5 mesačne dieťa na rokovaní národnej rady

sardinka335
29. apr 2016

Pridala som tuto temu, aby sme nespamovali inu, kde sa tato tema začala ,,preberat,, tazke, kto cíti potrebu vyjadriť svoj nazor, tu ma priestor. V krátkosti - iste ste postrehli ten ,,mega škandál,, ako poslankyna Petrík(ová) nebola pustená do rokovacej sály NR SR s 5 mesačným batolaťom. Sta za? Ste proti? čo si o tom myslíte?

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sardinka335
autor
29. apr 2016

Su profesie, kde je pritomnost dietata neziaduca. Samozrejme chapem take, ked ma viac menej home ofice, čučí skor do PC a sem tam sa ukaze v ,,ofice,, ale na stretnutia a ,,serióznu,, prácu si kazda z nás musi zhanat babku, ,,dedku,, tetku, kamaratku a školku. Ale za peniaze aj koleno vrtať! Nie su schopne 6 mesiacov lapeť s dieťaťom. Nicholsonova detto - prekecla sa ze asistentka z našich dani bude aj opatrovatelku robit. Potom to sice zahovorila lebo si uvedomila čo povedala.

zita19
29. apr 2016

@anetkaadamko ani ja som si ich nemohla nosut, myslim, ze az na par vzacnych pripadov, kde je to mozne sa to vo vseobecnosti neda, aj ked zo Zakonnika prace ma zena narok na prestavku v praci za ucelom kojenia. Dama ked uz nechce byt na materskej (vsak preco by bola, poslanecky plat je vyssi ako najvyssia materska a rodicak jej bezi az do troch rokov dietata ci poslancuje ci nie) tak si mala zabezpecit opateru pre svoje dieta, odbehnut nakojit ak to bolo potrebne a zvysok pracovneho casu venovat tomu, za co berie nemaly plat.

mysga
29. apr 2016

Ja som to hneď zveličila, že uz vidím tie brigádničky v tescu, čo si privyrábajú, s deckom v šatke za kasou... Áno, je to iné odvetvie a tak... Ale

1. Sťažuje sa, že nie sú tam ani prebalovacie pulty a podobne - Budova národnej rady je nejaká verejná inštitúcia? Prečo nie sú prebalovacie pulty napríklad na daňových úradoch, kde chodia odovzdávať mamičky daňové priznania, alebo u policajtov, na úrade práce - jednoducho tam, kde je normálne, že si občan, čo niečo vybavuje, môže (teoreticky) zobrať dieťa so sebou?

2. Tá jej vsuvka o 20 minútach, to zabilo všetkých, čo práve prišli po 8-10-12 hodinovej šichte domov. :D

3. Nie, dieťa nepatrí do práce. Keby je v rámci budovy národnej rady spojazdnená nejaká škôlka alebo jasle pre deti ľudí pracujúcich ako poslanci - vtedy je normálne, niesť dieťa do práce.

Každopádne sa pochovala, ukázala všetkým, že práca v parlamente je záležitosť pár minút týždenne a ešte sa aj môže oduť, keď má niekto problém s tým, že vodí deti tam, kam deti nepatria. 🙄

sardinka335
autor
29. apr 2016

Ja som mala spolužiačku čo na prednašky brala dieta - zatial čo bola prednaška, tak babka kočikovala a cez prestavky kojila a tak...ale v triede malu nemala - vydychany vzduch, jeden soplí a druhý chrchle. Vzdy sa to da zariadit. A okrem toho poslankyna na to ma aj peniaze aby si to zabeštelovala, tak aby sa plne mohla sustredit na pracu.

