Ročný syn má červené líčka po banáne a rajčinách

calimero3w
6. máj 2019

Zdravím mamičky. Mám ročného synčeka a mame obdobia keď nám sčervenaju licka , všetky testy negatíve na potraviny a roztoče. Každopádne po banáne, paradajke , mrkve som si odsledovala , že mu nabehnú licka. Ale keď tieto potraviny nedám sú krásne , ale o týždeň dva sú opäť červene. Z čoho prosím vás , stretli ste sa s niečim takým? Dakujem vopred 🙂🙃

renatka100
6. máj 2019

@calimero3w u nas vzdy ked rastu zubky su sj licka cervene

klaudia_kaja
6. máj 2019

Skús mastičku excipial, vždy pomôže

lula313
6. máj 2019

Včera som si u 13 mesačnej dcéry všimla, že ich má červene. Ale rastu jej zuby

calimero3w
autor
6. máj 2019

@renatka100 idu nám zuby , mame iba 2 dolné úplne vonku , a na póly horné , a tlačia sa 2 zúbky ,, 🙃

calimero3w
autor
6. máj 2019

@klaudia_kaja mastičká nepomôže, iba možno zakryje problém, ale dakujem

calimero3w
autor
6. máj 2019

🙂
@klaudia_kaja 🙂

calimero3w
autor
6. máj 2019

@lula313 áno, aj nám sa tlačia, mame skoro 4 vonku a dvojky sa tlačia.. aj tak mierne vychádzame máte? Pošlem. Foto keď sa zobudí keď môžem 🙃

diewcatqoo
6. máj 2019

@calimero3w ahoj, ako tu uz bolo spominane, pri raste zubov zvyknu zacervenat licka. Ale nemal by byt vysyp. Ak badas vysyp po urcitych potravinach (spominas banan, paradajku a mrkvu), asi to nebude mat suvis so zubami. Robili vam aj testy na histaminovu intoleranciu?

calimero3w
autor
6. máj 2019

@diewcatqoo ahoj. Robili nám áno a vsetko negatívne. Teraz som mu dala advant masť na báze kortikoid išiel spinkať a po zobudeni to má úplne bledé skoro až preč., ale nechcem mu dávať 2 x do mesiaca masť aby mu to zmizlo a nesvrbelo ho to,, okrem toho je to nezdravé aj keď je tam minum kortikoidov,, neviem čo mám robiť, keď ani ložná, alergológ ani gastro nevedia ,,

ivik111
6. máj 2019

@calimero3w aj u nas tak,dlhodoby problem,raz je to lepsie ale k zhorseniu dochadza tiez pri zubkoch.ked sa uz zacina skriabat,tiez pouzijem jemnu vrstvu advantanu.inak sa da este vysusovat cistou zinkovou mastou,sudocremom.

calimero3w
autor
7. máj 2019

@ivik111 advantan by sa nemal používať dlhodobo, ale iba to nám zaberá 😣

tatinka
7. máj 2019

@calimero3w nas ma cervnw licka kd sa mu tlacia zubky,pomaha mu camilia z lekarne,je to homeopatikum,cervwn mu stiahne a je aj proti boleniu dasienk

calimero3w
autor
7. máj 2019

@tatinka dakujem skúsim aj tu masticku, mám biodermu, bepathen, advantan, sudocrem, excipiciál, a ešte asi ďalšie 4 masticky .. 🤦‍♀️😂

matkamirko
7. máj 2019

@calimero3w samozrejme,ze pri zuboch je oslabena imunita,a teda aj ekzem sa horsi. To,ze nemal z krvi potvrdenu alergiu,este neznamena,ze ju nema ;) Ak pozorujes po urcitych potravinach vysyp,snaz sa ich eliminovat,na cas ich nedavaj vobec,a nasad ich opät po cca 3 mesiacoch,po troske. Malo by to byt lepsie,ak nie,riesila by som dr,a dlhsiu eliminaciu.

ivik111
7. máj 2019

@calimero3w homeopatikum Camilia je taka vodicka na pitie🙂ak mozem poradit,na FB je velmi dobra skupina-Atopicky ekzem,vedia poradit!tiez pristupujem ku kortikoidom opatrne,viem ze neriesia problem.ale kedze som sama atopik,viem ako je to skriabat sa do krvi a nechcem aby sa maly trapil...

tatinka
7. máj 2019

@calimero3w ta camilia je roztok homeopaticky,to musi dietatko vypit a cca do pol hodinky nam to zabera,stiahne cerven z licok a aj je Proti bolesti ked idu zubky,stoji cca 6 e

tatinka
7. máj 2019

@calimero3w aaa az teraz som si vsimla,ze ivik ti uz vlastne na to dala reakciu....

calimero3w
autor
7. máj 2019

@tatinka dakujem 🙂🙏

lula313
8. máj 2019

@calimero3w ako ste na tom? Našej už zmizlo začervenanie same, ale mala ich asi 4 dni červene s miernym vysypom. Nemyslím, že je to alergia. Dcéra ukozkovo je, čiže jej doteraz varím individualne len zdravú stravu a každú novú potravinu som zavádzala 3-4 dni a na nič alergiu nemala, ani vysyp. Nám rastu 4 štvorky naraz(dve sú už skoro celé vonku, jedna prerezana a posledna sa asi prerezava, lebo dnes strašne plackala, to už pozname, keď je zo zubkov😞) a strkala si prstik do pusinky na tom mieste.

calimero3w
autor
9. máj 2019

@lula313 aj ja ešte stále varimsepare,, už mame pekne licka, dnes som kúpila tie homeopatika, somzvedava či pomôžu na červene licka keď sa objavia,

calimero3w
autor
27. jún 2019

Mamičky tak nakoniec nám zmyzli lúča zo dňa na deň. 😊

calimero3w
autor
27. jún 2019

Licka , bez použitia nicoho