12 ročná nemá žiadne prsia

jana22333
9. apr 2018

Takže moja dcéra má 12..stále má trápi že všetky jej spolužiačky majú veľké prsia a všetko a ona nemá nič
Je to normálne? Ja som dostala mensez až 15..
sama jej hovorím že všetko má svoj čas ale nedá si povedať..Tak sa chcem spýtať či je to normálne keď nemá žiadne chĺpky ani prsia ..Ďakujem vopred

ivca88
9. apr 2018

Tak jej kup push up podprsenku ak tym ozaj trpi.
Ale myslim ze prsia su jej zatial tak na velky prd.
Možno by pomohli porodpravat sa,ze su na svete dolezitejsie veci a ma byť rada ze ma ruky a nohy.
Prsia jej narastu a ak nie, tak jej povedz ze jej ich zaplatis. Do 18-ky na to snad zabudne 😅

0silvia0
9. apr 2018

@jana22333 no aspoň jedno dievča s normálnym vývojom. 12-ročné za našich čias nemali žiadne prsia, len niečo tam začínalo rásť. To skôr nie je v poriadku, aby v dnešnej dobe 12-ročné boli takto predčasne vyvinuté. Kedysi sa stalo, že v triede bolo jedno dievča predčasne vyvinuté a dnes je to naopak.

bellamamma
9. apr 2018

Ja mam 37 a tiez kde nic tu nic 😄. Mne ani pushupka nepomôze, lebo nema co podvihnut. A inak o chlapov som nudzu nemala. Ale chapem ju, presla som si tym.

0silvia0
9. apr 2018

@bellamamma ale tak hádam v dvanástich si neriešila veľkosť pŕs 😲

janikovaanicka7
9. apr 2018

Ahoj, osobne som si tym prešla.
Do 15-tich som nemala prsiaa tiez ma to trápilo, ale prirode nerozkazes. Prvu podprsenku na tie moje "lentilky pod kobercom" som si dokonca kupila sama pocas letnych prazdnin, teda pred nastupom na strednú 🙂 Dokonca menzes som dostala az v 17-tich! Takze dceru mozes upokojiť, nech nevesa hlavu. Aj prsia narastli, aj zaujem zo strany chlapcov bol a teraz uz stastne ocakavam potomka 🙂

pininka
9. apr 2018

Moja sestra az do prveho tehu ze nic a ja od 12 prsia ako riadna zenska. A boli mi furt len na ostaru. Ale chapem dceru,my sme mali spoluziacky,ktore dostali neskor menzes a tiez boli ztoho nestastne. Mysleli si ze su pozadu. Az ked prisiel zistili,ze o nic neprisli.

deti95060810
9. apr 2018

dcérina spolužiačka má tiež 12 a prsia žiadne....ale podprseniek má 8....viem, lebo chodí k nám za dcérou....samozrejme podpr. nosí....slečna sa mi páči, že z toho nemá depku...

ukulela
9. apr 2018

popis jej to na svojom priklade - ze si neskoro dostala ms, ze prsia zacinaju rast az potom, ale napr ze s nastupom ms uz dievca tak nenarastie do vysky, ta ze moze byt rada, ze este moze byt modelka 🙂 ties si myslim, ze dnes je to sama predcasna puberta (z tych hormonov, co do seba ladujeme v mase atd) ... inac moja neter, ked sa na to zamyslim, tiez 12 a nic, ale ona je celiaticka navyse, takze sa to odraza aj na vahe ... :(

conspi
9. apr 2018

Nech sa tým netrápi. Asi viem, čo prežíva, ale nie je to najpodstatnejšia vec na svete. Dôležité je, že je zdravá. Mám 30 a prsia sa mi nevyvynuli do teraz 😂 aj napriek tomu mám krásne, zdravé dve deti a šťastný život 🙂