sissy27
29. apr 2016

@sardinka335 ja som to len tak okrajovo zachytila - ale prišlo mi to maximálne nevhodné... jednak to, že sa v práci ukáže na 20minút a berie plat ako niekoľko zdravotných sestier dohromady čo makajú dvanástky, nočné, dvadsaťštvorky a nie je schopná si ani na tých trapných 20min zabezpečiť manžela, babku, babysitterku, čo by jej kočíkovala drobca vonku, kým teda ona podá nadľudský pracovný výkon a potom ešte aj madam bude robiť rozruch cez sociálne siete ako urazená puberťáčka? A teda Bugár sa vyjadril, že stačilo vopred nahlásiť a dohodnúť sa, takže mi z toho vychádza, že jediné, čo potrebovala, bolo zviditeľniť sa...
zhrnula by som to asi tak - nie je nad to, keď sa hovno tvári ako torta, nedajbože poschodová...

nyusika
29. apr 2016

kebyze je normalna, tak toto neriesi cez media. toto je dokonala ukazka absencie rozumu - jej vobec neslo o to, ci tam bude s deckom, ale o tom, aby to rozmazala v mediach.

presne to, co kojo mafia - nejde o kojenie, ale o to byt vidiet, ze kojim...

a popri tom nasrala vacsinu zien, lebo ta petrik (ova) je blba ako tacky/furiky a neuvedomila si, co vlastne pise.
ze chcela tam ist na 20!!! minut...kurna...a za to berie plny plat ???

Ked jej uz islo naozaj op to, ze chce mat decko na sebe nalepene full time az do matury, den dopredu napsiem mejl v zneni nieco ako "sevas, zajtra nemam kam dat dieta, prosim o povolenie zacastnit sa rokovania s dietatom v satke, rucim za to, ze nebude plakat, dychat, jest a srat"

anatalia77
29. apr 2016

ja sa radšej nevyjadrujem,lebo by som tu nadávala ako pohan. Toto je hrozné ako sa niektorý poslanci správajú. Čistá arogancia.

gir
29. apr 2016

SKVELÁ MAMIČKA - aj ja chcem taký plat za 10 min. a ešte mám aj bábo pri sebe To by sa nám skvelé žilo...

mima4
29. apr 2016

@sardinka335

môj súkromný názor:

to čo sa stalo, len vypovedá o tom, že žena matka je v podstate v tejto spoločnosti smrad, pred ktorým treba zavrieť dvere a v podstate ju dieťa diskriminuje z normálneho života a zatvára ženu do vyhraneného priestoru, kde môže riešiť maximálne pokakané plienky a kašičky. Žena tým, že sa stane u nás matkou, je považovaná pomaly za triedneho nepriateľa, vytesnovaná a diskriminovaná ako keby mala lepru. Vôbec sa u nej neočakáva a ani nie je želatelné, aby fungovala tak ako doposial. Má dieťa, nemá čo v normálnom fungovaní spoločnosti hľadať.

Daná pani poslankyňa nešla do pléna na 10 hodín, išla tam max na polhodku a dali jej pocítiť, že žena matka tam nepatrí - je to hanba tejto spoločnosti a v tomto sme za opicami pred vyspelou europou, kde dieťa nie je už prekážkou ani v kariere ženy a nepozerajú sa na takú ženu ako na odpad, krkavčí odpad.

Ja nechápem, prečo ženy odsúvať zo spoločnosti len preto, že sú matky. Keď niektorej žene vyhovuje sedieť doma a riešiť iba hand made blbovinky a pozerať serialy, prečo nie? ale nie každá má takú predstavu o svojom živote.

baumka
29. apr 2016

Možno Zorka bude budúca poslankyňa a maminka ju len chce pripraviť na budúce povolanie,nech si k nemu pričuchne. Ale nie. Potom navrhujem v rámci rovonoprávnosti,aby si mohli do parlamentu doniesť aj starší poslanci svoje vnúčatá. Keď už,tak už. Nech je veselo 😉

