Daosin alebo HistApp

25. sep 2024

Ahojte otázka čo vám lepšie zaberá ? Do teraz som užívala daosin a kúpila som dnes pre zmenu histapp 60 tabliet dala som pred jedlom 20 minút po jedle hodka a vysoké pulzy slabosť. Môžu byt slabšie ? Ďakujem

palculienka40
25. sep 2024

Daosin, revicolin a quercetin

autor
25. sep 2024

A ten histapp neni dobrý hovoríte

palculienka40
26. sep 2024

Ten u nas bol bez efektu. Daosinom sme zacali potom skusili hist up ale boli tazkosti tak sme skoncili. Po liecbe revicolinom a pravidelnom uzivani quercetinu a daosinu s dietou sme teraz len na quercetine. Daosin uz len obcas aj revicolin. Ale trvalo to.

autor
26. sep 2024

To je super. Veď ja sa do toho ešte moc nevyznám čo treba poriadne robiť pri tej hit ale zisťujem učím sa aspoň diétu zatial drzim

palculienka40
26. sep 2024

Pozor na probiotika vhodne su probiofix a probiotika od jamiesonu. Pozrite si to poriadne lebo aj napriklad probiotika urcite kmene zvysuju histamin a budete mat po noch tazkosti. Rovnako lieky ako novalgin a atb, acc long n acetylcystein a dokonca aj niektore antihostaminika a podobne. Da sa to vygooglit. Problem je v tom, ze histamin sa tvori vo vsetkom akonahke to nie je zive. My sme zacinali prisnejsou dietou a daosinom. Revicolin nebol teraz by bol prvy. Musite si znisit histamin v tele , ktory sa kumuluje. A potom pridavat potraviny a crevo liecit. Na to je dobry aj tasektan. Pri liekoch napriklad novalgin, ktory zvysuje histamin vas nemusi prestat bokiet hlava prave naopak. Quercetin tiez znizuje histamin. Drzim palce.

autor
26. sep 2024

A ako dlho trvá dodržiavanie diéty? A ten daosin mám jesť pred každým jedlom aj keď tam je minimum histaminu ? A tie revicolin a podobne doplnky sú načo dobre ak sa smiem spýtať? Užívam magnezium a hisbiotix a keď idem jesť daco v reštaurácii užijem daosin. Nemám nikoho kto sa do toho vyzná a nemá mi kto poradiť o hit tak hľadám pomoc tu

palculienka40
26. sep 2024

Rozumiem ja som tiez riesila len cez internet aj knihy. Daosin hlavne pred jedlom vysoko hostaminovym ale aj po sa da zobrat. Ten revicin dva krat dennne na zaciatku podla navodu a potom raz denne. Cas neviem my dodrziavame dietu od polky roka 2019 a cely cas sa ucime.

yeon_bouw
26. sep 2024

Ja užívam Histapp a zatiaľ (klop, klop, klop) mi vyhovuje, nemám s ním ani po ňom žiadne ťažkosti. Pozri si na stránke Slovenský pacient časť o HIT, je to tam dosť obšírne vysvetlené, aj ohľadom potravín.

autor
26. sep 2024

@palculienka40 aké knihy sú na to dobre ? Ta dieťa je vlastne dlhodobo ? A potom vlastne čo testujem potraviny čo robia zle a čo nie . @yeon_bouwja som si šál 20 min pred jedlom a zjedol som po dlhej dobe polievku a syr z hranolkami viem že polievka bola koprova a pol hodinu po jedle mi začali vysoké pulzy a pri práci mi šlo až srdce vyskočiť z hrude :( tak neviem či ten histapp je dobrý alebo som to prehnal z množstvom jedla

yeon_bouw
26. sep 2024

Hm, tak to znie, že buď ti nezabral, alebo si to prehnal možno s porciou alebo aj tým syrom, mliečne ako zrejúce syry sa pri nízkohistamínovej diéte neodporúča. A ak si ešte len na začiatku, tak pravdepodobne musíš najskôr odbúrať nahromadený histamín z tela práve tou diétou. Akože je to pretlak informácií zo začiatku

autor
26. sep 2024

Neviem či nezabral ale porcia bola mala mystická polievky a kocka syra z hranolkami. Áno je to brutál veci na začiatku držím to Asi 3 mesiac pomaly . Je to zložité to vsetko pozisťovať tie tabuľky po internete každá stránka daco iné píše

palculienka40
26. sep 2024

Mlieko by som vykucila na cas. Ako pisli vyssie, vycistit sa treba. Ani hranolky nie su ok plus syr ak s kexupom ci tatarkou to je histaminova bomba. Pozri si na nete a knihu skus vygooglit.

fido69
26. sep 2024

Daosin (EU názov) alebo Histasolv (US názov) - obsahuje 7 % enzýmu DAO (diaminooxidáza) je to rovnaký produkt firmy Stada.

HistApp (vyrobca DR Healthcare) - obsahuje 7 % enzýmu DAO (diaminooxidáza)

Zloženie je teda rovnaké pri všetkých výživových doplnkoch. Pokiaľ si zo severu Slovenska, tak doporučujem kupovať tieto doplnky výživy v Poľsku, kde sú vyrazne lacnejšie.

autor
26. sep 2024

@palculienka40 áno vylúčené jedine čo len mandľové mlieko pijem @fido69 áno som z Oravy skúsim skočiť ďakujem za dosť dobrú radu