Niečo sladké pre ľudí s alergiou na kravskú bielkovinu

patrissaa
6. aug 2024

Ahojte,poraďte niečo sladké pre ľudí s Alergiou na kravsku bielkovinu😃🤣 ide ma roztrhať,zistila som to,minulý týždeň len že mám alergiu🫣
Ďakujem

anickafer
6. aug 2024

@patrissaa tak držím palce a prajem pevné nervy. Ale dá sa s tým žiť. Dajú sa sladkosti kúpiť aj v drogériách DM, Teta... A v rôznych reťazcoch. Treba sledovať zloženie. Oreo, Lotus sušienky, rôzne tyčinky čokoládové... Môj syn má ešte aj alergiu na pšenicu a vajce, takže to máme horšie o trošku...

anjelok
6. aug 2024

Vegan veci

veronika_sk000
6. aug 2024

toto je napriklad bez mlieka, perniky su aj bez vajca

katarinaba
6. aug 2024

Napr. donuty z Donuterie maju aj veganske - 4 druhy. Ja mam este alergiu na soju, tak to mam o to tazsie, ale tri druhy mozem - lesne ovocie, malinovu a jahodovu.
Inak je to velmi tazke najst nieco, kde nie je bkm. Plus soja - no koniec. Ja som na Haribo cukrikoch (ale pozor na tie s tym bielim volacim, tam uz je mlieko).

simsalabim
6. aug 2024

Horka cokolada, Siesta horka bola tusim tiez bez mlieka. Piskoty. jahodova mrazena dren. Cukriky.

1ryba
6. aug 2024

Grilážky. Kokosové pusinky. Jablčník. Ovocná dreň, sorbet, bublanina z piškótového cesta...

katarinaba
6. aug 2024

@1ryba Grilazky? Bez mlieka? Mas recept, prosim?

1ryba
6. aug 2024

@katarinaba musím od svokry vypýtať. Ja ich nerobím.

1ryba
6. aug 2024

No našla som ho aj na vareche.

nikha2809
6. aug 2024

V Kauflande kupujem aj vegan ,,mliečnu" čokoládu a je dobra

katarinaba
6. aug 2024

@1ryba dakujem.

valilienka2
6. aug 2024

manner susienky, esicka, koka, oreo, myslim ze aj lotus, banan v cokoláde, sorbety, lidl ma aj nanuky bez mlieka,aj billa, niektore susienky v horkej cokoláde, proste vela trpezlivosti pri citani zlozenia, viac ma v rýchlosti nenapadlo

anickafer
6. aug 2024

@valilienka2 tie nanuky ma zaujímajú, môžem poprosiť nejaké názvy?

katarinaba
6. aug 2024

@anickafer nie lidl, ale napr. v Tescu maju Magnum vegan

valilienka2
6. aug 2024

@anickafer magnum vegan mali aj v lidli teraz, tie space by mali byt bez mlieka a tie vpravo vegan, aj jahodovu dren v tom malom baleni tam maju

valilienka2
6. aug 2024

@anickafer tie jedny su z kauflandu

anickafer
6. aug 2024

Ďakujem. Kaufland a Tesco máme ďaleko. Preto som chcela Billy aLidl.

valilienka2
6. aug 2024

@anickafer v bile maju male vegan magnum a este jedny,idem pohladat fotku,myslim ze by to malo byť ono 😉