Pracovali ste v Anglicku pri pokladni?

26. feb 2021

Dobrý deň,
manžel dostal ponuku na prácu v Anglicku, tak sa budeme sťahovať.
Ja viem anglicky tak hovorovo, bežne a chcela by som tiež pracovať. Začínali ste niekto napr v Tescu v pokladni? Prípadne kde ste si hľadali prvé práce? Ďakujem

nerya
26. feb 2021

Pracovné agentúry - fabriky
Ja osobne by som si na obchod netrúfla, ale mne to aj na SK robilo problém, pre je práca s peniazmi veľký stres

cabana
26. feb 2021

ja si myslim, ze na pracu v pokladni treba viac ako hovorovu anglictinu, ale zas netvrdim to na 100% ... ja som si nasla robotu v bare, ale to v tejto situacii asi tazko... mozno aj nejake upratovanie, alebo dokladanie tovaru...

katkaseiner
28. mar 2021

Ahoj, do UK som išla s takou angličtinou, že som síce rozumela ale s rozprávaním to bol problém. Najskôr som začínala agentúrami a potom Tesco. Odporúčam všetkými desiatimi .com, teda internetové nakupovanie. Konkurz som robila na pokladne ale to bolo očividne že mi slovná zásoba a to koľko ovocia a zeleniny som poznala absolútne nestačilo. Po 2a pol roku sa mi rozviazal aj jazyk a nakoniec som sa na tie pokladne dostala najskôr na nadčasy a potom ako Team leader. Čiže ak si nie si istá jazykom, ten .com je fakt ideálny. Držím palce a kľudne sa pytaj