Laktózová intolerancia - prejavy

klara7227
25. okt 2022

Ahojte, je to niekto kto má laktózovú intoleranciu? Ako sa to prejavuje? Môže to začať aj vyrážkami po tele a malátnosťou?

simsalabim
25. okt 2022

@klara7227 laktozovu intoleranciu mame v rodine. Mam ju ja, jedna dcera aj moj otec. Prejavuje sa traviacimi tazkostami - u mna hlavne nafukovanie, u dcery hnacka, otec oboje. Vyrazky podla mna primarne nesposobuje, kedze ide o neschopnost stravit laktozu, lebo chyba na to v traviacej sustave enzym laktaza.

moonlight1210
25. okt 2022

@klara7227 u mna sa prejavuje tym, ze mi je tazko a zle. A hlavne vyrazkami. Zvycajne do 4-5 dni, ak zjem nieco s mliekom, sa mi vyhadzu na krku pod usami a vzadu na krku pod vlasmi. Obcas aj na brade. A minimalne mesiac potom trva, nez zmiznu.

simsalabim
25. okt 2022

@moonlight1210 ti, co popisujes, su skor prejavy alergie na mlieko, si si ista, ze ide o laktozovu intoleranciu?

moonlight1210
25. okt 2022

@simsalabim mlieko ako take mozem, ak je bezlaktozove. Vtedy sa mi nic neudeje (ani mi nie je zle, ani sa nevyhadzem).

Ak je to vsak bezne mlieko, tak niekedy mi nie je zle, inokedy mi zacne byt aj zle, ale na 100% sa vzdy vyhadzem. To mam uz odskusane.

klara7227
autor
26. okt 2022

Ďakujem, pretože ja som strašne vyhadzaná po celom tele, pomohli až tablety na alergiu, ale až o mesiac budem vedieť na čo som alergická a včera som zjedla kus syra so šunkou a paradajkou a neskutočne som sa vyhadzala, tak som myslela, že to je laktózová intolerancia, ale vôbec netuším.

simsalabim
26. okt 2022

@klara7227 to moze byt aj reakcia na paradajku.

klara7227
autor
27. okt 2022

@simsalabim Napadlo mi to, len ja to už mám pár týždňov a mlieko je jediné, čo sa mi v strave opakuje pravidelne.

kvetinka75
27. okt 2022

nafukovanie, hnačky, bolesť brucha, zahlienenosť. Vyrážky nemám . A sú aj rôzne skrížené alergie.

klara7227
autor
27. okt 2022

@kvetinka75 Že určité kombinácie jedál môžu vyvolať alergickú reakciu, ale samotná potravina nie?

kvetinka75
27. okt 2022