5 jazykov lásky na diaľku

ninakolarova
9. jan 2016

Ahojte žienky, bola mi odporučená kniha 5 jazykov lásky a musím uznať, že je to veľmi dobré čítanie a sú to naozaj dobré rady. Ale čo v prípade, že s partnerom máme vzťah na diaľku? Jeho primárnym jazykom je fyzický kontakt a je to veľmi znať, že sme spolu už dlhšie neboli, komunikácia z jeho strany je deň odo dňa horšia. Ešte týždeň po tom čo sme sa videli bolo všetko ok, ale potom sa to začalo zhoršovať. Vôbec netuším ako mám jeho citovú nádrž udržať plnú, keď s ním nie som. Máte nejaké nápady? Viem, že je to veľmi ťažká otázka a ani neočakávam, že nájdeme na ňu odpoveď, ale možno vás napadne niečo....

rheuska
9. jan 2016

Neviem ako daleko od seba ste a ako ste spolu dlho. Ale zijem uz 8 rokov mimo Sk. A poviem Ti, ze ono zo zaciatku sa ozyvas kazdemu. Hovoris co nove. Lenze potomsa uz pre teba nc nove nedeje. V podstate nemas o com hovorit a ked tak tak aj tak o novych ludoch a to ludi zaujima len chvilu. Spolocne zazitky miznu. Stracaju sa v minulosti. A tak to akosi ochladieva vsetko. To hovorim o vztahoch vseobecne. Vztah na dialku som nemala a ani nikdy nemala v umysle udrziavat. Ono nenadarmo sa hovori: zide z oci, zide z mysle. Jedine co by som odporucovala j asi zacat planovat spolocny zivot. A to coskoro.

ninakolarova
autor
9. jan 2016

@rheuska sme spolu krátko a naše bývanie je dosť zložité on má domov 200km odo mňa a prácu má 60km odo mňa opačným smerom (tam býva na ubytovni) ... tiež ma napadlo "zíde z očí zíde z mysle" ... no chcela by som to nejak udržiavať aby sme sa tak nevzdiaľovali...

dominika6
9. jan 2016

@ninakolarova
Ty si s nim tehotna?

dominika6
9. jan 2016

Ci teda mas s nim dieta?

ninakolarova
autor
9. jan 2016

@dominika6 nie, dcerka ma ineho otca.

dominika6
10. jan 2016

@ninakolarova
Vztah na dialku vydrzi jedine na dovere a udrziavania plamena ked ste spolu,aby sa on na teba doslova tesil...ak zacnu vyhovorky je to signal ze sa nieco deje