mima4
29. apr 2016

@mysga
@gir
@nyusika
@sissy27

dievčatá, však čo vám bráni sťať sa poslankynami v parlamente? 😉

nyusika
29. apr 2016

@mima4 mne konkretne charakter 😀 😀

gir
29. apr 2016

Lebo ešte máme chrbtovú kosť aby sme išli do politiky na Slovensku

mima4
29. apr 2016

@nyusika OK, tak práve preto sa musíš uspokojiť s prácou, ktorú nevybavíš za 20 minút 😉

baumka
29. apr 2016

@mima4 ale tu nejde o to,žeby jej to nechceli dovoliť,veď sa aj Bugár vyjadril,že mala prísť najprv za ním. Možno to mala riešiť ešte na začiatku,dať vedieť,že niečo také plánuje a určite by sa niečo vymyslelo a nie robiť z toho takú aféru,že to nakoniec skončilo na všetkých tv kanáloch a internete.

nyusika
29. apr 2016

@mima4 mate pravo na nazor, ale ja osobne so myslim, ze ten, kto si toto naozaj mysli, nema sebavedomie a sam seba povazuje za to, co pises - za menejcennu

neposerte sa uz (ospravedlnujem sa za vulgarizmus, ale neviem svoje rozhorcenie lepsie vyjadrit) z toho, ze ste matky, nikto normalny si totz nemysli to, co opisujes
citat:
Žena tým, že sa stane u nás matkou, je považovaná pomaly za triedneho nepriateľa, vytesnovaná a diskriminovaná ako keby mala lepru. Vôbec sa u nej neočakáva a ani nie je želatelné, aby fungovala tak ako doposial. Má dieťa, nemá čo v normálnom fungovaní spoločnosti hľadať.

mna uraza uz len to, ze nejaka zena si toto mysli.
a to, ze mas taku skusenost svedci len o tom, ze sa
a) pohybujes vo velmi divnej spolocnosti
b) mas iny problem, ale sama seba si presvedcila, ze problem je dieta

a argument, ze ved tam isla na maximalne hodinku...to teraz vsetky matky pausalne budu chodit do prace na maximalne hodinku ??

nyusika
29. apr 2016

@mima4 nemusim, ja sa uspokojim s takou, ktoru mozem robit aj z domu 😀 😀

chiara189
29. apr 2016

Je to chore..by som chcela vydiet tu robotnicku za pasom s dietatom v satke

ale sak poslanci mozu

sardinka335
autor
29. apr 2016

@mima4 Skor je to myslene tak,ze su miesta kde dieta nepatrí a jeho pritomnost moze posobit rušivo - ked tam začne revat. Nie, že zena ako matka tam nepatrí - nepatrí tam 5 mesačné dieta do priestoru kde je x milionov ludi chrchlajucich, soplavých a chrontavých...Matka ma byt pri dietati a nie dieťa pri matke. Dnes maju mnohe zeny pocit, ze byt len matkou je nič...musia sa realizovat aby sa citili uzitočné a hodnotne. Ved ked chcu tak nech. Toto vnimam ako pozitívnu diskrimináciu kedy sa uprednostnuju ,,znevýhodnene,, skupiny na ukor väčšiny. Všetko sa da zariadit a zosuladit ak sa chce. A o tej vyspelej europe ani nezačniem polemizovat - lebo vtých ,,vyspelých ,,štatoch je aj vdaka bezbrehej tolerancii bordel na entu...
kadejaká ,,zdrápanina,, tam určuje podmienky len normalny, slušný a dane platiacii občan tam ma držať hubu...ale to je samozrejme ina tema.

zita19
29. apr 2016

@mima4 ak je draha pani poslankyna etalonom ukrivdenej matky v tejto spolocnosti, tak zbohom aleluja...

nyusika
29. apr 2016

@sardinka335 presne...a akosi sa nejak opomina, ze v totej vyspelej europe maju zeny platene volno tak maximalne par mesiacov...a potom hajde do prace a ked nemozem s dietatom, tak dieta do jasli, ci k au pair...
ale nieeeee, sak nebudeme horsie, ako tie Matky vo vyspelej europe, my si nechame trojrocne a viac platene volno (ok, po prvom polropku s dvesto eurami).,..ale v totej vyspelej europe ani to nemaju, ze ano.

