Histamínová intolerancia a zároveň syndróm dráždivého čreva

mirka1996
12. mar 2024

Ahojte , má tu niekto skúsenosti s týmito dvoma diagnózami súčastne?? Ako ste sa s tým popasovali , poprípade nejaký rady , typy . S čím začať . Ďakujem

darkswan
12. mar 2024

Nijak, nemam na to cas🙈ale je to neprijemne kombo

majlo1234
12. mar 2024

@darkswan haha presne ako moja sestra, chudak, tiez s tym preziva zabavky

mariynka
12. mar 2024

@mirka1996 treba riesit priepustne crevo.ktore je za tym vsetkym.cize nizkosacharid.a nizkohistamin.strava.zelenina na tuku, maso, vajcia(prepelicie),zelenina.ryzovy protein do jedla.treba vyliecit priepustne crevo..

mirka1996
autor
12. mar 2024

@mariynka ahaaa, super ďakujem . A viete mi poradiť nejakú stránku alebo niečo kde vy som našla recepty take ?? 🙂

hugger
12. mar 2024

@mariynka 👏
Neveril by som ze na Slovensku bude niekto poznať koncept “leaky gut”

hugger
12. mar 2024

@mirka1996
1 den hladovka, pit nesladene bilinkive čaje ( harmanček)
1 tyzden carnivore dieta, čerstvé mäso, lahko tepelne upravené ( dusené, slow roasted, nie grilované a vyprážané
1 mesiac autoimúnna paleo dieta. Min 1 zelený banán denne, probiotiká, kolostrum

A si vyliecena

hopsas
12. mar 2024

Môj muž to má..diétu vydržal držať týždeň potom sa na to vykašľal a je čo mu napadne a keď je mu zle hodí si tabletky...čo ti poviem...

mirka1996
autor
12. mar 2024

No vyskúšam na to ísť takýmto spôsobom . Verím že to pomôže 😉😉 ďakujem krásne

kristina.jo
12. mar 2024

Mne dnes prislo toto: https://prepacientov.sk/obchod/traviace-tazkost... Ak nezaberie, tak uz asi len psychiater....🤦‍♀️

0327850788
14. mar 2024

Ja odporucam jacmen a chlorellu,ktore neobsahuju histamin,ale zvysuju produkciu enzymu diaminooxidazy a tym pomahaju priamo liecit HIT,maju protizapalovy efekt a podporuju hojenie crevnych stien.Mam viacero klientov,ktorym vymizli problemy uplne,niektori stale eliminuju zopar potravin,ale ta kvalita zivota je neporovnatelna. Dolezite je vsak spravne individualne davkovanie,zlepsenie stavu zvycajne prichadza uz po 3 mesiacoch.Pracujem ako poradkyna zelenych potravin,ak by ste chceli poradit napiste mi.

mariynka
17. mar 2024

@mirka1996 lowcarbposlovensky, paleosnadno, terezabroschova, na fcb super skupiny-nizkosacharidove stravovanie, low carb, ..

mariynka
17. mar 2024

@hugger sledujem andreja medveda, secret of food a ine. Oni su za nizkosacharidove stravovanie/carnivore/pkd🙂🤗

mariynka
17. mar 2024

@0327850788 ked sa otepli, znova idem na jacmen👍💚

mariynka
17. mar 2024

@hugger co je autoimunna paleo dieta? Fakt staci cca.mesiac na uzdravenie creva?🤔🙂

hugger
18. mar 2024

@mariynka

Paleo s vylúčenými nightshades (zemiaky paradajky, paprika myslim aj cuketa patizon)

Kdesi som čítal ze sliznica tenkého čreva sa obmieňa každých niekolko dni, mesiac striktnej diéty staci.

A neprehanaj so športovaním a dostatok spánku a nestresovat. Ziadna kava a alkohol( taka drobnosť 😁)

mariynka
18. mar 2024

@hugger tak parada.uz som vydrzala aj 2mes.a cez vianoce🙈😄