katrin21
9. apr 2018

Prsia mat nemusi..ale co sa tyka ochlpenia uz by sa malo tvorit..ak nema fakt ani trochubtak by sok pockala do 13-14r a potom dala spravit horm.profil... totiz ine je nemat kramy alejo prsia ale ochlpenie chybajuce moze byt problem... poznam babu co tak bola.. prsia aj potom mala ale chlpy nie...a nemoze mat deti.uz ma 40r..ale vyrastali sme spolu a nebolo to ok..asi to jej mama mala riesit...nieco v hormonoch haprovalo tym oadom funkcie organov nefungovali..o dalsej babe viem ze napr.sa jej nddovyvijala maternica..brala nejaku liecbu a deti ma.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
littledove
9. apr 2018

Je to normálne určite ;) hlavne ju kvôli tomu nestresuj a ani seba. To, kedy dostane Mko je invididuálne. Veď predsa ty sama si dostala v 15ke. Prsia buď dorastú, alebo bude mať menšie, však na tom predsa nič zlé nieje. Nájdu sa aj takí, ktorým sa jej malé prsia budú páčiť, neboj sa. A hlavne ak bude spokojná sama so sebou, tak bude všetko v najväčšom poriadku. Ja som zasa vždy mala opačný problém. Baby v triede mali 16 boli ploché, prsia mali detské Áčka, žiadne boky.... A ja som bola medzi nimi tá bokatá s veľkými prsiami. A nebolo mi práve najpríjemnejšie, že sa na mňa všetci pozerali kvôli tomu, lebo som bola "iná" :D Ale ja som to potom už neriešila... V prvom rade som bola spokojná sama so sebou 🙂 . No a ešte keď má LEN 12, tak to je ÚPLNE vpohode.... Netlač na ňu, netlač na čas, všetko čo má prísť, príde. Stále má ešte dostatok času, stále ešte dospieva ;) A keď už by bola veľmi nespokojná s jej malými prsiami, vždy sa dajú dať silikóny, samozrejme ak bude staršia. Viem že nie každý je za, bol to len tip. A ešte existujú aj rôzne články a spôsoby o tom ako si "zväčšiť" prsia alebo ako podporiť ich rast... Tak ak ťa to veľmi zaujíma, skukni niečo, určite niečo nájdeš či už potraviny, doplnky stravy, cviky, masáže, olejčeky... Je toho dosť ;) A musím ti povedať že to zaberá. Chĺpkami sa netráp, je celkom výhodou že ich nemá :D Lebo úprimne ak by moja dcéra riešila toto, tak sa jej spýtam či je normálna :D Hneď by som jej všetko vysvetlila a verím, že by to pochopila. Každý sme nejaký a nad takýmito "problémami" by som si veľkú hlavu moc nerobila 🙂

asia83
9. apr 2018

@jana22333 Ja som bola plochá ako doska do 14 rokov. Vysmievali sa mi v triede, zle mi to padlo, no ale potom zrazu do roka prsia C. Netreba všetko riešiť, proste v živote nebude vždy tak, ako to bude ona chcieť. Ja som vtedy za mamou určite nešla, jednoducho som to musela prekonať. Treba jej povedať, že nech vydrží a basta.

2marianna25
9. apr 2018

@jana22333 nech ju to netrapi ;) este ma cas..povedz jej,ze je vynimocna taka aka je a ak si to niekto nemysli tak nech sa ide niekam strcit 🙂

jana22333
autor
10. apr 2018

Ďakujem za radi 🙂 baby

vejula
10. apr 2018

@0silvia0 možno by bolo lepšie napísať že je to velmi individualne a niekomu začnu rasť prsia skôr niekomu neskôr. Mne velmi narastli prsia v 8 triede na základnej, oproti rovesníčkam boli ozaj velké. V 9 triede som už mala prsia D-čka. A nemám pocit, že by som bola nejaká nenormálna.

eeffka
10. apr 2018

@0silvia0 ale coby ja mam 41 a ako 12r sme uz mali ake take prsia aj chlpy. To bolo zuzo na telesnej v tych modrych bikinkach 😂

