Laktózová intolerancia spojená s gynekologickými ťažkosťami

jolanka987
17. nov 2020

Ahojte, chcela by som sa opýtať či má niektorá podobne skúsenosti alebo by vedela poradiť. Zistili mi cca 4 roky dozadu intoleranciu na laktozu, histamin, kazein a sóju. Vzhľadom na to, že som vegetariánka tak jedávam aj veci čo by som nemala.. Ide o to, že som si odsledovala, že Keď zjem niečo čo má v sebe veľa laktozy (alebo kazeinu) tak okrem toho, že ma začne príšerne bolieť brucho, tak sa mi spustia gynekologické ťažkosti ako výtok a sem tam svrbenie. U gyn mám vždy všetky výsledky v poriadku, hygiena je v poriadku vlastne všetko čo sa dá dodržiavať dodržiavam čiže naozaj si myslím, že to je spôsobené tou laktozovu. Má prosím Vás niektorá podobnú skúsenosť? 🤷🏼‍♀️

luba41
17. nov 2020

laktoza alebo teda kazein ti nerobí dobre? lebo to je rozdiel..tak nejest..vylúč úplne mliečne zo stravy ...bielkovina mlieka je živná kultúra pre "premnoženie kvasiniek" v črevách ..takže žalúdočné problemy, mykozy atd sú z toho..vylúčit sladkosti, obmedzit sacharidy / obilniny, sladká zelenina, sladké ovocie /..odporúčané je jest vela zelenej zeleniny, užívat probiotika, Hylak..skusit jest len tvrdé syry v malom množstve, fermentovanú soju a pod..
@jolanka987

jolanka987
autor
17. nov 2020

@luba41 mám zistenú intoleranciu na laktozu aj kazein. Čiže veľmi ťažko zistit čo z toho mi viac vadí keď zjem niečo mliečne. Plus keď mám aj histamin tak aj to má dosť obmedzuje. Keď si dám taký parmezán tak má ide doslova klepnúť 🤣 Sladké jem minimálne lebo som skôr na slané. Ale ďakujem pekne každopádne skúsim zas vyradiť mliečne aj vysoko histaminove aj sóju pre istotu. Tak mi ostáva ryža a voda ale nejak prežijem 😅😅 Pokial sa to zlepší a nebudem mávať tak často gyn zápaly tak som aj ochotná ostať na 5 jedlách 🤪

luba41
18. nov 2020

@jolanka987 ryža a voda je blbost..nemáš držat dietu, ale upravenú zdravú stravu jest..obiloviny pozor, to sú sacharidy..na mlieko zabudni úplne teda..ked obilniny , dopoludnia ..popoludní viac bielkovín, zelenina / nie mrkva a pod,/ nie banany a pod..semienka, orechy ..a to fermentované tofu?hlavne ten Hylak dlhodobo, probiotika..príp aj oreg. olej

gocrazy
23. jún 2021

@jolanka987 dobry den, ja mam hit, aj lakt intol a vylucila som aj lepok, lebo bezmliecna a hit dieta nepriniesla ulavu....ak zhresim alebo zacnem zaradovat do jedalnicka zakázané potraviny, tak badam zhorsenie cyklu, vyrazne bolesti v podbrudku, plodne dni velmi bolestive ak drzim dietu, mám len vekmi mierne priznaky, ako ste ns tom vy momentalne? Nadli ste suvis?