Vianočný stromček - alergia

amarilka26
24. dec 2021

Dobry den mamicky, chcem sa len spytat ci nemate skusenost. Tyzden mam doma synceka 3 rocneho, lebo troska pokaslaval, nic hrozne, ale zlucovali sa skolky a kedze dom bola na home office, nechala som si ho doma. Zacal troska vykasliavat v pondelok, tak som mu dala hedelix kvapky a asi 2x sinupret. Vcera to boli 3 dni co dostaval od kaslu a navecer zacal neskutocne kaslat, takmer non stop. Myslela som ze z hedelixu, uz sa nam to raz stalo ze som na suchy kasel supla hedelix a do dalsieho dna to preslo ten kasel. Lenze dnes nepreslo, tak sme skocili na pohotovost pre istotu. Cestou tam maly prestal kaslat, tak si hovorim ze zrejme prestava ucinkovat hedelix. Lekarka ho pozrela, predpisala od kaslu, atb a sli sme domov. Opat nekaslal. Prisli sme domov a znova nonstop kasel, plny nos, vodovy hlien. Potom ma napadlo ze vcera mu to zacalo asi hodinku po ozdobeni stromceka. Tak si hovorim ze ci mu nemoze vadit ten stromcek, lebo vonku nekasle, nesopli a doma cista hroza, ani najest sa nevie, lebo ho stale drazdi na kasel. Nemate prosim slusenost ? Stromcek sme dali prec.

mogaa
24. dec 2021

@amarilka26 nemyslím si, že je to zo stromčeka....skô prekúrený suchý vzduch v byte....

amarilka26
autor
24. dec 2021

@mogaa ze by ho to az tak drazdilo ? I ked lekarka povedala aby sme zvlhcovali vzduch.

mistymay33
24. dec 2021

@amarilka26 ja si tiez myslim ze skor zo vzduchu u vas doma. Skus znizit teplotu a zvysit vlhkost. Ak nemas zvlhcoavac daj mokre uteraky na radiátor.

ukulela
24. dec 2021

@amarilka26 no ak ma suchy kasel s nabehom na laringitidu, tak ano, suchy teply vzduch je zabijak. Zvlhcovat, vetrat, schladit....ak bude mat zachvat kasla, zabal ho do deky a chodye na balkon, alebo k otvorenemu oknu.

amarilka26
autor
24. dec 2021

@ukulela vetram casto, no dam este mokry uterak na radiator.

luliu
24. dec 2021

@amarilka26 isto nie zo stromčeka, skôr prekureny byt a suchý vzduch

amarilka26
autor
24. dec 2021

@mistymay33 dakujem 🙂 idem namocit uterak. Mavame skor opacny pripad, vlhkejsi vzduch a preto velmi casto vetram, co mu mozno momentalne vadi.

ukulela
24. dec 2021

@amarilka26 a akomate teplo? Lebo aj prekurene je zle.

amarilka26
autor
24. dec 2021

@ukulela mavame okolo 24 stupnov.

katrin69
24. dec 2021

Môže to byť aj tým, že je niečím postriekaný ten strom, aby dlho vydržal. Sledujte a uvidíte, ako sa dnes bude cítiť... 24°C ešte nie je prekúrený byt...

amarilka26
autor
24. dec 2021

@katrin69 No je to zvlastne, lebo aj z nosa mu velmi tecie a predtym nemal nadchu. No a kasel ma taky, ako ked Vam zabehne a neviete to vykaslat. A takto kasle uz co sme prisli z pohotovosti.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitycat
24. dec 2021

Ja ked som chora, prechladnuta tak doma smrkam a kaslem a idem mimo byt a akoby mi ani nic nebolo

im709vf
24. dec 2021

@amarilka26 stromček živý ci umelý?

amarilka26
autor
24. dec 2021

@im709vf zivy. Uz sme ho aj dali prec.

im709vf
24. dec 2021

@amarilka26 aha, mňa len napadlo ze u nás keď sa po roku vyberá umelý stromček, tak z prachu ma zvykne svrbiet nos a dráždiť v hrdle. Ale ak živý, tak to prachom asi nebude

amarilka26
autor
24. dec 2021

@im709vf chceli sme kvoli malemu zivy 🙂 Teraz bude svietit na balkone, pre istotu.

majusikk
24. dec 2021

@amarilka26 mne osobne vadí vôňa stromčeka aj ma hrdlo skrabe ja mam na istý druh alergiu

veronikaszabova
24. dec 2021

@amarilka26 ja som alergicka a astmaticka. Doma nemozeme mat zivy stromceka lebo pri nom strasne kaslem, smrkam...

maris5
24. dec 2021

Ja hlasujem za stromcek. Som alergik/astmatik a vyhybam sa roznym voniam lebo mi nerobia dobre. Kytica od manzela, skoro som pluca vykaslala. Po 2 dnoch som ju vyhodila na balkon a zrazu nic. Kasel ustal. A v tej kytici boli kvety, ktore mi pachli - neprijemne na moj nos. Kyticu som rozobrala, tie pre mna smradlave kvety ostali na balkone, zvysok doma a nebolo mi uz nic. Skus poriadne vyvetrat, a uvidis ci s amu polepsi.

katrin69
24. dec 2021

@amarilka26 Mala by som napad. So stromom alebo vonami to nema nic... Moje deti, ked boli strasne soplave a mali zapal dychacich ciest, a jest im uz nechutilo, nakrajala som cibulu a dala na tanier pri nich, nech dychaju vypary z nej. Cibula ma super vlastnost a to pohltit vsetko v okoli, preto sa uskladnuje najlepsie v sklenenych nadobkach a nie v plastovych. Trocha im to pomohlo. Manzelovi som ju prikladala na krk, ked ho bolel (nie priamo na kozu). Mam to od Barbary O'Neill z youtube - obklady. Vypocujte a skuste. Moznk vam to pomoze 😉

amarilka26
autor
24. dec 2021

Dakujem za rady a nazory 🙂 Zatial ziadne zlepsenie, tak uvidime zajtra.

ukulela
24. dec 2021

@amarilka26 24stupniv je na spanie vela. Na noc vyrazne uber. Aj 20 je dost.

amarilka26
autor
24. dec 2021

@katrin69 dakujem, vyskusam 🙂 Za chvilu ho pojdem ulozit, tak si to pripravim 🙂

elizabet173
25. dec 2021

@amarilka26 zníš teplotu na 22 stupňov, na spanie 20, 24 je príliš