Intolerancia laktózy, pšenice a vaječný bielok

majka1994410
30. nov 2021

Ahojte, dcérke dnes potvrdili intoleranciu na vaječný bielok, tu mala hodnotu velmi zvýšenú, avšak pri pšenicu mala hodnotu zvýšenú mierne ako aj pri laktóze. Kde nájdem správne potraviny ktoré jej to nebudú zhoršovať? Som celkom zúfalá, kde co hľadať 🙏 ďakujem

stormie
30. nov 2021

Co myslis pod tym “spravne potraviny”? Treba vylucit vsetko co to obsahuje - takze v obchode zacnes citat zlozenie a vyberies si. Ja riesim este viac alergii, trvalo to par dni/tyzdnov a teraz to uz neriesim ako prekazku, uplne som si na to zvykla

petamich
30. nov 2021

som intolerantna na kukuricu a psenicu a ak zjem viac potravin co ich obsahuju naraz tak mi zle travi a naduva ma atd. ak v mensom alebo obmedzenom mnozstve nic sa nestane @majka1994410 ako da to dcerke prejavuje? ak sa jej to prejavuje nejako vaznejsie ta intolerancia tak potom plati co napisala @stormie ak nie tak potom jej netreba tieto veci v jeden den kombinovat a idealne jej robit jedalnicek tak, aby tieto veci, na ktore je intolerantna konzumovala v mensich mnozstvach

majka1994410
autor
30. nov 2021

@stormie to mi je jasne, lenže pšenica je doslova mam pocit všade, čokoľvek som dnes ppzerala v obchode všade obsah pšenice, vo všetkom. Laktoza, vajcia to sa samozrejme da

majka1994410
autor
30. nov 2021

@petamich jej nie je vôbec nic. Trávi jej normálne stolicu ma normálnu, ziadne prejavy nemá, zeby jej to robilo zle ked to zje

majka1994410
autor
30. nov 2021

@petamich jediný problém bol s pokožkou, ze mala menší prejav ktorý vymizol do týždňa v podstate po aplikovaní liekov a vysadeni pracieho prasku, avivaz ktoré sme nahradili detským práci gélom

fairyprincess
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka1994410
autor
30. nov 2021

@fairyprincess kravske mlieko pit moze tak nam povedala kožná, bezlepkové pečivo jej davat nemam, mm skor robit domáci razny chleba.

petamich
30. nov 2021

@majka1994410 ja by som to urcite z jedalnicka uplne nevyradzovala, kedze nie je alergicka ale intolerantna, staci ten alergen obmedzit a pracovat s tym, casom napr. moze uplne prestat byt intolerantna a nemusi sa cely zivot svojim sposobom obmedzovat, ono je to s tymi produktami na trhu znacne lepsie ako v minulosti ale svojim sposobom to obmedzujuce je, hlavne, ked ma clovek rodinu a budete varit dvojmo

stormie
30. nov 2021

@majka1994410 ver mi ze viem o com hovorim, u nas tiez (okrem ineho) je to psenica a k tomj aj raz, lepok a este aj zemiakovy skrob - a ten je teda asi fakt vo vsetkom, tieto 3 intolerancie su fakt nic, nauc sa pouzivat co najmenej polotovarov a napr bezlaktozove vyrobky sa daju bezne kupit

maminka_2021
28. jún 2022

@majka1994410 ahoj, nášmu malemu teraz zistili že vadi bielko, pšenica a ešte rajčina.. som z toho totalne nešťastná a tiež zúfala..neviem čo varit, čo môže a čo nie (či uplne lepok vynechat alebo len pšenicu; či žltko može alebo nesmie cele vajičko ak vadi len bielko;…)
stale ste na tom rovnako alebo sa vam to už upravilo? Ktore potraviny sa vam nakoniec osvedčili, respektive ako vyzera dcerkin jedalniček?

majka1994410
autor
29. jún 2022

@maminka_2021 ahoj, momentálne dcérka papa všetko. Stravu sme mali upravenú asi 4 mesiace. Pečivo kúpiš v každom obchode. Vajíčka sme dávali len prepelicie. Tak isto do varenia všetko bezlaktozove, to máme doteraz lebo mlieko nám stále robí vysyp na nohách, avšak skúšali sme pomaly a sledovali reakcie podľa pokynov dr. Ide len o intoleranciu nie o alergiu s ktorou sa dá stále pracovať a nemusí to byť trvalé 🙂

maminka_2021
29. jún 2022

@majka1994410 možem ti napisat správu?

majka1994410
autor
29. jún 2022

@maminka_2021 kľudne 🌸

martina8995
30. apr 2023

@majka1994410 dobry vecer prosim Vas ked ste davali vajicka len prepelicie v akom veku ich uz jedla? Moja dcerka 2,5roka je tiez dlho bez vajec reaguje na slepacie a chcem skusit prepelicie a docitala som sa ze deti do 3 rokov nax.1-2prep.vajicka na den. Ale ak chcem upiect ako vy spominate ze len prep.ste pouzivali tak to ste piekli z 20kusov? Do kolaca a jedli yz potom vsetci napecene? Alebo mohlo prazenicu omeletu kratko varene prep.vajicko Vase dietatko?