Je to laktózová intolerancia?

8. okt 2023

Caute, je mozne mat intoleranciu na mlieko so zaciatkom v dospelosti? Mam 21 a myslim ze posledny pol rok by to mohla byt slabsia intolefancia, pretoze vzdy po vypiti/zjedeni mlieka s niecim je mi hrozne tazko, plno, nevolno a niekedy sa aj po 2-3h povraciam (medzi som nejedla nic).. vzdy sa to deje ale len po tom, co si dam mlieko, z jogurtov a syrov sa mi nic nedeje, preto som zmatena... dnes to ale bol extrem, pretoze do tristvrte h od zjedenia mussli.s mliekom som sa vyse 5x za hodinu povracala a mam extremne krce v crevach a zaludku a bolela ma aj hlava... je tu na tom niekto podobne? Nie som si tym ista kedze mliecne vyrobky su prevazne ok a na mlieko reagujem extremne... k dr chcem ist ale neviem ci mi.s tym poradi pokial z toho nemam aj hnacku

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buberova
8. okt 2023

Jasné že to môže vzniknúť aj v dospelosti. Aj ja som od mala netolerovala mlieko, ale mliečne výrobky áno.. teraz už ani to nie. Všetko kupujem bezlaktozové

autor
8. okt 2023

@buberova och boze, a ako si si zvykla na chut tych vyrobkov? Par x som mala bezlaktozove a rastlinne mlieka a syry a chuti to hrozne...teda ak to jedavas. Pripadne davaju na to dr nejake tabletky keby nahodou?

autor
8. okt 2023

@nikaa951 dakujem za radu

veronikap91
8. okt 2023

Pleties hrušky s jablkami, bezlaktozove potraviny chutia skoro identicky ako normálne. Rastlinne je už druhá vec, ale nie si na nich pri lakto intolerancii odkázaná. Iba pri alergii na BKM.

simsalabim
8. okt 2023

Bezlaktozove vyrobky chutia rovnako ako nebezlaktozove. Snad s vynimkou mlieka, zvykne byt sladsie. Mozes skusit Latazan ci Laktosolv s obycajnymi vyrobkami, ci pomoze. Davkovanie je individualne.

buberova
8. okt 2023

Tiež sa prikláňam k tomu že chuť je rovnaká... napríklad vegánsky Kaufland natur jogurt chutil ako krém na ruky.. ale tie rajo bezlaktozové jogurty sú výborné 🙂 a tie by ti nemali robiť zle na 99%.. mám aj tabletky lactosolv, tie sú najsilnejšie ale alergologička mi povedala že by som ich proste nemala brať denne.. tak tie využijem keď ideme do cukrárne alebo na návštevu, do reštiky...

autor
8. okt 2023

@buberova dakujem 🙏

pikachu999
11. okt 2023

Mlieko je pre telata nie pre ľudí. Skús rastlinné

janamexico
28. feb 2024

Dobrý deň ja by som sa chcela opýtať mám LI môžem mať v budúcnosti alergiu na lepok alebo celiakio ďakujem niekde som čítala že to nemá ďaleko od seba idem na gastro