Výrobky pre celiatikov

3. júl 2024

Je niekde zoznam co sa da predpísať pri celiakii?

matkahelka
3. júl 2024

potravinynarecept.sk
Radim pozorne citat zlozenie a nekonzumovat na dennej baze. Nie su to kvalitne potraviny, maju vysoky glykemicky index.

autor
3. júl 2024

@matkahelka ďakujem..to chcem pre syna ma 15 r..ze co mu môžem dat predpisat

matkahelka
3. júl 2024

tiez mam 15rocnu celiaticku. na predpis nedavame takmer nic, pretoze to su same ecka a skroby, nic zdrave.

autor
3. júl 2024

@matkahelka no môjmu sa to zistilo len teraz v apríli a dr mu predpísala nejaké múky a cestoviny..len tiež nechce sladké jest lebo začal chudnúť. Na leto...tak neviem moc co mu variť ani nemám tolko času lebo mám ešte druhého malého syna

zzuunnaa
3. júl 2024

z tých na predpis si daj určite cestovinu, pripadne aj muky, bývali aj od Liana. Tie sú ešte celkom fajn, schar majú dosť blbe zloženie. Ja som celiaticka roky a nedávam si tiež moc predpisovať, pokial nevypekas rožky a koláče tak 10kg muky na mesiac je podľa mna masaker 😀

matkahelka
3. júl 2024

a naco si to komplikujete? varte prirodzene bezlepkovo. normalne pre celu rodinu rovnako. tiez mam druhe dieta male a urcite by som nevarila pre kazdeho zvlast. zemiaky s masom, ryzu s masom, rozne privarky strukovinove, rozne zeleninove placky, pohankove rizito, je toho vela. odkedy je dceta celiaticka, nikdy som nevarila zvlast pre nu a pre nas. varim tak, aby sme to jedli vsetci.

falbala132
3. júl 2024

precitaj si toto kym sa vrhnes na "bezglutenove" nahrady:
https://www.glutenfreesociety.org/gluten-mimick...
ja mam size "iba" glutenovu senzitivitu, ale nemozem ani quinou, ani pohanku, ani proso a uz vobec nie kukuricu. som sa cudovala, preco mi je na klasickej bezlepkovej diete stale zle. aspon mesiac mu daj pohov od akycholvek zrn a potom postupne zaraduj a skusaj niektore. ryza mne osobne nevadi.

autor
3. júl 2024

@matkahelka no veru máš pravdu..ja som z toho trochu v strese lebo ma zakázané na 3 mes aj mliečne

autor
3. júl 2024

@falbala132 jej diky za tip

falbala132
3. júl 2024

ano, mliecne presne pre tu krížovu reaktivitu.