Príznaky histamínovej intolerancie

11. júl 2023

ahojte,
chcem sa spytat tych co mate HIT, ale presne mate priznaky?
totizto mam pocit, ze po kovide sa u mna rozvinula a to cislo na zaklade toho, ze som cvicne vyskusala jest iba potraviny, ktore su pri HIT povolene, resp. som nejedla zakazane a neskutocne sa mi ulavilo od niektorych mojich symptomov. vylucila som hlavne kvasene a kysle veci, jogurty, vino.
priznaky boli: reflux, palenie jazyka, skrabanie v krku, zatelanie hlienov v krku.
avsak nemala som nikdy ziadne bolesti hlavy, problemy so stolicou ani nafukovanie.
moze ist aj tak o HIT?
zhodou okolnosti som bola asi mesiac pred kovidom na teste na intolerancie a nevysla mi ziadna.

monicka987
11. júl 2023

Ahoj ja nemám potvrdenu HIT ale mavam aj tráviace problémy až mi raz povedala pani doktorka na hematologii, že mliečne veci mám skusit nejesť a bude mi lepsie. Aký to ma súvis síce neviem ale bolo mi lepsie

autor
11. júl 2023

@monicka987 dakujem, no prave mam tiez pocit, ze vynechanie tych jogurtov bol pre mna "game-changer". no naozaj som predtym s nimi nikdy nemala problem. ale mne nevadia v bruchu, mne sposobuju problem v ustnej dutine.

ajsha123
11. júl 2023

HIT sa u každého prejavuje inak a každý človek môže mať iné symptómy... Čiže áno, môže to byť, že si nemusela mať tráviace ťažkosti, ani migrény... Len tie, o ktorých si písala...

lusiafofo
30. aug 2024

Dobty den napiste mi prosim vas sukromnu spravu