Vegan tvaroh

luciferka93
10. júl 2024

Ahojte, prosím vás neviete mi niekto poradiť či v nejakom obchode kúpiť vegansky tvaroh? Nasla som na nete cez dáky eshop ale to sa celkom bojím objednávať a ešte v teple... Malý ma ABKM a chcela by som mu skúsiť spraviť termix, minule ho videl u rodiny tak sme mu dali ochutnať co tak plakal a chutilo mu veľmi, tak by som mu spravila domáci ak by sa dal 🤔🤔

0laracroft0
10. júl 2024

@luciferka93 miesto tvarohu používam tofu natural
Pozri napríklad tu https://www.jimejinak.cz/misa-rez-jinak/

luciferka93
autor
10. júl 2024

@0laracroft0 ooooo tak toto vyzerá výborne, tento recept isto vyskúšam ☺️🫶 ďakujem. Myslíš že by som z toho tofu aj ten termix spravila? Lebo recept mam taky ze tam ide vegan tvaroh a vegan smotana, kakao.... Tak žeby som nahradila tvaroh tofu? 🤔 Z tofu som nerobila zatiaľ nič okrem jedenia ako takého

0laracroft0
10. júl 2024

@luciferka93 ja som si to tofu dala minule s palacinkami a bolo to ozaj dobre. Veľa robi citron ja som pridávala pridávala a s nim to potom bolo ozaj fajn. Len teda tofu je teoreticky alergén neviem či už malo dieťa sóju 🙂

luciferka93
autor
10. júl 2024

@0laracroft0 tofu aj sójové mlieko, jogurty môže aj toleruje na tie mu testy vyšli negatívne, on ma len ABKM a vajíčko. No vyskúšam veru, a to len mixnes ponorný mixérom +citron? By ma inak ani nenapadlo mixovať tofu 😃😃

cookie29
11. júl 2024

urob mu vegan cokoladovu mousse z aquafaby.
https://www.dcerka.sk/vegan-cokoladova-pena-cho...

Inak surova dcerka na IG ma fajn napady.

Mne mala mala ABKM a teda nastastie z toho vyrastla, ale vacsinou tofu a soja sa neodporucaju vo vacsom mnozstve.

toto je podla mna dost zvadzajuce pouzivat rastlinne nahrady a pod, vacsinou to nie je nic moc, ked pozries zlozenie, casto vela tukov atd. Idealne je skusit novy styl stravovania, vyhnes sa frustracii, pretoze tie nahrady proste nemaju chut originalu. Ak skusis ale novy sposob varenia, objavis nove chute. na IG je toho dost, ja som sledovala abkm, mam kupenu aj jej kucharku Vanoce bez mleka a vajec.

0laracroft0
11. júl 2024

@luciferka93 hej len pomixujem pridám mlieko a to ostatne a hotovo 😀

luciferka93
autor
11. júl 2024

@cookie29 penu by mi nejedol, ja práveže moc rastlinné náhrady nepoužívam, jedine občas do omáčky smotanu alebo keď chcem spraviť niečo iné niekedy sa nedá bez rastlinnej alternatívy. Surovú dcérku poznám, sledujem 😉

Môžem sa spýtať koľko mala dcéra rokov keď z toho vyrástla? 😉

cookie29
11. júl 2024

@luciferka93 ona mala od narodenia. Okolo 3 rokov ale mali sme šťastie že zavčasu podchytené a teda prísna dieťa. Alergopediatricka povedala že do tých 5 rokov z toho vyrastie 95% deti

luciferka93
autor
11. júl 2024

@cookie29 nášmu to zistili v 8 mesiacoch, teraz ma 2.5 roka a ABKM sa mu zhorsilo trosku a vajíčko zlepsilo.... Ale my sme mali zaťažovať pomaličky mliečnym a asi preto mu to vyskočilo ktovie... Teraz ma prísnu diétu na bielkovinu.

A ako sa to dcérke prejavovalo? Nás sa skrabal a vybehol mu ekzém ale nemal žiadne tráviace ťažkosti

cookie29
12. júl 2024

@luciferka93 my sme mali od 1m prisnu eliminacnu dietu. A potom okolo 2.5r vysli testy lepsie a mali sme pomalicky zatazovat, takze sme sli asi tak ze 1ml masla pocas tyzdna atd. A dnes nastastie vsetko OK. U nas bol ekzem, ten este obcas ma ale malicky, ked zje privela. Ale inak reflux a traviace tazkosti

luciferka93
autor
12. júl 2024

@cookie29 tak hlavne ze sa to zlepšilo, ja dúfam ze mu to tiež prejde lebo teraz patalie so skolkou, tam mu tu stravu nevedia prispôsobiť, tak bude zatiaľ len doobeda. Ďakujem za info🫶

0laracroft0
12. júl 2024

Inak by som ta ešte chcela povzbudiť, aby si si pozrela aj ďalšie recepty na tej stránke, čo som ti poslala link (jimejinak.cz). Tam sú všetky recepty vegan, aj sušienky, koláče, pudingy, hlavne chody. Ja odtiaľ čerpám dosť a stravujem sa na 98% vegan a bez priemyselne spracovaných potravín. 🙂👋🏻

luciferka93
autor
12. júl 2024

@0laracroft0 ďakujem si veľmi zlatá, určite si pozriem 🫶🫶