Alergia na histamín

sheerryy
1. aug 2024

Ahojte, nemôžem nájsť vlakno ohľadom tohoto ale nedávno som bola na gastre a jediné čo mi vyšlo bola laktóza. Testy boli robené zo žalúdka a nie z krvi. Teraz som bola na alergologii a mala som reakciu na histamin… som z toho mierne zmätená :D mám si dávať pozor na to čo zjem aj mimo mlieka alebo ako? Čakám ešte na výsledky krvných testov a potom budem vedieť všetko ma 100%? Kto mi bude vedieť povedať čo znamená tá reakcia na ruke, bezvýznamné reakcie som mala na takmer každú latku. tak budem vďačná za každú odpoved ❤️

danielahamar
1. aug 2024

Ak hovoríme o bodke na ruke pri koznych testoch, to je výsledok toho,že koža reaguje, nie že je HIT diagnóza. Teda tak to poznám ja

veltraud
1. aug 2024

presne tak, histamin sa "picha" ako testovacia/porovnavacia/kalibrovacia latka pri alergo testoch na ruke, ci na chrbte. Tato reakcia neznamena histaminovu intoleranciu. mne histaminku zistili z krvi z testov na potravinove intolerancie. Zaujimave je, ze mi vyskocila aj pri DNA testoch 🙂

sheerryy
autor
2. aug 2024

@danielahamar och :D chvala bohu 😂 ďakujem už som mala hororove scenáre ako nebudem môcť papať to čo ľúbim 😅🙈😂

danielahamar
2. aug 2024

@sheerryy ale čoby môžeš,ale malo by to následky 😅

mamina7070
2. aug 2024

to je len kontrolna cast ci bol test urobeny spravne a koza reaguje ako ma

sheerryy
autor
2. aug 2024

@danielahamar áno viem :D mala som take obdobie že som nemohla jesť všetko čo obsahuje histamin 😅 ale to preslo a skočilo to len s laktozou našťastie

danielahamar
2. aug 2024

@sheerryy u môjho stredného je to z laktózy HIT, ale aj tak mlieko nemôže ďalej, len krv sa zbláznila😂