Laktózová intolerancia u 9-ročného

lolobriadok
29. apr 2023

Ahojte baby. Prosím vás o radu ohľadom laktózovej intolerancii. Včera zistili 9 ročnému synovi že má zvýšené hodnoty a máme na 6 týždňov byť bez mlieka a mliečnych výrobkov. Čítala som niečo na nete čo môže a čo nie a čítam aj na obaloch tovaru ale ak viete niečo viac prosím o rady. Za každú pomoc ďakujem

makica
29. apr 2023

Neviem či poznáš túto stránku. Synovi zistili tohto roku tiež, ale hneď nám odporučila bezlaktózové, nie úplne vysadiť. Tak kupujeme tie.

mirkava
29. apr 2023

@lolobriadok mam laktozovu intoleranciu, je veľa bezlaktozovych výrobkov takmer v každom obchode. Neviem ci vám celkom zakázal mlieko, alebo bezlaktozove môže..

lolobriadok
autor
29. apr 2023

@makica povedala že to mliečne výrobky, syry a mlieko na tých šesť týždňov odstaviť a potom pomaly pridávať.

sundew
29. apr 2023

@lolobriadok najlepsie je uplne nejesť mlieko a mliecne, treba citat zlozenie. Ak je napisane ze moze obsahovať mlieko,tak to je Ok.
Niekedy sa vie funkcia produkcie enzýmu obnoviť a intolerancia vymizne a oddych od mlieka pomoze aj telu. Potom mozte zacat skusat bezlaktozove vyrobky a vidiet ako reaguje

greta2017
29. apr 2023

Ako nechcem byt "mudra" ale pri intolerancii laktózy sa mozu bezlaktozove potraviny. Ak by ale mal ABKM tak vtedy sa skutocne nemoze ani to bezlaktozove. ...alebo sa mylim?🤔

lolobriadok
autor
29. apr 2023

@sundew to aj robím.Všetko čítam či obsahuje mlieko alebo nie. Takže bezlaktozove mu môže robiť zle.

lolobriadok
autor
29. apr 2023

@greta2017 vo výsledkoch že mal vysoké hodnoty na laktózu. Aj ja si myslím že by bezlaktozove mohol lebo tam je maaalo mlieka. Ja som z toho hotová

berry266
29. apr 2023

Ak máte vysadiť mlieko a mliečne úplne tak bezlaktózové nemôže tiež.

luliu
29. apr 2023

@lolobriadok teraz mu 6 týždňov nemáš dávať nič, takže ani bezlaktozove nemôže 😉

lolobriadok
autor
29. apr 2023

@greta2017 máme ten abkm. Vravela že má intoleranciu na kravské mlieko. Že to máme vysadiť.

greta2017
29. apr 2023

@lolobriadok aha tak to potom ano..

lolobriadok
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lolobriadok
autor
29. apr 2023

@greta2017 tak to nemôže aj tie bezlaktozove?

nikamia8316
29. apr 2023

@lolobriadok lenže abkm a intolerancia laktózy je veľký rozdiel, pokiaľ by mal len intoleranciu laktózy tak po "bezmliečnej " strave môže normálne jesť bezlaktózovú stravu
ale ak má abkm tak by nemal ani mlieko či mliečne produkty z ovčieho či kozieho mlieka

čiže nemal by ani bezlaktózové lebo to je z kravského mlieka akurát je z neho odstránený mliečny cukor - laktáza aby bol stráviteľný pre tých čo nemôžu bežné mlieko či mliečne

luliu
29. apr 2023

@lolobriadok je alergia na bielkovinu kravského mlieka abkm vtedy nesmie nič. Alebo je laktozova intolerancia a vtedy môže syry, kylomliecne výrobky, bezlaktozove. Ty musíš vedieť čo má

greta2017
29. apr 2023

@lolobriadok ak ma ABKM = alergia na bielkovinu kravskeho mlieka tak nie...nemoze nic mliecne.
Pri intolerancii na laktozu sa moze jest a pit vsetko s oznacenim 'bez laktozy'.

Ale to ti mala na rozum povedat dr. Tak bud jej zavolaj aby ti upresnila ze co vlastne ma aby si vedela

luliu
29. apr 2023

@nikamia8316 mliečny cukor je laktóza, laktaza je enzým, ktorý im chýba 😉

nikamia8316
29. apr 2023

@luliu preklep na mobile 🙂 opravím ak to pôjde

lolobriadok
autor
29. apr 2023

Musím je zavolať a upresniť si to lebo povedala že ma intoleranciu na kravské mlieko. Nesmie nič mliečne a mlieko ale kyslo mliečne výrobky môže. Tak už mám z toho chaos

luliu
29. apr 2023

@lolobriadok tak potom ma laktozovu intoleranciu, lebo pri alergii na mlieko sa nesmie nic

lolobriadok
autor
29. apr 2023

@luliu povedala že mu vyšli vysoké hodnoty na kravské mlieko že žiadne jogurty, mlieko, syry po dobu šiestich týždňoch. A že po tích šiestich týždňoch mu začať pomaly dávať mlieko, jogurty, syry a ozývať sa ako mu je. Nič viac.

lucik194
29. apr 2023

v prvom rade zavolaj a opytaj sa na diagnozu.....

Abkm nemoze vobec mliecne

ak intoletanciu na laktozu moze bezlaktozove veci

ak ti povedala 6 tyzdnov uplne bez, tak mu nic nedavaj mliecne, telo sa "potrebuje vycistit", odlahcit.....

z abkm moze vyrast
z intolerancie na laktozu sa vyrast neda, proste telo raz enzým netvorí, sam nevznikne, to je navzdy

napis sem potom čo ti lekarka povedala, takych deti je veeeeela, nie je to tragedia, su ovela horsie diagnozy, toto ta nezabije, len mas obmedzenia,

sundew
29. apr 2023

@lolobriadok to je len na zaciatok! Aby sa telo zregenerovalo,potom neksor ak bude tolerovať bezmliecne produkte tak ich moze jest

lolobriadok
autor
29. apr 2023

@lucik194 ja nevravím že je to tragédia a dá sa s tím normálne žiť. Len som nevedela ako to je.

lucik194
29. apr 2023

@lolobriadok u nas doma mlada s intoleranciou, uz dlllho.... viem cim sme si presli.....

takze v klude napis potom sem co vam doktorka povedala

lolobriadok
autor
29. apr 2023

@lucik194 takže môže to byť aj dlhodobo nie len tie týždne čo máme. Určite napíšem čo povedala

lucik194
29. apr 2023

@lolobriadok to uz je dlhodobo

abkm je proces x rokov, prisna dieta, ono poznam ze sa z toho dostali malé deti, skolkari..... dospelaka ziadneho

intolerancia na laktozu je navzdy

lolobriadok
autor
2. máj 2023

@lucik194 tak volala som doktorke tak všetko čo obsahuje mlieko nesmie. Máme abkm. Ale ďakujem aj za tie informácie čo ste mi ponúkli.

lucik194
2. máj 2023

@lolobriadok takze uplne bez mlieka

takze ze po 6 tyzdnoch zacat davat mliecne veci je blbost

po mesiaci dvoch zacne konecne telo spolupracovat ...

je tu skupina alergia bkm a intoletancia na laktozu.... minimalne nacerpas inspiraciu co kupovat a ako zacat varit ...