Histamínová intolerancia a neuro problémy

21. sep 2024

Dobrý deň všetkým idem za vami po rady je tu dakto kto má histaminova a len by len zje daco histaminova dakedy tak má neurologické problémy ? Napríklad tetania, slabé nohy nevnímame hmlenie pred očami slabosť trás. Už som mal aj u neurológa liečbu na to za 1500€ a nič . Daake rady prosím ako sa toho zbaviť nechcem raz z mesiac si dať daosin a daake jedlo a som rozbitý neviem fungovať chodiť až keď neurol dám to upokojí ale vôbec ho nedávam raz za mesiac. Ďakujem za rady a pomoc čo vám pomohlo ak je tu dakto taký .

taktotedanie
21. sep 2024

A kde je problem? v drzani diety?

stanulienkat
21. sep 2024

Ano, histamin moze mat taketo prejavy. Stiahni si info na nete.

autor
21. sep 2024

@taktotedanie neni problém dodržiavam to poctivo len som sa po dvoch mesiacoch bol z rodinou najesť na čine dal som si daosin a včera a dnes už totalka mimo po neuroli sa to ukludnilo

taktotedanie
21. sep 2024

Ale ved si vedome skodis tak dodrziavaj lepsie dietu
Neurol by som nedavala sposobuje arytmie

lienka.7
21. sep 2024

@autorka este si daj taky špenát a potom aj 5 neurolov🤦‍♀️👎

autor
21. sep 2024

@lienka.7 ale daosin slúži na to aby si raz za čas človek mohol daco dať nie. @taktoteda na kardio keď to predpisovali povedali že to upokojuje aj extrasystoly a tak aj pulz

ctrl
21. sep 2024

Áno histamin veľmi ovplyvňuje nervový systém
https://www.facebook.com/share/p/FeLFqC8iMXrEAY...

monika4487
21. sep 2024

no ja mam vsetky intolerancie: histamonivu, frukrozovu, laktozovu, Sibo a nejake potravinove alergie, kde k tomu mam dokonca adrenalinove pero. Vyslo mi, ze mozem tak 8 potravin jest (mozno vam to pomoze). K tomu len, kedze mate len jednu intoleranciu je odpoved: drzat dietu, alebo si dat enzymi pred jedlom. A tu evidentne bud vam nesadol Daosin alebo tych enzymov si treba dat viac ako jeden a dostatocne vcas pred jedlom. To treba odsledovat. Inac tieto intolerancie velmi ovplyvnuju nervovy system. Je to taky druhy mozog.

ctrl
21. sep 2024

@monika4487 v tvojim prípade už ide o priepustne črevo

jakubrianka
21. sep 2024

Histamin patri medzi neurotrsnsmitery. Priamo ovplyvňuje nervovú sústavu a môžeš mať neurologické príznaky áno, žiaľ :(.

autor
21. sep 2024

@monika4487 to mi je veľmi ľúto. Užívam jeden daosin 15 min pred jedlom myslite že môžem si toho dať aj dve tabletky keď to je na prírodnej báze?

mamina7070
21. sep 2024

a kto ti predpisuje ten neurol ? psychiater?

autor
21. sep 2024

Nie mám ho už dlho v polici kedysik čo mi doktorka dala na tetanicke záchvaty keď ešte mi nebol objavený histamin

monika4487
21. sep 2024

@ctrl po skbrej diagnostike, a vusvetleni co s tym, sa mo zivot zlepsil o 100 %. Ja proste musim brat enzymi pred kazdym jedlom a vediet kde aka potravona patri do akje intolerancie. A naozaj nepocitujem uz skoro ziadne priznaky.

monika4487
21. sep 2024

ano moze sa vziat viac. Ale mne napriklad daosin nefunguje na paradajku aj ked si dam viac.

autor
21. sep 2024

@monika4487 ja jem vecsinou v restika raz za čas take jedla v ktorých sú potraviny väčšina ktoré môžem len pár je čo nemozem a dám daosin a aj tak to príde na mna a hlavne na druhý deň najviac a ak sa smiem opýtať aké je ešte okrem daosinu dobre na histamin ja mám ten klasicky červený v lekárni povedali že je najlepší