Liečba angíny v Anglicku

17. jún 2024

Asi mám angínu, teplotu červené hrdlo,bolesť pri prehĺtaním a zväčšenie uzlín.bola som tu u dr a nič antibiotiká len paracetamol 😭😭crp 28.Podla mňa Angína.co sa stane ak neberiem antibiotiká?

prasiatko30
17. jún 2024

Cervene hrdlo nie je na atb - davaj si paracetamol/brufen vela tekutin a do postele vylezat. Nie vsetko zacervenane hrdlo je bakterialna angina

pralinka25
17. jún 2024

angina nemusi byt len bakterialna a vtedy sa atb nedava. cim netvrdim ze ju nemas ale to fakt posudi len lekar.

syslik81
17. jún 2024

na anginu ked je uz fakt zle sa dava penicilin a ten kupis u poliaka ak tam mate polsky shop .. a neviem ci som nevidela aj v home bargainse ale ista si niesom- niekde ho maju lebo ho mam doma ale netusim odkial 😝

prasiatko30
17. jún 2024

@syslik81 a potom sa cudujeme, ze sa mnozia atb rezistentne bakterie🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

syslik81
17. jún 2024

@prasiatko30 ale ja pisem ked je uz naozaj zle.. nie na zaciatku a penicilin sa nan az v tom pripade naizaj predpisuje - na slovensku takze to nieje - grgnem prdnem zakaslem tak sup dam si antibiotika 😉

slavomira236
17. jún 2024

V uk atb dostanes az ked budes umierat. Ja somala sedaci nerv v tahu mesiac som nohu nemohla dvihnut a paracetamol som dostalA

prasiatko30
17. jún 2024

@syslik81 penicilin sa dava na streptokok - ako dokazes, ze je to prave streptokok. Ten debilny streptokok uz vela krat nereaguje ani len na ten penicilin a vy ho zujete ako krowky

syslik81
17. jún 2024

@prasiatko30 prosim? kto ti pise ze tu zujeme penicilin??? ty si si asi dnes dala troska ine lieky a zle si si nakombinovala davku ked tu utocis uplne ale ze uplne mimo... a hlavne nechlastaj na tie lieky ok..

vakatko
17. jún 2024

Skús hrýzť Klinčeky sú silne antibakteriale a antivírusové.
Ak sa to dlhšie nezlepší kúp si v Holland & Barrett oregánový olej je to prírodné Atb.

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. jún 2024

@prasiatko30 tak podľa crp

prasiatko30
17. jún 2024

Kolko dni mas uz horucky? Vsak hovoria, ze nad 30 je znakom bakterialnej infekcie, cize este stale by mal pravdu mudr.

prasiatko30
17. jún 2024

Kedy ti robili crp a ze po 2-3 dnoch ak ti neustupuju priznaky by si mala ist znovu aby ti znovu premerali crp

autor
17. jún 2024

@prasiatko30 dnes3.den

prasiatko30
17. jún 2024

Tak zavolaj gp, ze chces premerat a podla toho uvidis

anjelicek26
17. jún 2024

Tak to CRP nebolo vysoke. Ak sa stav horsi, chod este raz k lekarovi. Ale uprimne na toto zabera slana voda a silny salviovy caj kazdu pol hodinu kloktat, vyplut, kloktat, vyplut, ako hodinky a teda neprestavat... lepsie ako cokolvek ineho...drzim palce...

abdn16
17. jún 2024

Drzim palce, aby sa to zlepsilo. Angina je hnusna, neviem si predstavit, ci by som ju bez antibiotik prezila pri 40kach horuckach takmer tyzden...
Pracujes? Nemas nahodou z prace privatne poistenie? Mozno by slo nieco zariadit aj cez to. UK GP su zvycajne k nicomu a aj ked im zavolas, ze uz umieras, tak ti znova ponuknu paracetamol a odporucanie na mental health services 😅 To sa stalo kamoske, ked sa domahala antibiotik pri nekonecnej chorobe...

abdn16
17. jún 2024

@prasiatko30 no ja si v UK teda ordinujem antibiotika sama... Naposledy v roku 2021, ked som po 3 tyzdnoch zapalu dutin nemohla ani len zohnut hlavu od bolesti a povedali mi, ze to moze trvat 4 tyzdne az 3 mesiace 🙂 na zazraky neverim a asi by som sa uz bola dalsi tyzden zblaznila. Do 3 dnoch pri brati antibiotik sa mi o polovicu ulavilo...

zuzinka888
18. jún 2024

Kloktaj slanu vodu alebo salviovy caj Aj kazdu hodinu- dve. Mne to vzdy zabere. No zacinam hned uz pri skrabani v hrdle. 15 rokov som nemala ATB.

prasiatko30
18. jún 2024

@abdn16 tak pri zapale prinosnych dutin ak si to mala potvrdene - len to je tiez ak je to sposobene virusom tak je to tiez prd platne. Ja som tiez odchovana na sk sisteme hura atb na vsetko po 2 dnoch horucky sup penicilin - aspon dva krat do roka len ak by nieco, ale vsetci mudr biju na poplach, ze atb prestavaju mat ucinnost prave vdaka takemuto uzivaniu. Bakterie su cim dalej odolnejsie a atb na ne nezaberaju. A potom v pripadoch ako je chripka alebo dokonca mononukleoza su neucinne. Pri chripke sa citis, ze ides umriet, nepostavis sa z postele 5 dni a dalsie 2-3 si este grogy a predsa sa s tym musi popasovat telo lebo je to len virus

kulumulu123
18. jún 2024

@slavomira236 co si kamoska dostala paracemamol na zlomene prsty a poslali ju domov ze to ma iba poriadne udrete, az na druhy den ked prisla znovu a odmietla odist bez rtg tak zistili ze uuuuppss zlomene prsty 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Takze asi tak je to v uk... Tiez mam za 16r svojich skusenosti viac ako dost a to som zaryty odporca antb pokial nejde o zivot...

autor
18. jún 2024

@kulumulu123 presne

cacianka
18. jún 2024

kloktať ako radia, prípadne spreje ako tantum verde