HIT - stravovanie

28. jún 2024

Baby co mate HIT co jete? Ja milujem jedlo, koreniny, thajské, indické, čínske, paradajky, baklazan. Mne sa zrútil celý svet. Ako si navarit jedlo na ktorom si aj skutocne pochutim? Nechcem byt len na ryži so zeleninou

nekonecna_katastrofa
28. jún 2024

Na začiatku proste musíš začať eliminačnú. Časom uvidíš, čo ti škodí, čo nie, čo v malom množstve môžeš. Rozumiem ti, ale nie je to koniec sveta, len tie začiatky sú ťažké. Neviem, či si už bola tehotná, ale povzbudím ťa, mne sa prejavy HIT v tehotenstve takmer stratili a jedla som skoro všetko.

autor
28. jún 2024

@nekonecna_katastrofa nie, nebola som tehotná. A poradíš ako si začala? Pripadne máš nejaký chutný recept? Resp niečo kde ich hľadať?

autor
28. jún 2024

@nekonecna_katastrofa ja som dostala strašnú zihlavku, keďže mam aj laktozovu intoleranciu tipujem ze to bolo z toho. Dúfala som ze mi to testy iba potvrdia nakoľko paradajky a všetky vysokohistaminove veci jem roky normálne. Mam síce problémy s trávením, neustale nafukovanie ale neviem ci to súvisí s histaminom

luu1122
28. jún 2024

uz je vela receptov po internete. V case ked mi diagnostikovali hit bola jedna kniha 🙂 a musela som si studovat so zahranicnych veci co ma najviac histaminu a to vyhodila. Ja napriklad rajciny jem ale ina domace, akurat teraz zacina sezona. tie umele z obchodu mi vadia. Treba vyhodit so zaciatku tie najviac histaminove a potom postuone zistovat co ti robi alebo nerobi problem. V tehotenste hit nie je, preto nebyvaju problemy. ale po tehu sa mne osobne problem opat vratil. akurat dva tyzdne dozadu som dostala vysledky z gastra kde mi brali vzorku so zaludka ze mam dao namiesto 100% len 10% 😀

autor
28. jún 2024

@luu1122 a ake konkrétne problémy máš? Mne zatiaľ diagnostikovali iba z krvi, aktuálne som na prednisone a antihistaminikach

tt247
28. jún 2024

Pozri si recepty na hitjezdravozit.sk a skúšaj, čo ti prekáža a čo nie. Ja som si už úplne odvykla od korenených, aromatických a príliš ochutených jedál. Už by som to do úst nedala bez ohľadu na hit. Sila zvyku. A dbaj na maximálnej čerstvosti potravín. Každý deň čerstvé jedlo z čerstvých surovín.

luu1122
28. jún 2024

mne puchli v minulosti pery a mala som traviace problemy, to mi po tehotenstve zmizlo. ale teraz sa mi objavili zase bolesti brucha, naduva ma. mne napriklad z krvi nevyslo nic.