Tabletky na intoleranciu laktózy

alofinka
15. apr 2023

Mam intoleranciu laktózy a milujem mliečne výrobky, syry, tvaroh, jogurt, sladké, kupujem si bezlaktozove potraviny alebo si dám pred mliečnu potravinou tabletku, ale neviem ako to funguje zjem tabletku dám si syr, za hodinu budem chcem napr zjesť sladké zas zjem tabletku? alebo ako dlho pôsobí ta tabletka, a sú rôzne 8000,28000 tak ktoré a kolko dakujem

veve234
15. apr 2023

@alofinka ja mám intoleranciu tiež na laktozu a tie tabletky mám. Závisí od množstva mliečnych výrobkov ktoré chcete zjesť. Pred jedným koláčom vám stačí jedna ale pred mliečnymi troj chodovym obedom aj tri. Je to enzým ktorý vám strávi tú laktozu čiže prispôsobte množstvo tabletiek množstvu jedla. Samozrejme nie preháňať. Zvyčajne to je na krabičke napísané že koľko je maximum denne. Mne sa zdá že na mojich je maximálne 5 denne.

kalifka
15. apr 2023

@alofinka ono už máš všetky veci bezlaktozove a chutia rovnako. Nemáš v tomto obmedzenie 😍 mne napríklad tabletky nepomohli, aj tak som presedela na wc pol dňa a zle ako psovi. Ja uz tak fungujem a moja rodina sa mne prispôsobuje, necítia, že je tam napríklad bezlaktozova smotana... Koláče, torty mam luxusné 😊

w123
15. apr 2023

mne tiez tabletky nepomohli

hedviga2
17. apr 2023

Lekárka ma varovala pred používaním výrobkov lakto free. Vo vyrobkoch je vraj iba pridana skoby tbl, teda určite množstvo lieku na štiepenie laktozy. Sama som zistila, že niektore vyrobky mi nesadli.