0silvia0
10. apr 2018

@vejula no ved presne toto som napisala. Sem tam sa objavila viac vyvinuta dievcina, ktora to mala geneticky dane. My ostatne sme boli ako dievcatka v dvanastich. Dnes su predcasne vyvinute takmer vsetky asi stravou a pomaly 9 rocne menstruuju. Toto je naozaj priskoro. Tu normalnost a nenormalnost som nemyslela tak ako si to pochopila, kedze sa ta to dotklo. Tak pardon.😔

0silvia0
10. apr 2018

@eeffka u nas to bolo tak, ze jedna uz mala v dvanastich prsia stvorky, polovici dievcat tam uz nieco rasilo a dalsej polovici tam este nerasilo nic. Chalani sa najprv smiali tej predcasne vyvinutej a v osmicke da smiali tym, ktore tam skoro nic nemali.
Hotova katastrofa to dospievanie.

0silvia0
10. apr 2018

@eeffka inak nad tymto sa pozastavovala kolegyna minule, takmer sestdesiatnicka. Tiez rozoberala, ze dievcata vo vacsine boli stihle s malymi prsami a dnes su mlade dievcata velmi prsnate, takze nieco na tom asi bude...

vejula
10. apr 2018

@0silvia0 nie nedtklo sa ma to, ja len ze aby sa tak prisne nepausalizovalo co je normalne co nenormalne... Ono cele to slovo normalne je pomerne diskutabilne. Napr oproti nasim prastarym mamam sme boli aj my nenormalne. Mojja prastarka sa vydavala v 16 rokoch a bolo to v case kedy este ani nemala menstruaciu. nebolo to nic vynimocne.

0silvia0
10. apr 2018

@vejula teraz citam , ze ty pises o svojich prsiach v osmicke, ale 12 rocna je siestacka nie?

chichua
10. apr 2018

@jana22333 ja som mala tiez ms az ako 14r. A prsia do podprsenky az v 9triede.ako 12r.som bola uplne plocha.teraz mam Dcka

vejula
10. apr 2018

@0silvia0 siedmacka . Ja som julova, takze takmer najmladsia z triedy som bola, ale ano mala som uz 13 ked mi tak vyrazne naazne narastli prsia.

yanni
10. apr 2018

Haha hihi ja som nemala ani v osmej triede. Az na gymply tam nieco zacalo rasit. Potom bola sranda, ze pinpongove lopticky. Ale to su aj geny. Aj tehu som bola, aj pribrala, aj odkojila a sice prsia mam ale take nijake nic. Ani len ako tehotna a kojacia som nemusela menit velkost. Zalezi na vyobcovi, tak stale aka a becka. A male preis su vyhoda. Kedze sme cela radina aktivni hobbysportovci, tak sa mi aspon nic nehompala😂 a nezavadzia.

bibistec
10. apr 2018

Prosim? V 12 maju prsia? Toto by som skor brala ako nie v poriadku. Aspon vidno ze nie je na steroidoch a rychlokvasenych kuratach. Pre pana jana ja som mala prvu podprsenku v 15 tich aj to som do nej ledva mala co dat. Odpadnem z toho

obsadenemeno
10. apr 2018

ja som nemala ziadne prsia pomaly do 18tky..... vyzerala som ako 12 rocny chalanisko, ked som maturovala. No a? Dobehla som to a stale vyzeram 10 rokov mladsie.....

yanni
10. apr 2018

@obsadenemeno Ja napodobne. V 17stich som sa dokonca dala ostrihat, tak som fakt vyzerala ako chlapciatko🙄

zuzka38
10. apr 2018

@jana22333 trapi to len teba či aj ju?

0silvia0
10. apr 2018

@vejula a celkovo si tak rychlo fyzicky dospela? Aj ms si mala tak skoro? Lebo povacsine (aj vynimky samozrejme boli) my sme mali ms okolo 13-14 rokov. Dnesne dievcata okolo 11-12 rokov. Cize ten posun tam je.