18 ročné mamičky

sxx6615mx
20. sep 2017

Ahojte. Sú tu nejaké 18 ročné mamičky? Mohla by som sa spýtať ako ste vyriešili školu ? Reakcie rodičov ? Kamarátka ma 18 a čaká malinke 🙂

janickacrazy
20. sep 2017

@sxx6615mx Máme v rodine 16ročnú mamičku, takže 18 je "pohoda". Tak školu dokončila normálne, mala individuálny študijný plán. Reakcie boli rozne, najskor šok, potom dohováranie, nakoniec sa to utriaslo a všetci sú s tým už v pohode. Dieťa podrástlo, mamička už chodí do práce, všetko ok.

gelory
20. sep 2017

U nás vo vchode je dievča, ktorá otehotnela ešte v 17, keď mala 18 porodila. Pokiaľ má kamarátke kto pomôcť, rodičia, ty ako kamarátka, jej starí rodičia a podobne tak to s individuálnym plánom zvládne aj keď to asi nebude ľahké. Bude dobré ak ju sem tam podporíš, dodáš sebavedomie. A hlavne bude lepšie keď si tú školu dorobí teraz aj keď bude musieť zamakať, lebo keď to teraz nechá, tak potom sa jej už bude do toho veľmi ťažko vracať

tereza841
20. sep 2017

Ahoj 🙂 ja som porodila maličkú týždeň po mojej 18, nikto stým nemal žiadny problém, avšak neprajníci sa nájdu vždy 🙂 rodina nám pomohla najviac.. Strednú školu som dorobila individuálne a ukončila som externe a zvládla som aj maturitu bez problémov 🙂 Teraz som na výške 2018 mám štátnice a čaká ma BC, malá má 3,5 roka chodí do škôlky ja pracujem kde sa dá ako sa dá.. do roka plánujem samostatné bývanie s malou v meste 🙂 Kde je vôla tam je cesta, držím palce 🙂

kammik
21. sep 2017

teraz je to v pohode, individuálny školský plán to vyrieši. bude to síce trocha ťažké, no isto to zvládne. nebude 1. ani posledná takto mladá maminka

sxx6615mx
autor
21. sep 2017

No rodičia chcú aby išla na potrat , že si len pokazí život 😢 nevie čo ďalej

janickacrazy
21. sep 2017

@sxx6615mx A čo na to jej priateľ a jeho rodičia, tam by nemala podporu?

sxx6615mx
autor
21. sep 2017

@janickacrazy priateľ ju podporuje ale jeho rodičia sú proti 🙄 a ja som si povedal, že ak bude mať ísť na potrat tak namiesto toho sa presťahuje ku mne a ja jej zo všetkým pomôžem 🙂

xxxxxnnnnn
21. sep 2017
janickacrazy
21. sep 2017

@sxx6615mx Ach jaj, no ak máš takú možnosť a chuť jej pomocť, tak super. Možno ich to časom prejde. A ona si chce bábo nechať?

sxx6615mx
autor
21. sep 2017

@janickacrazy áno, mám takú možnosť 🙂 a budem rada ak by som jej mohla pomôcť 🙂 hej ona si ho chce nechať

janickacrazy
21. sep 2017

@sxx6615mx Tak držím palčeky, aby všetko dobre dopadlo. 👍

oli18
21. sep 2017

@sxx6615mx si muž, či žena? Píšeš v obidvoch rodoch 🙂

sxx6615mx
autor
22. sep 2017

@oli18 prepáč za chyby žena 🙂