mysga
29. apr 2016

@mima4 Mne konkrétne bráni to, že by ma to nebavilo a všetci politici mi prídu smiešni. Lebo sa riešia večne takéto kraviny namiesto normálnych problémov a nemienim sa medzi tú partičku vsúvať, lebo by ma stiahli do tej ich hry. :D

Ja som nenapísala, že mne vadí, že je to robota na 20 minút. To je plus pre ňu. Ja som napísala, že nasrala všetkých, čo prišli po šichte domov. :D A keď jej to už zaberie za deň zrovna tých 20 minút, tak na tú chvílku ho mohla kamsi šupnúť. Je iné, keby trčí 6 hodín v práci, niekto jej kočíkuje alebo stará sa o dieťa a jej zakážu odbiehať si odkojiť.

Nemyslím si, že žena je považovaná za nejakú leprovú anču, keď má dieťa. Nie. Je považovaná za matku. 🙂

mysga
29. apr 2016

@nyusika Ja stále vravím, že tu sa ženy sťažujú a pritom sme pomaly posledné, čo im čosi platia za to, že sú doma pri dieťati...

gir
29. apr 2016

Nech páni poslanci zariadia aby materská nebola len 8 mesiacov ale min. 2 roky, kedy už dieťa môže do škôlky,

bro1
29. apr 2016

Pani poslankyňa je platená z daní voličov, aby pre nich pracovala. A veľmi dobre platená. Buď si dieťa umiestni do jasiel, zaplaťí opatrovateľku, alebo ostante na MD tak ako to robia všetky pracujúce matky. Nie je iná. Okrem toho, dieťa na rokovanie nepatrí, má svoje potreby, mrnci, plače, kadi a to predsa ruší prácu aj kolegov. Mne by to vadilo a tiež mám 2 deti. A kútik v parlamente? Nech sa páči, keď si to zaplatí. Má od nás slušný príjem. Robí haló s niečím, čo by inú matku ani len nenapadlo namiesto toho, aby riešila doležité veci pre ľudí. Zas je to o poslancoch pre poslancov a občan čakaj kým sa postarám o svoje dieťa. Nech sa nehnevá , ale týmto správaním ukázala iným mamám, že ONA a JEJ dieťatko sú niečo viac ako iné mamy.

anatalia77
29. apr 2016

Odkedy je poslanec/poslankyna nadčlovek? Takže ked ja nemám takúto výhodu v robote tak mi je súdené sa len "uspokojiť?" Len preto,že nie som poslankyna,tak mám čušať?

gir
29. apr 2016

Mne t o príde tak, že:
- matka ktorá pôjde skoro do práce - zlá matka, lebo nie je zo svojím bábom
- matka, ktorá je doma do 3 rokov - lenivá matka, lebo je s bábom
KDE JE DOBRÁ MAMA?

sardinka335
autor
29. apr 2016

@mysga sak to sa stazuju ....len truby vymyšlajte!!! a pojdete tak ,,svetovo,, ako na zapade len čo vam dieta odpadne od ,,chamajdy,, tak pojdete do roboty. Tu mozeme byť 3!!!!! roky doma a venovat sa dietatu. RObota vam mile damy neuteče. Do dochodku pojdeme my 30tničky tak okolo 70 tky ako to vidim....z roboty vas odnesu v drevenom kabate...

mysga
29. apr 2016

@gir matka, ktorá je doma do 3 rokov je normálna matka. Nenormálni sú tí, čo tvrdia opak. 🙂 Lenivá je tá, čo je doma do 6 rokov pre nič a zadarmo :D

@sardinka335 Áno, všetko treba podľa EU, všade v každej práci kútiky, jasle, materskú na pár týždňov po pôrode a potom hop šup makať. Ja radšej budem za 200 evry doma, ako dopracovať sa k tomuto štandardu západnému.