25 GB od Orange

alexandra224
21. okt 2022

Dobrý deň, aktivovala som si službu v orange, ktorá poskytuje 25GB zadarmo k 25. výročiu. Prišla mi aj správa že aktivácia prebehla úspešne lenže dáta sa mi spotrebujú stále len z mojich pôvodných a nie z týchto 25tich. Mali ste niekto podobný problém?

andrea_82
21. okt 2022

pravdepodobne najprv spotrebúvaš klasické dáta a po ich vyčerpaní začneš čerpať z navýšeného balíka. Keď ti v novom mesiaci nabehnú obyčajné dáta, zase budeš čerpať najprv tie.

alexandra224
autor
21. okt 2022

@andrea_82 tiež som myslela ale kamoške tiež začali najskôr čerpať z týchto 25tich a tie čo ma zvyšné tie nemíňa. Ale dakujem.

alenah31
21. okt 2022

@alexandra224 a v čom vídíš problém? Sú to dáta navyše...až po "minutí" tvojich dát sa začnú "míňať" dáta navyše. Kamoška ti nehovorí pravdu.

alexandra224
autor
21. okt 2022

@alenah31 Ukázala mi aj orange aplikáciu kde to je všetko rozpísané tak preto tomu nerzumiem

valeriakadarova
21. okt 2022

@alenah31 prečo by jej kamoška nevravela pravdu? Ja mám tiež aktivované tieto isté dáta navyše, je to benefit, čiže najprv sa spotrebujú dáta z benefitu a až potom vlastné predplatené...

valeriakadarova
21. okt 2022

@alexandra224 skús si v appke (ja pozerám normálne na webe) rozkliknúť spotrebu dát, tam by ti to malo rozpisovať kedy načo a z čoho míňaš dáta, lebo ak si dáš len všeobecne spotrebu dát tak tam máš spočítané všetky dáta spolu (vlastné aj benefity), čiže možno preto sa ti zdá, že sa ti dáta míňajú z vlastných 🙂

alenah31
21. okt 2022

@valeriakadarova mám ich aj ja aj syn - mne to čerpá dáta až po minutí mojich..... vôbec ma nenapadlo, že sa najskôr musia minúť "darované" a až potom moje. Resp. ja mám aj firemný tel. + 36 ďalších kolegov a máme to rovnako. Potom jedine záleží od paušálu? @alexandra224 však keď sa ti to nezdá zájdi alebo zavoláj do orange - povedia ti.

valeriakadarova
21. okt 2022

@alenah31 môze byť, že zaleží od paušálu, neviem aké máte vy. Ja osobne mám predplatené 30 či 35GB (70 so skupinou navzájom zadarmo, potom znížená rýchlosť) a keďže som v pôrodnici bola 3 týždne a bála som sa, že miniem prirýchlo tie "rýchle" dáta tak som si aktivovala tento benefit ale mne hneď po aktivácii odpočítavalo najprv tých 25GB a až potom ako došla sms, že som vyčerpala benefit sa mi míňali vlastné dáta...

alenah31
21. okt 2022

@valeriakadarova v práci mám ja osobne dáta neobmedzené - kvôli práci. Ale z 36 je nás len 5 čo ich máme a keďže tam sa to dá len hromadne pod jedným ID aktivovala som to všetkým na všetky firemné čísla. Vlastný net ani neviem aký mám - ja osobne som na firemnom🙂 ale dcéra mi brala tel. tak som to aktivovala aj tam nech ju nemusím 2 mesiace upozorňovať nech dáva pozor na spotrebu🙂 ale divné, že to ide tak aj tak.

veronikajancokova
21. okt 2022

@alexandra224 benefit 25GB k 25 výročiu skončil 20.10. Len systém má chybu preto chodia tie sms že to je aktivované.

alexandra224
autor
22. okt 2022

@alenah31 Skúsim asi zavolať a opýtať sa, ale dakujem.

alexandra224
autor
22. okt 2022

@veronikajancokova Áno, áno viem, že sa to skončilo 20.10. len ja som si to aktivolala už minulý týždeň tak neviem