IgG - intolerancia potravín

21. jún 2024

prosim viete mi povedat, ci vie na IgG testy na intolerancie potravim poslat aj imuno-alergolog, samozrejme ak je indikacia? alebo na take nieco viem ist iba ako samoplatca?
dakujem.

dadka1997
21. jún 2024

Mne to robil obvodný

autor
21. jún 2024

@dadka1997 a platila si nieco? aku mas poistovnu?

pelopeia
21. jún 2024

mne často robia testy na imunoglobuliny (všetky) a nikdy som nic neplatila.. robieva mi ich ktokolvek - obvodny, kozny, alergolog, reumatolog, infektolog...

autor
21. jún 2024

@pelopeia tak to mate skvelych lekarov, obvodna ma odpalila hned, ze ona to nerobi. a alergologicka mi urobila IgE, nevyslo vobec nic a poslala ma domov s antihistaminikami, ked uvidela aku mam spalenu sliznicu v ustach, hrdle aj jazyk. teda akceptovala, ze na nieco zrejme reagujem, ale povedala, ze alergia to nie je, tak dovidenia. uz rok teda pojedam antihistaminika, najprv super zaberali ale zhorsuje sa mi stav. tak mi napadlo, ze mozno je za tym IgG.
obvodna vravi, nech si spravim eliminacnu dietu. ale ja si fakt nemozem dovolit jest mesiac iba ryzu, uz som dost chuda aj bez toho.

dadka1997
21. jún 2024

Nič som neplatila

zuwa78
22. jún 2024

@autor ako dlho to už maš?...mas to po jedle,napojoch?popiš spalenu sliznicu prosim

autor
23. jún 2024

@zuwa78 trva to zhruba rok, zacalo mi to kratko po crevnej viroze a mam to po jedle, uz tazko vychytam po akom, lebo je to chronicke a preto chcem skusit tie testy. Sliznicu mam cervenu, spuchnutu, podrazdenu..

zuwa78
23. jún 2024

Ja mam tiež problemy zo sliznicu v ustach.....tiez sa chystam na neake testy,ohladom potravyn...