Cestovanie do Anglicka a testy na Covid

synodontys
12. mar 2022

Ahojte 🙋‍♀️ Je tu niekto kto v týchto dňoch cestoval alebo pravidelne cestuje do Anglicka a vedel by mi odpovedať na otázky ohľadom testovania na Kovid pri vstupe do krajiny? Pokiaľ viem plne zaočkovaná osoba nemusí mať test pred príchodom ale čo test po príchode do UK? Je to tiež už zrušené ako píšu na webe? A ako je to s nezaočkovanými prosím vás? Tí sa musia pred príchodom aj po príchode testovať PCR testom ale po príchode do UK si ho objednajú na 2 deň? A to je možnosť si ho spraviť aj na letisku? Prepáčte že píšem a pýtam sa pre niekoho hlúposti no čítam si to aj z gov.uk a mam z toho celkom guláš 🥘😄

oslo1
12. mar 2022

Ked si zaockovana, tak ziadne testy nepotrebujes. Iba pred vstupom do krajiny musis na government stranke vyplnit formular.
O nezaockovanych neviem co musia urobit.

kandelabra
12. mar 2022

ak si plne zaočkovaná stačí pred príchodom vyplniť ten formulár a mať zo sebou potvrdenie o očkovaní.
ak nie si tak treba mať vyplnený formulár a okrem toho musíš mať test robený najviac 2 dni pred odchodom a objednať a zaplatiť si PRC test, ktorý si spravíš po príchode do Anglicka

synodontys
autor
12. mar 2022

@kandelabra dobre , takže očkovaný iba vyplní formulár a v tom folmulari sa píše aj kde sa budeme zdržiavať ? A nevieš kde sa objednáva ten pcr test v UK? A koľko to cca stojí? Lebo som našla množstvo stránok s cenami okolo 50libier no známy tvrdí že to vyjde oveľa drahšie.. 🤷‍♀️

abbey1
12. mar 2022

@synodontys Skús veriť tomu, čo sa dočítaš na ich stránke. Sú tam vždy aktualizované a pravdivé informácie. Nie, tie testy po príchode nestoja viac. Máš tam ponuku mnohých poskytovateľov. Vyber si ktoréhokoľvek a zaplatíš sumu, ktorú majú uvedenú na stránke.
Áno, lokator bude žiadať i informáciu, kde sa budeš zdržiavať prvých 10 dní pobytu.

synodontys
autor
12. mar 2022

@abbey1 a ten formulár vyplním kedy pred odletom? Je tam nejaka lehota že mi musia ten formulár schváliť a napísať mi ze môžem vycestovať?

abbey1
12. mar 2022

@synodontys Vyplnis ho najskôr 48 hodín pred vstupom do krajiny. Žiadne schválenie. Vyplnis a ideš. Ak si nezaocko, musíš už máš test deň 2 vopred kúpený a v tom lokatori vyplnis číslo toho zakúpeného testu. Môžeš si ho v UK urobiť hneď v deň príletu, alebo na druhý deň, aké najneskôr do 48 hodín po prílete. Karanténu nemáš. Nemusíš čakať na negatívny výsledok testu.

kandelabra
12. mar 2022

https://www.gov.uk/guidance/travel-to-england-f...

tu je to všetko aj s odkazmi, je tam aj ten formulár aj odkaz ako si nájsť a zakúpiť ten test v UK