4ka paušál

5. nov 2022

Ahojte kočky, dcére končí viazanosť a chcela by prejsť do 4ky. Majú super ceny a aj telefóny. Tie, ktoré 4ku máte aké má pokrytie signálu? Bývame v malom okresnom meste, ale dcéra veľa cestuje.
A ako je to u nich s braním telefónu na splátky? Nevadí, že je študentka? Viem, že telekom a orange dá mobil bez problémov, ale v o2 nieje šanca. Ďakujem

monikaman
5. nov 2022

Ja neodporucam. Nemaju pokrytie, slubuju ale pravda je niekde inde,syn skusil 2 mesiace (nastastie len ich kartu bez viazanosti) a nakoniec sme presli na studentsky pausal od orange. Dat 10€ za sluzbu ktoru neviem vyuzit, zrazu z lacneho je “drahe” lebo sice mal vela gb ale casto bez signalu 🙂))

bettie
5. nov 2022

Treba najskor vyskusat. S tym problematickym pokrytim je to fakt. Mne napriklad 4ka vyhovuje. Dcera zasa nemala casto signal.

janula2511
5. nov 2022

V O2 sa nedá zobrať telefón na splátky ako v Orange?

lenjaona
5. nov 2022

Spokojnosť so 4 kou, využívam dlhé roky 👌 signal maju vzdy ,data aj hovory sa oplatia

lenkadenisa
5. nov 2022

4ka nie. Stále má zlé pokrytie, bola som u nich dlhé roky a príliš sa to nepohlo vpred. Skôr si pozri Radosť.

niekto2hy
5. nov 2022
autor
5. nov 2022

@niekto2hy čo to prosím znamená v laickej reči?

autor
5. nov 2022

@janula2511 dá, ale orange, telekom neoverujú príjem a O2 áno, študent nemá šancu. Kamoške nedali telefón lebo je na rodičáku, žiadali výpis z účtu a všetko ako keď berieš klasicky tovar na splátky. Telekom a orange také nemajú.

simik22
5. nov 2022

Ja štvorku predavam. Treba vyskúšať pokrytie, veľa ľudí je spokojných. Veľa nie.

niekto2hy
5. nov 2022

Tam kde nie je signal 4ky sa prepne do siete Orange a na displeji mobilu svieti ,,R"

amiaja
5. nov 2022

Kupte kartu s predplatenym kreditom a vyskusajte ake bude u vas pokrytie. Ak nebude problem tak si moze vziat pausal. Ja mam 4ku kvoli datam a nemam problem.

paulinam99
5. nov 2022

znamená to, že keď si v telefóne nastavíš sieť Orange na pevno, tak sa síce oberieš o možnosť používať internet v LTE sietu 4ky (pôjdeš len v 3G sieti Orange), ale telefón sa Ti nebude prepínať, ale bude stále fyzicky v 3G sieti Orange.

Vtedy Ti môže byť úplne jedno, kde má aké pokrytie 4ka, keďže fyzicky budeš aj tak v sieti 3G Orange.

zuzkaa1991
5. nov 2022

Isla by som skor do radost od o2 dobre ceny aj pokrytie ;)
Telefóny sa uz neoplatí brat cez spoločnosť lepsie na splatky alebo v hotovosti kupit ;) uz tak fungujeme par.rokov

santiago_segura
27. jan 2023

Toto ma zaujíma že keď 4ka prejde do orange roamingu naskočí síce 3G sieť ale nejdu vôbec dáta ako keby boli vypnuté. Stalo sa to už niekomu.

fireman666
27. jan 2023

4ku mam na paušál, ale akonáhle splatim telefon, odchádzam, toľké nervy s vypadkami i signálu... Tie prepínania medzi 3g a 4g je za trest. Skúsil som radosť, to je cez o2 a to je radosť.. 🙂 otázka je, koľko dat mesačne potrebuje?

fireman666
27. jan 2023

@fireman666 keď tak ešte pozri Orange, ponúkajú študentský.pausalom výhodný.. Telefon si vieš kúpiť aj zvlášť.

