Ovocie - alergia

michaelam2
4. dec 2021

Ahojte, máte niekto skúsenosť s alergiou na ovocie? Začala som si všímať, že keď zjem ovocie, tak mám hnačku a veľmi ma pri nej aj bolia kríže. Nemám ale žiadne iné prejavy typické pre alergiu. Môže to byť ono? Ďakujem.

brumbrumbrum
4. dec 2021

@michaelam2 ja mám, alebo respektivne som mala na citrusové plody, že som sa po nich vyhadzala, ostal mi červený ksicht. Ale aj tak som ich jedla 😀 mandarínky hlavne.
Keď som teraz naposledy bola u alergologa,tak všetko v pohode už, a popravde sa už ani nevyhadzujem 🤷
Skús sa objednať na alergologiu, ale aj na gastro 🤔 ale všade treba výmenný, tak najprv za obvodnou

michaelam2
autor
4. dec 2021

@brumbrumbrum no praveze ja sa nikdy nevyhadzem ani ziadne kozne prejavy, dokonca som bola pred tyzdnom na alergologii kvoli dlhodobemu kasli tak mi robila tie klasicke kozne testy ale nevysla tam ziadna alergia...tak neviem

brumbrumbrum
4. dec 2021

@michaelam2 a krv nebrali?

janba
4. dec 2021

Hocijaké ovocie alebo len nejaké?
Ja som kedysi mávala hnačky po mandarínkach, teraz mam 30 a môžem ich jest na kila.

michaelam2
autor
4. dec 2021

@brumbrumbrum nie, vraj keby to bola alergia tak sa to prejavi urcite na koznych testoch...ale teraz celkom lutujem ze som netrvala na tom aby mi vzala aj krv

michaelam2
autor
4. dec 2021

@janba no zhodou okolnosti to dnes bolo po mandarinke :D a hned po tom ako som ju zjedla, preto mi tak napadlo ci to nemam z ovocia..aj jablko mi zvykne robit problem

brumbrumbrum
4. dec 2021

@michaelam2 prípadne to gastro, môže to byť intolerancia.
Lebo alergolog zisťuje len alergie 😀 a na gastre zisťujú intolerancie.
Pohodka, ja idem teraz v utorok na gastro, podozrenie na intoleranciu, lebo ako hovorím, na alergologii všetko ok 😀🤷

michaelam2
autor
4. dec 2021

@brumbrumbrum budem sa pytat na gastro ale ja mam z gastra neskutocny strach :D

brumbrumbrum
4. dec 2021

@michaelam2 tak....idú mi robiť endoskopiu a uspávať ma.
Keď som mala 17mi reflux zistili, tiež z endoskopie.
A teraz intolerancia asi 🤷😀
Je iné,keď ti len berú krv, a je iné,keď ti hadička ide až neviem kam

brumbrumbrum
4. dec 2021

@michaelam2 teda viem...do tenkého čreva,ale tak 😀 chápeme sa

michaelam2
autor
4. dec 2021

@brumbrumbrum no ved prave z tohto mam hrozny strach 😀 ja asi najprv skusim vynechat ovocie co sa daco zmeni 😀

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaelam2
autor
4. dec 2021

@zara1357 bolest krizov som nemyslela ako prejav alergie, to bude asi kvoli tej hnacke

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
allie458
4. dec 2021

Moj brat ma alergiu na marhule, broskyne atd. hned opuchne a zacne ho svrbiet jazyk.

martina190822
1. mar 2023

@michaelam2 ahoj ako si dopadla? Ja mam nieco podobne

michaelam2
autor
1. mar 2023

@martina190822 ahoj, nebola som nakoniec na vyšetreni. Vsimla som si ze mi to sposobuju mandarinky, tak odkedy ich nejem som ok 😀

martina190822
4. júl 2023

@michaelam2 Dakujem, aj ja som to mala zrejme z mandariniek 🙂