Strava pri intolerancii histamínu, lepku a laktózy

7. máj 2023

Mam podozrenie na intolerancie, a potrebujem vraj najskôr vylúčiť všetko, prosim neviete mi poradiť čo jesť pripadne kde najdem odporúčania pre takéto kombinácie intolerancii?

sgilvadia
7. máj 2023

No v prvom rade je potrebné si stiahnuť tabuľku, čo koľko obsahuje histaminu a potom už len kombinovať, keďže máš ďalšie intolerancie. Skús aj na fb aj na MK sú skupiny histaminova intolerancia. My máme histaminovu potvrdenú a zatiaľ celiakiu nie, ale zlé výsledky z krvy a pri 12 ročnom dieťati je to o drzku. Držím prsty

kacena4
7. máj 2023

zbytočne budete na diete, potom ked pôjdete na testy vyjdu negativne. ale ak chces zavadzat aj tak, zacni po tyzdni prvy vyluc 1 zlozku, 2 pridaj dalsiu... skor zistis ci vam to pomohlo a aj ty sa naucit vyhladavat dane potraviny. ak chces vylucit lepok treba zacat piest pecivo doma obchodove je same ecko

nwnw
7. máj 2023

Z vlastnej skusenosti je velmi tazke odsledovat si daco ten zaber je siroky.. stale som mala problem aj po navsteve 3x alergologa a gastro. Najlepsie je ist na testy. Ja som nevedela zistit co mi robi problem. Mam miernu HIT a bezni alergologovia ma odbili az jedna alergoimunologicka nie.

ajsha123
25. máj 2023

@sgilvadia prosím Ťa, kde sa dajú nájsť tabuľky, ze ktorá potravina kolko histaminu obsahuje? Stále som čítala len co sa nemá jest... Všeobecne... Ďakujem

ivana11155
25. máj 2023

@ajsha123 my sme dostali na gastre letak, kde su potraviny rozdelene do 3skupin podla mnozstva obsahu histaminu v skratke:
1. najviac: skoro vsetky syry co ta napadnu gouda, eidam, feta, granapadano atd., klobasa, salama, udeniny, ryby
2. rajciny, citrusy, kecup, horcica, cesnak, avokado
3. strukoviny, vajcia - tu je toho dost uz si nepamatam ostatne
Potraviny vyradujes podla toho ako vam vysla intolerancia z krvi, ak je nad 10 je to ok, ak 10-3 mierna a najhorsia je 3 a menej tam treba naozaj vyradit aj potraviny z 3tej skupiny.

ajsha123
25. máj 2023

@ivana11155 ďakujem