Zoberú ma na medicínu?

lola4466
2. apr 2024

Ahojte.Som prvacka na súkromnej strednej skole, ale problem je ze tam nieje biologia a chemia.Na zakladnej skole som to na druhom stupni dost flakala a preto som isla na "lahsiu" strednu skolu (ale samozrejme s maturitou)... na gympel by ma nezobrali pretoze nikdy mi nesla matematika.No problem je ze od mala snívam o tom ze budem doktorka.Nemozem povedat rodicom ze chcem prestupit pretoze niesme na tom finančne az tak najlepsie a do tejto skoly uz dali peniaze kedze je to súkromná skola. Tu mi to ide ucim sa na jednotky aj ked ma to moc nebavi ale chcem im ukazat ze sa dokazem ucit a byt zodpovedna.Uz to neflakam tak ako na zakladnej.Ale chcem sa spytat ci si myslite ze ak pojdem v tretom a štvrtom rocniku na nejake doučovania na primacky na medicinu tak mam sancu sa dostat? Alebo si mam uz teraz kupit nejake ucebnice co su na gympli a ucit sa tu biologiu a fyziku? Budem vďačná za kazdu odpoved 🙂

deti95060810
2. apr 2024

na gymn. majú aj semináre z biol. a chémie, nie len hodiny chémie a biológie... stratíš veľa oproti gymnazistom.
prečo si potom nešla aspoň na zdravotnú, aj odtiaľ chodia na medicínu...

ktochytavzite
2. apr 2024

@lola4466 mozes ale musis zamakat,nemusis sa dostat na prvy x,mojho svagra brat z gympla a doucovani v Martine sa nedostal az o rok po roku doicovania.Coze gympel plus 2 roky doucovania.

mofa
2. apr 2024

@deti95060810 zo zdravotnej sa na medicinu nedostanes. To by bola velmi zla volba.

klotildabazarik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vkatush
2. apr 2024

@lola4466 keďže si nemala bohvie ako na základke bio-chem a teraz nebudeš mať vôbec, tak ti to treba vysvetliť, tebe pochopiť a potom opakovať, lebo ti chýbajú základy a na nich staviaš. Takže doučko si už teraz nájdi.

Dá sa to. Poznám chalana, ktorý síce na gympli, takže základ mal, ale rozhodol sa na začiatku 4.ročnika, že chce ísť na medicínu.
Veľa učenia, doučovanie a momentálne je už pán doktor. Takže dá sa to, ak človek chce.

mumi9
2. apr 2024

Moja rada - vyber si už teraz kde konkrétne chceš ísť na prijímačky na medicínu, kúp si učebnice biológia a chémia ako majú na gympli a áno, uč sa už teraz učivo z učebníc + podkladové otázky, z ktorých na tú tvoju konkrétnu školu budú na teste vyberať otázky… tie podklady musíš ovládať dovtedy tak, že nemôžeš v 100 náhodných otázkach urobiť viac ako 5 chýb… ak to zoberieš už teraz vážne a budeš sa sústrediť doma iba na to, nepotrebuješ žiadne doučovanie… horšie sú univerzity, kde podklady ani nemajú, tam by som to ani neskúšala, tam naozaj potrebuješ minimálne gymnázium, samoštúdium nestačí

katica06
2. apr 2024

@lola4466 podaktorí sa ani z gympla nedostanú , sesternica skúšala 3x až vzdala, teraz mábc.pracuje ako sestra. Ale ti strácaš každým dňom oproti gymnazistom . Dcéra chémiu miluje, ale toho učiva je kvantum.Tiež nerozumiem načo vrázate do tej súkromnej školy ak máte tak málo peniažkov, keď je toľko štátnych

deti95060810
2. apr 2024

@mofa čo viem tak áno...

slovenka753
2. apr 2024

skor sa nedostanes ako dostanes ak sa nezacnes nejako extremne tomu venovat. zaklad z gympla je prosto tazko nahraditelny

portret7
2. apr 2024

@lola4466 na doucivanie chodia gymnazisti pre prijimackami a to maju cely cas bio-che v skole+ seminare. Biologiu sa mozes ucit uz teraz sama, chemiu by si musela zobrat doucovanie tiez uz teraz… ak nie ste na tom financne dobre, zbytocne vrazaju rodicia do sukromnej skoly. Treba si zodpivedne ujasnit, co dalej. V takejto situacii by som svojmu dietatu navrhla - prestupit na lahku statnu skolu a peniaze za sukromnu skolu vrazit do doucovani, pokial si na gympel netrufas a si si usta, ze je to tvoj dream job.

