Intolerancia laktózy

30. máj 2023

Ti co nou trpíte je možné že sa prejavy intolerancie prejavia až po 24 hodinách? Mam potvrdenú intoleranciu úplnú, neodolala som a dala som si ovci syr pár kúskov vo štvrtok, keďže mi nič nebolo aj v piatok a v sobotu poobede došla nevolnost som sa 2 krát zgrcala a pototo celú nedeľu... ostatní jedli tiež a nič im není.... len mne 😒 tak teraz neviem z čoho to vlastne bolo... ci syr tolerujem, ale bola to blbá zhoda náhod alebo netolerujem 🤗

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maris5
30. máj 2023

Prejavovala sa ti intolerancia takymto sposobom aj v minulosti?
Najjednoduchie je kupit si Laktazan a uzit ho pred kazdym mliecnym produktom, ktory nie je bezlaktozovy,

laura07
30. máj 2023

“Úplnú” znamená čo? Bol to čistý ovčí syr? Mala som nutkanie ochutnať aj ja, sle odolala som. Ale ja mám BKM. Grcať nezvyknem. Ale teda tie dni na záchode za to nestoja. Dokonca už mám taký blok, že keď by som aj mala kusnut do pizze, kde je kopa syru, už len z toho mi príde zle. Lebo viem, ako mi bude.. a to ver, že na take lasagne myslím obden 🤤

laura07
30. máj 2023

A hej. 24 hodín je v pohode. Podľa toho ako máš “upratané” v bruchu. 🤷‍♀️

buberova
30. máj 2023

Čo sa týka grcania a hnačiek tak to nemám takto s omeškaním.. ale vyrážky sa mi vyhodia aj po pár dňoch

kvetinka75
30. máj 2023

ja mám reakciu väčšinou tak do pol hodiny. Teda mala som. tie ochutnávky mi za tie problémy nestoja. Radšej sa tomu vyhýbam.

laura07
30. máj 2023

@kvetinka75 ale teraz, keď si “čistá”, neprišlo by to hneď. Aspoň ja to tak mám odskúšané, či? Tiež to už neskúšam, je to hrozne. Ale tak čo nerobíme 🫠

kvetinka75
30. máj 2023

@laura07 no to neviem. Možno aj áno. Nemám chuť skúšať 😉 Alebo možno menšie množstvo v niečom by mi nevadilo ako čistý syr. Ťažko povedať. U mňa boli najhoršie ,,tekuté,, jedlá. Polievky, káva s mliekom, jogurty, pudingy, šlahačka. To bola reakcia do pár minút. Koláče, sladkosti , palacinky,- tam, ako kedy niekedy pár minút a niekedy prišli bolesti po hodine, dvoch.

laura07
30. máj 2023

@kvetinka75 raz som videla, ako do mliečnej polievky, ktorá bola v tej nádobe nad parou..proste rýchle občerstvenie..ako tam kuchár nalial liter mlieka 😳 z krabice. Nepreverili sa to, len sa to ohrievalo zdola. 🤦‍♀️ Z toho sa po.erie isto každý. A polievka 2,20€🤯

kvetinka75
30. máj 2023

@laura07 a ty preváraš mlieko z krabice? Ja teda nie a nikto sa z neho ešte nepototo.

laura07
30. máj 2023

@kvetinka75 ja mlieko nepijem. Snáď si si všimla, na akú tému reagujem. Ty piješ, konzumujes mlieko?

kvetinka75
30. máj 2023

@laura07 áno, bezlaktozové, ja reagujem na to čo si napísala, že z ppolievky, kde kuchár len dolial mlieko sa po...každý. Prečo by sa mal? Mlieko z obchodu sa nemusí prevárať, to nemá vplyv, vlastne nie je rozdiel či vypiješ prevarené alebo nie. Ak niekto môže mlieko, tak je jedno či je prevarené alebo neprevarené

kvetinka75
30. máj 2023

@laura07 inak téma je intolerancia laktozy,

laura07
30. máj 2023

@kvetinka75 dobre. Ok. Ja som čisto BKM, nemôžem ani bezlaktozove. Nedošlo mi to.

Ale tiez neurobíš doma sviečkovú -a aby jej bolo viac, tak tam nevrhneš liter mieka, len tak, ze aby bolo dosť, či?

kvetinka75
30. máj 2023

@laura07 tak do polievky nie ale vplyv na trávenie to nemá, či je prevarené alebo nie. Už sa mi stalo, že som spravila hustú polievku a do taniera som si dolievala mlieko na zriedenie. A keď chcem aby toho bolo viac, tak dám viac mlieka, keď to má byť mliečne.

diaalex
30. máj 2023

Ja mám laktózovú intoleranciu a mne sa príznaky dostavia behom 15min 😐

lucik194
30. máj 2023

po 24 hod sa urcite neprejavia, prejavia sa do hodinky max 2

zase pise anonym, ze by troll?

gabika0825
30. máj 2023

Áno môže sa prejaviť. Mne sa niektoré alergény prejavili až po 3 dňoch a bolo to ozaj ťažké rozoznať z čoho to je

gabika0825
30. máj 2023

@lucik194 jasne že sa môže prejaviť aj po 3-4 dňoch!! Ja to mám napísané aj vo výsledkoch alergologickych testov, mala som intolerancie na strašne veľa potravín, niektoré sa mi prejavovali aj po 3 dňoch. Ja som ale mala kožné problémy

lucik194
30. máj 2023

@gabika0825 ale tu sa bavime o intolerancii na laktozu nie na ine potraviny......

dzina007
30. máj 2023

Na laktozu mam do pol hodinu ale reakciu na intoleranciu kravskej bielkoviny mam aj den dva po konzumacii

autor
30. máj 2023

@maris5 nie ja som nikdy nemala problém s lakto. Náhodne mi to zistili na gastre cez biopsiu - mala som zapal pažeráka tak mi robili vyšetrenia. Ja absolútne nemám prejavy do pol hodiny príp hodiny. 😒 teda neviem ci mi to súvisí s mliečnym a ci nie. Gastro hovoril ze musím skúšať. 🤗 ale keďže mi je blbo už 4 den ... neviem ci môže byť aj taká reakcia...Mne laktazan nepomáha cítim sa po ňom rovnako.

autor
30. máj 2023

@laura07 úplnú ze netolerujem žiadne množstvo laktozy tak som mala vo výsledkoch z biopsie 🤗 čistý zo salaša blb7 ma nenapadlo sa opýtať ci pasterizovany. Mala som ho prvý krát po 15 rokoch 🙄

autor
30. máj 2023

@dzina007 intoleranciu na mliečne nemám. Mne môj gastro povedal ze na lakto intoleranciu môžem získať aj črevnú dyspepsiu tak neviem. Ale možno to bude niečo iné..... na alergo mi tvrdila ze svrbenie celého tela môže byť z laktozovej intolerancie, gastro povedal ze nie tak vyber si 😔

dzina007
30. máj 2023

A teda robili ti aj testy na intoleranciu bielkoviny?
Lebo u mna sa dlho myslelo ze je to laktoza. Jedla som bezlaktozove produkty a stale zle zle zle a potom sa az zistilo ze celkovo mi vadi mlieko. :-/

Svrbenie neviem... ale mne sa po mlieku vyadze tvar...

autor
31. máj 2023

@dzina007 robili tam som to mala v poriadku 😒 nič to buď dáky virus alebo dieticka chyba 😒

lapersefona
13. jún 2023

@lucik194 alergia je okamžitá reakcia s intolerancia aj po dni co dvoch