Výlet do Londýna

dzt
26. nov 2022

Čaute. Chcem ísť na víkend do Londýna. Aké lokality sú ok, kde vybrať hotel? Nech je blízko metro, a nestojí to 500€ ☹️ Čo pozerám, tak ceny riadne vysoké, a z tých lokalít nemám šajnu čo vybrať 😏
A ako sa najpohodlnejšie dostať z letiska Stansted?(pomer cena/rýchlosť)
Idem tam prvýkrát, takze za každú radu budem len a len vďačná 😘 ďakujem

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzt
autor
26. nov 2022

@raja95 dikes 🙂

lauriik
26. nov 2022

Pozri, bud pojdes niekam na okraj londyna a bude to o nieco lacnejsie ale musis platit dopravu do mesta alebo pojdes do centra kde je to drahsie ale da sa pochodit pesky. My sme byvali v centre (piccadeli circus), dvaja, platili sme 400€ na 3 noci. Ked nevies kde tie stvrte su tak si potri mapu a podla toho co chces videt pozri, kde by sa ti lepsie byvalo. V metre sme si kupili oyster kartu, to si nabijes a jazdis akoukolvek dopravou (metro, autobus, vlak). Ale priprav sa na to, ze Londyn je brutalne drahy.

dzt
autor
26. nov 2022

@lauriik ved to, ja by som najradšej centrum/blízko centra aby som nemusela pol hodinu cestovať ešte. Dikes

katym555
26. nov 2022

@dzt na fb Alenka výhodné ubytovanie Londýn, byvali sme u nich,su slovaci takze aj poradia s cimkolvek …ubytovanie je v casti Ilford kusok od metra
Z letiska urcite vlakom

dzt
autor
26. nov 2022

@katym555 idem pozriet, dakujem

niekto2hy
26. nov 2022

@dzt Hlavne si pozrite,ci niektore odbory nebudu strajkovat.

zlostitko
26. nov 2022

@dzt zo stanstedu autobusom do paddington, tam ubytko, hotel sa vola Falcoln hotel, s ranajkami super lokalita, blizko metro. Cenovo tiez dostupne. Kludne napiste ak este nieco chcete vediet

lucinka37
29. dec 2022

Ahojte, tiez by som sa rada pripojila. Viete nam poradit ubytko? 2 dospely a 2 chlapci 4 a 9 rokov.

76california
25. sep 2023

@lucinka37 ahoj, možem poprosiť, kde ste našli ubytko a či ste boli spokojní? dakujem

76california
25. sep 2023

@dzt ahoj, môžem aj Teba poprosiť, že kde ste boli ubytovaní? dakujem

lienkaam16
25. sep 2023

Ahoj, my sme boli v marci. Vybrala som hotel holiday In v blízkosti letiska Standed nakoľko sme mali ranny let domov. Výhoda bola, že mali kyvadlová dopravu z a na letisko a odtiaľ sme sa do centra dostali vlakom a metrom. Lístok sme si kúpili celodenný rodinný a tak sme behali metrom po celom Londýne bez obmedzenia. Co vidieť závisí od toho co chcete a na ako dlho. My sme šli aj po stopách Harryho Pottera pre syna + pamiatky co sme stihli. Ak viac č správe.

maxina2002
19. jan 2024

@lienkaam16 dobre ranko dakujem ťa tip. Tiež som zarezervovaná hotel na letisku, ale ten Hampton By Hilton London. Píšete, že ste si kúpili celodenný lístok na metro. To znamená, že sa dostaneme z letiska do centra len metrom? Nemusím kupovať lístok na vlak? Dakujem

dagas
19. jan 2024

@maxina2002 zo Stanstedu vlakom k metru a odtiaľ už metrom,autobusmi

lienkaam16
19. jan 2024

@maxina2002 áno lístok nám platil na vlaky aj metro. Keď sme kukali autobus tak len cesta do centra vyšla pre 2+2 decká tuším 55 a celodenný na vlak a metro pre všetkých okolo 75 libier. Bolo to fajn ak sme aj vystúpili kde nebol v plán znova sme sa mohli použiť metro bez ďalšieho nákupu lístka.