terry658
2. apr 2024

@lola4466 dá sa to,ale musíš zamakať a riadne.

lasona
2. apr 2024

@mofa mam spolužiačku, zo zdravotnej na doktorku a zvládla to

alickapusinka
2. apr 2024

@mofa čo nie zo zdravotnej by sa nedostala určite že dostala. Ani z gymnázia sa dostať nemusí ja mám susedu chodila na zdravotnú a skončila maturitu a vzali ju na medicínu už je lekárka.

ankare
2. apr 2024

@lola4466 Prijímačky sa píše správne.

mofa
2. apr 2024

@alickapusinka s doucovanim.velmi intenzivnym. Skola ako taka nie je dobra vychodiskova pozicia. A uz vobec nie zdravotky ake su teraz.

aeruginosa
2. apr 2024

Ak chodis na strednu, kde nemas bio/chem/fyz, tak odporucam uz teraz poriesit pripravu. Vyber si skolu, ktora ta oslovi, nastuduj si, aku literaturu ti treba na prijimacky a zaobstaraj si kvalitne doucka. Tie ti bude podla mna urcite treba, hlavne na chemiu, myslim, ze tu len tak z knihy bez vysvetlenia velmi nepochopis, teda vsetko asi urcite nie. A ries si doucka uz teraz, u nas bol napriklad problem zohnat doucovatelov na chemiu, lebo ich nebolo vela a uz boli obsadeni vopred…

lalenka33
2. apr 2024

Nezvládla by si gymnázium, ale zvládneš medicínu?
Prepáč za úprimnosť, ale asi nie.
Ked si od mala chcela byť lekárkou, tak si to nemala flákať na ZŠ.
Gymnazisti majú problém dostať sa na medicínu, nie to ešte študenti, ktorí nemajú biologiu a chemiu. Keď ti nešla matika, tak asi ani fyzika a s chemiou budeš mať tiež problém. Kopec vzorcov a výpočtov.

danniiee8
3. apr 2024

Ja som chodila na zdravotnú a naša biológia a chémia bola veľmi slaba.. možno to zavisi aj od školy ale my sme preberali skôr len opakovanie ZŠ. Odtiaľ by som nemala najmenšiu šancu sa niekam dostať. Skúsila by som si kúpiť materiály ako bolo vyššie spomenuté + možno by som porozmýšľala o doučovani, kľudne nejakým starším žiakom ktorý má v tomto odbore nejaké vzdelanie, prípadne vysokoskolak.. to by som však volila až keď už budeš mať nejaké základy

nerya
4. apr 2024

@mofa
@deti95060810
@lasona
Zo zdravotnej sa na medicínu DA dostať, ale ako napísala @danniiee8 ta chémia aj biológia je tam minimálna, čiže, ti ktorí chcú pokračovať na medinu sa musia poriadne učiť aj nad rámec učiva zdravotky a poriadne na sebe makať. Skôr by som povedala ze naozaj ti gymnazisti majú v tomto výhodu. Stredná zdravotná Vás má pripraviť rovno na povolanie a nie veľmi na prijímačky, ale keď sa niekto snaží a chce a študuje, tak to môže zvládnut

ronie338
4. apr 2024

S intenzívnym doucovanim a chodenim aj na prípravu na prijímačky som zo zdravotnej školy skoncila 3tia pod čiarou... takže dá sa. Len treba chcieť a sa učiť a veľa veľmi veľa

black_wolf
4. apr 2024

Chodila som na 4rocny gympel a 3 spoluziacky velmi chceli ist na medinu - vsetky 3 sa ucili ako blaznive, mimo seminarov sukromne doucka, skupinove doucka a neviem kolko materialov a knih presli za tie 4 roky, ale iba jednu z nich nakoniec vzali na medicinu (ta aj uspesne dostudovala), takze by som povedala, ze miest je malo a konkurencia velka 😬