Ako zrušiť účet v Anglicku?

11. sep 2023

Pred pár rokmi som pracovala v Anglicku, účet som samozrejme mala, aj internetbanking. Po návrate na Slovensko som zistila, že sa mi nedá zrušiť online.
Neviete čo v takomto prípade urobiť? Zavolať tam nemôžem, tak super angličtinu nemám, napadlo ma, že by som tam poslala doporučený a mnou podpísaný list? Účet je neaktívny, respektíve žiadne pohyby na ňom 3 roky. Ale stále mi chodí od nich email, že mám poštu a mám si ju prečítať v ib. Lenže na in už prístup nemám, keďže už ani nepoužívam anglické číslo.

nika23t
11. sep 2023

Ja som si ho musela ísť zrušiť osobne, iná možnosť vtexy nebola. Ešte som bola aj upozornena, že ak mi účet spoplatnia, budem platiť pokutu. Ale mam skúsenosť spred niekoľkých rokov, teraz to možno už ide aj inak. Odporúčam poprosiť znameho s dobrou anglictinou, aby zavolal v Tvojom mene do banky a informovat sa, aké máš možnosti. Určite sa to teraz dá už aj inak. Alebo skus pozrieť na stránke banky, možno tam budu nejaké informácie

guudy
11. sep 2023

Poslat email so ziadostou o radu, ako postupovat.

autor
11. sep 2023

@guudy Nikde nemajú uvedenú mailovú adresu.

guudy
11. sep 2023

Ktora banka?

autor
11. sep 2023

@guudy Lloyds bank. Email som nenašla žiadny.

bebebi
11. sep 2023

@autorka a cez appku si ich neskusala kontaktovat? pisu tam, ze su k dispozicii 24/7. pre istotu im rovno napis, ze nemas tak dobru anglictinu, aby si to riesila telefonicky, ze to teda potrebujes riesit pisomne.

oslo1
11. sep 2023

Znamy ruesil toto iste, musel ist osobne

kandelabra
11. sep 2023

Osobne alebo telefonicky. Ale teda za spytanie ako ti radia vyssie nic nedas.

guudy
11. sep 2023

https://lloydsbank.creativevirtual.com/Lloyds/b...
Tu mozes polozit otazku. Ak ti automat nebude vediet odpovedat, prepoja ta na cloveka.

autor
11. sep 2023

@guudy Ďakujem, skúsim to.

autor
11. sep 2023

@guudy Ja sa nedohovorim bohužiaľ, ale našla som formulár na zrušenie účtu, tak ho vytlačim, podpíšem a pošlem doporučene a uvidím. Neviem aj inak to riešiť a ísť tam osobne len kvôli tomuto nemôžem.

guudy
11. sep 2023

Ved pisomne polozis otazku, videla by si, keby si pozrela ten link, co som ti poslala. 🙄

alenamihal
11. sep 2023

Ja som susedovi pisala list aj s jeho details ohladom IBAN ,kde mu poslali zostatok na jeho ucet...ak to nezrusis na ich website,tak musis im poslat list,kde oni si musia overit tvoj podpis...a to mal ucet otvoreny ucet 2003 a pisala som list 2roky dozadu...on mal HSBC .

autor
11. sep 2023

@guudy Urobila som to, ale nepohli sme sa.

autor
11. sep 2023

@alenamihal Ako si overia môj podpis? Myslíš, že teda bude stačiť, keď im pošlem ten formulár+ list? U oboch sa podpíšem.

guudy
11. sep 2023

Ked im posles list, nemaju si ako overit, ze si to poslala ty a nie niekto iny. Je mozne, ze budes musiet vycestovat.
Zozen si niekoho, kto vie po anglicky a vybavi telefonat za teba.

autor
11. sep 2023

@guudy A telefonicky si ako overia, že som to ja a nie niekto iný?

guudy
11. sep 2023

Telefonicky treba zistit, ake su moznosti

guudy
11. sep 2023

My sme overovali na dialku identitu, lenze to bolo cez miestneho notara, za to sa tiez plati. Lahsie je kupit mimo sezony lacnu letenku a otocit sa tam osobne.

zuzika87
11. sep 2023

J som pred 3 rokmi rušila telefonicky v HSBC peniaze ktoré tam boli mi presunuli na SVK účet bez problémov,a čo sa týka overenia k účtu bola kalkulačka cez ktoru som zadala kódy čo mi pani dala a taktiež sa pýtala na bezpečnostné otázky a odpovede k nim tie som zadavala pri otvorení účtu ale poviem ti telefonát hodina aj niečo ja mám angličtinu môžem povedať že výbornú ale pani bola z Pakistanu tak to bol horor...ale podarilo sa účet zrušili potvrdenie mi dokonca prišlo domov na adresu

alenamihal
11. sep 2023

Autor...ja som napisala len list..mozno ,ze kazda banka ma ine...ja som predtym volala na customer servise a chcela som to zrusit ,ale zenska mi povedala,ze musia overit podpis a to znamena,ze ked si otvarala ucet ,tak si musela podpisat papiere...a tam je tvoj podpis..

ivangeline
11. sep 2023

Mne zrusili automaticky...

slavomira236
12. sep 2023

Mne tiez zrusili automaticky...po prichode ma sk som ho este mala aj pouzivala nakupovala ...potom ani neviem po akej dobe ked tam bola 0mi ho zrusili...tsbc predtym boli spolu s loyd neskor sa rozdelili

slavomira236
12. sep 2023

V uk su alebo aspon bili ucty bez poplatkou tak som to neriesila az zrusili oni

lukas3246
6. mar 2024

@alenamihal dobry den chcem sa opytat a za ten cas co tam mal ucet nevznikli mu na ucte nejake poplatky za vedenie uctu?

lukas3246
6. mar 2024

Dobry den aj sa vam to nejako podarilo doriesit?

mclissa
6. mar 2024

@lukas3246 v uk za bezny ucet neplatis nic