Histamínová intolerancia - diéta

petra098
22. okt 2023

Dobrý deň potrebovala by som poradiť ohľadne diéty neviem či som správne rozumela ohľadne masa .Konzumujete ho ? ak áno ake a čo znamená pojem čerstvé ? Bežne dostupné vakuovo balené nemôžem ?

guudy
22. okt 2023

Musis vyskusat. Ale plati, ze cim dlhsie stoji maso, tym viac histaminu obsahuje. Specialne si daj pozor na mlete. To treba spotrebovat hned po pomleti.
Balene maso nekupujem vobec. Len cerstve u masiara, ktory ma kazdy den cerstvo nakrajane.

nwnw
22. okt 2023

@petra098 presne poskusaj. Mne napr. nevadi chladene ani mrazene.. ale uvarene jedlo max 24h a vsetky kysle potraviny som musela vylucit. Ani tresku nemozem, zo syrov iba emental.

livinka1111
23. okt 2023

Baby, mávate pri hit aj akoby pálenie v žalúdku? Ja som cez víkend zomierala, ale moja chyba, zjedla som lečo s vajíčkom...

guudy
23. okt 2023

@livinka1111 mozes mat reflux ..

livinka1111
23. okt 2023

@guudy ten mám tiež. Ale takto sa mi ešte neprejavil... Som myslela, že zomriem...

guudy
23. okt 2023

@livinka1111 verim, je to neprijemny stav 🙂
moj muz maval tiez, ale gastroenterolog mu dal nejake lieky, nazov si uz zial nepamatam. Vyslovene na ukludnenie refluxu, nejake 2-3 mes to bral. Odvtedy ma palenie zahy len velmi zriedkavo. Mala si nejaku takuto liecbu na ten reflux?