76california
19. jan 2024

ahojte,

pridávam našu skúsenost:

* leteli sme na london luton tam a na london stansted späť
* najlacnejsia verzia ako sa dostať z letiska luton je National Express Coaches - autobusy - my sme vystupili na Oxford Street (hlavna nakupna ulica v Londyne)
* ubytovanie sme mali v
https://www.premierinn.com/gb/en/hotels/england...
je to konečná zastávka DLR vlakov (ktoré jazdia - mimochodom - automaticky, bez rušňovodiča)
* určite odporúčam stiahnuť si aplíkáciu na cestovanie v Londýne: Oyster/Contactless card, ktorou sa bezdotykovo platí pri vstupoch či už na metro alebo na ostatné "línie"
* cestovali sme na ubytko z centra - ako som písala - DLR vlakmi - niečo, ako naše električky, ubytko bolo super v tom, že 100m bola veľká Asda aj s McDonaldom
a najkrajšie bolo, že v blízkosti bolo super špecifické letisko London City Airport - ktoré má jednu z najkratších pristávacích dráh (preto tam nepristávajú všetky lietadlá), lebo kopíruje kanál rieky Temže, veľmi pekný výhľad - zážitok z DLR električky, zakaždým, keď sme cestovali...určite odporúčam - inak platí hlukové obmedzenie - takže v noci bol kľud, najskoršie lietadlá šli až okolo 7,00h a najneskoršie okolo 21.30h
* z atrakcií, ktorá sa nám veľmi páčila je Sky Garden, vyhliadková veža s kaviarňou - bezplatná, len si treba zarezervovať online vstup

ak sa chcete niečo pýtať, kľudne.....

maxina2002
20. jan 2024

@76california super dakujem. Objednala som hotel Taviscok snad to dobre píšem. Poslednú noc prespime na hotely na letisku letíme skoro ráno. Aplikáciu som si stiahla. Ideme tam kvôli Harry potter.

jasminkaj
20. jan 2024

@dzt zo Stanstead letiska chodí každých 15 minút vlak StansteadExpress do centra Londýna (Liverpool street). Lístky sa dajú kúpiť v príletovej hale alebo cez net (tento vlak sa nedá platiť Contactless). Niečo vyše hoďky a ste v centre. Dá sa kúpiť hneď aj spiatočný otvorený na 1 mesiac, vtedy je cena ešte lepšia.
Po Londýne sa najviac oplatí metro, ale ak chcete aj vidieť Londýn, tak odporúčam kombináciu metro + poschodové busy. V metre si nekupujte lístky v tých kioskoch, vyjdú oooooveľa drahšie. Plaťte všade svojou slovenskou contactless kartou. Deti do 10 rokov neplatia verejnú dopravu v Londýne. Dokonca nám potom poradili domáci, že ako rodina sme používali tie široké výstupné brány zo staníc metra kadiaľ chodia vozíčkari, kočíky alebo ľudia s kuframi (priložili sme len jednu kartu a prešli sme cez ňu všetci štyria) 👍
Na ubytovanie odporúčam Holiday Inn (ktorýkoľvek), pomer cena-kvalita je fajn 👍
Londýn je super, užite si ❤

maxina2002
21. jan 2024

@jasminkaj dakujem veľmi pekne

monikapalo
21. apr 2024

@jasminkaj ahoj, cestujem do Londýna zo synom , on musí mať tiež kartu...nechcem používať svoju kreditnú, /obavy zo straty /je riešenie karta Ravolut pre každého osobitne?

niekto2hy
21. apr 2024

@monikapalo Syn ma kolko rokov?

jasminkaj
22. apr 2024

@monikapalo ahoj.. ak je syn mladší ako 10 rokov, nepotrebuje nič, verejnú dopravu má zadarmo. Ak nechceš používať SK kartu, tak potom Oyster alebo Revolut, bude vám stačiť jedna 😉

76california
22. apr 2024

len taký tip na kultúru

ak ste zdatní v angličtine, tak odporúčam The Official London Theatre, majú lístky na ich predstavenia za "smiešnych" 18libier 😎
a nie je tam povinný dress code, čiže nemusíte nosiť so sebou v batožine smoking a šaty 😍

monikapalo
17. máj 2024

@niekto2hy prepáč,že tak neskoro reagujem, syn má 14 rokov.

katarina.banska
13. jún 2024

ahojte, prosim vas ideme do Londyna na 3 dni s detmi 11 a 14 rokov. prosim vedeli by ste mi odporucit co stoji za pozretie, kde si treba kupit dopredu listky. do harry poter studia nejdeme. pohybovat sa budeme asi metrom, ale chceli by sme vyskusat aj ten poschodovy cerveny autobus. ubytko mame 10 km od centra, no bez ranajok. dost drahe sa nam zdali byt v hoteli. prosim viete mi aj odporucit kde sa dobre najest, za rozumnu cenu. ranajky asi budeme riesit v tescu cestou na metro. dakujem za kazde tipy a rady.