Otravná alergia. Čo je teraz vo vzduchu?

dzt
29. aug 2020

Ženy poraďte. Už asi tretí rok po sebe pozorujem, ze koncom augusta mám príšernú alergiu. Stále kycham. Lieky brat nechcem, lebo som po nich ako oťapena 😩 čo je to teraz vo vzduchu?

estrella5
29. aug 2020

palina a/alebo ambrózia pravdepodobne. som na tom podobne a popravde už mi to ide riadne na nervy. len kýchanie, smrkanie, svrbenie v nose,.. vkuse celé dni...

pribinak
29. aug 2020

Teraz je sezóna palina ambrozia. Rataj že potrvá tak do polovice septembra.
Tých liekov je viac druhov. Ak na teba pôsobia utlmujú, vyskúšaj iný druh.
Odporúčam ešte častejšie umývať vlasy a nosiť slnečné okuliare, aj keď nesvieti slnko

majamat
29. aug 2020

veru,a lergenov este dost. stiahi si apku. mam od Claritine pelove spravodajstvo. neviem, tusim sa tam urcuje aj oblast, ci nie. uz si nepamatam.

teraz najviac - 5bodov ukazuje Cladosporium - to su plesne v ovzdusi.
4 body - alternaria - opat pliesen a aj zihlava ( ta teda statocne kvitne, videla som jej plno)
3bidy - ambrozia
2 body - palina skorocel
1 bod - zlatobyl, stavel, este nejake travy, mrlik, borovica

dzt
autor
29. aug 2020

@estrella5 ☹️☹️☹️ Ale u mna to je nenormálne, otvorím ráno oci a už kycham, až kym nejdem spat 😩

miskooo1987
29. aug 2020

@dzt sú 3 rôzne lieky na alergiu... skús si ich postupne... možno ta nie všetky budú unavovať...

miskooo1987
29. aug 2020

@miskooo1987

Sú dostupné:
cetirizíniumdichlorid
loratadín
levocetirizín dihydrochlorid

andreatytler
29. aug 2020

Ja mam alergiu na ambroziu koncom augusta a v septembri.
Lieky mi prestali zaberat a tak som bola nutena zacat nieco ine. Uz roky to drzim pod kontrolou pitim vody v urcitych casovych intervaloch a trosku soli.