Laktózová intolerancia a chudnutie

lucioska
28. júl 2024

Dobry vecer, chcela by som sa spytat, poradit...Pred asi styroma mesiacmi mi bola zistena laktozova intolerancia.Dietu nedodrziavam uplne 100%, davam si aj laktazu ked viem,ze idem jest nieco mliecne. Traviace problemy mam velmi dlho, ale ta intolerancia mi bola zistena az teraz. Moj gastro mi povedal,ze som schudla a ze pri diete ked ju dodrziavam tak je to vraj normalne schudnut tak 5-6 kg. Aj ja sa citim,ze som schudla, aj ked by som uz chudnut nechcela, nie je to cielene.Mate s tym teda niekto skusenost,ze ste schudli?Ja sa skor bojim, ze mi nieco ine je, ked chudnem..Zaludok ma v poslednom case boli dost casto, pocit aj na zvracanie, dokonca niekedy aj po napiti sa cistej vody.Citim sa byt taka plna nafukuje ma,neviem ci to fakt moze byt lsn z tej intolerancie. Pred rokom som mala robene Ct organov a bolo vsetko ok, aj fibroskopiu som mala robenu toho roku, tak akurat som mala plesne na pazeraku, tak dlhodobu uz uzivam probiotika.Bojim sa toho, ci to nemoze byt aj s pankreasom nieco( rakovina), ked vlastne chudnem, je mi casto zle a boli ma zaludok.Pred rokom v popise z ct bolo na pankrease vsetko v poriadku, mohlo sa za taku dobu nieco zmenit? Dakujem vam za kazdu radu

priscilla07
28. júl 2024

Určite to dovyšetrí , ale môže to byť dlhodobý stres. Veľmi účinný je humac . Niečo podobné ako živočíšne uhlie, ale má to veľa mikroprvkov. Muž ktorý to vyrába je asi 80 r. Slovák, on si s tým vyliečil aj ťažkú chorobu. Problém je v tom že na Slovensku sa to predáva len pre zvieratá,ale toho sa netreba báť. Prípravky pre zvieratá sa vyrábajú tiež podľa všetkých hygienických a iných zásad ako aj prípravky pre ľudí. Do sveta sa zo Slovenska tento prípravok vyváža aj pre ľudí.