fireman666
27. jan 2023

@santiago_segura žene 3g nefunguje vibec, skúšali sme na viacerých telefónoch. Treba vymeniť sim kartu

santiago_segura
27. jan 2023

@fireman666 keď som volal na zákaznícku tak navrhovali vymeniť simkartu. Vyrieši to? Lebo signál bol, ukazovalo mi pri signále že 3G ale ako keby dáta boli vypnuté.

fireman666
27. jan 2023

@santiago_segura celý proces ako som to riesil cez Linku, to ani nebudem písať, lebo sa znova výtocim, keď si na to spomeniem🙂 proste po vsetko im hovorím, ze pošlite novú sim, ze problém bude tam, ony to priznali, ale ze za sim kartu mam dat 4 eura.. Tak im hovorím, ze ja si platím službu, paušál, nie mojou vinou to nejde. A este si mam meniť simku a platiť zato?. Tak si žena preniesla číslo do radostí a je spokojná. To isté mam v plane aj ja, akonáhle splatim telefon.

fireman666
27. jan 2023

@santiago_segura jej simku som skúsil na 3 telefónoch. Nešlo ani v jednom. Moju som skúsil takisto, mne 3 g išlo.. Takze jedine len sim karta je problém.

babkaland
11. máj 2024

No čo s tými simkartami? Vraj má už ísť aj 4G a mne furt ide len 2G ale čo s tým má simkarta? Lebo ak v pokrytí 4ky ide 4G tak simkarta ju musí podporovať. Dokonca v Devínskej Novej Vsi mi to išlo v rakúskej sieti 4G takže aj roaming je možný. Poznáte simkartu alergickú na Orange? Či čo?

babkaland
11. máj 2024

Viete už mi to pripadá smiešne že všade inde ide 4G len v Orange nie.

niekto2hy
11. máj 2024

@babkaland Musi byt frekvencia 4G povolena a volna v Orange(hlas ma prednost).4ka ma uz aj 5G.

babkaland
11. máj 2024

Ja nemám nič na 5G ale nechýba mi keďže 4G úplne postačí na všetko čo využívam. Len keby to 4G aj išlo že? Áno a toto je ten detail ktorý 4ka nikdy nespomenie vo svojej reklame kde sa chvastá že "už aj v 4G u partnera" lebo práve to: Musi byt frekvencia 4G povolena a volna v Orange(hlas ma prednost),,, Tak potom neviem čo oni stále splietajú o výmene simkarty lebo aj mne to povedali ako prvé keď som ich riešil na supporte,..

babkaland
11. máj 2024

Stačilo by takto odpovedať stále a tak ja môžem ísť kludne do Radosti alebo hockam inde lebo: Musi byt frekvencia 4G povolena a volna v Orange(hlas ma prednost)...

babkaland
11. máj 2024

Takže 4ku neodporúčam používať lebo: Musi byt frekvencia 4G povolena a volna v Orange(hlas ma prednost)... a stále skončíme pri tejto vete.

babkaland
11. máj 2024

Ja potrebujem reálne funkčné 4G nie len teoreticky volakde v reklame... Že ak možno niekde náhodou Orange povolí tak bude. To pre mňa neni služba, ktorý operátor mi dá reálne 4G ktoré aj bude fungovať za cenu nižššiu ako 20€?

babkaland
11. máj 2024

No dobre idem na bazoš hladať nejaké eséčkové ajfóny lebo cubot mi už lezie na nervy tiež. Prípadne viete ešte o nejakom smartfóne čo neni velký ako lopata na sneh a je použiteľný? Cubot je typickým príkladom nepoužitelnosti.

niekto2hy
11. máj 2024

@babkaland Orange sprístupňuje zákazníkom 4ky jeho 4G sieť označenú B1, teda 2100 MHz.4ka pre svoju 4G sieť využíva pásmo B3, teda 1800 MHz.

babkaland
11. máj 2024

A to je dôvod prečo nejdu v 4ke 4G-čka a vlastnú sieť majú mizernú.
Už od začiatku keď začínali s tým 3G už ani to mi nešlo. Ja používam 4ku odkedy vznikla. A vtedy to bolo tak že v pokrytí 4G a u Orange (či vtedy ešte Telekom?) sa dohodli na 3G a nikdy mi to nešlo. 4G detto. Hovorím jediný raz som zažil 4G v roamingu a to bola tá rakúska sieť.