ľudí z tejto kategórie.

kristiii
28. nov 2021

@amanta5 ale ja netvrdím, že to je nejaké super riešenie, ani že by som im nedopriala skôr peniaze v hotovosti. Iba, že moja skúsenosť s dôchodcami je veru iná, že nechodia všetci len po doktoroch či po cintorínoch (aj keď určite sú aj takí).