Zmena vysokej školy/štúdium v Španielsku

lucusinka__
6. feb 2022

Ahojte, máte niekto skúsenosť zo zmenou vysokej školy CZ/SR na zahraničnú v rámci bakalarskeho študia?
Popripade niekto kto má skusenost so študiom Bc v Španielsku?
ďakujem!

lucik194
6. feb 2022

nestudovala som na univerzite v spanielsku ale po ziskani vysokoskolskeho titulu v skk som studovala v spanielsku master kurz
skolne 3500eur len skolne za semester(odpustili mi ho) takze som ho neplatila.... takze aby si vedel ako su tam ceny

za mna neviem co studujes, ale najdi si kde sa tvoj odbor da studovat, maju do 90 univerzit v celej krajine, potom sa rozhodni sukromna / statna, informuj sa priamo kolko stoji skolne

uvidis kolko ta to vyjde

pokial nebude mozny priamo prestup tak vyskusj erazmus na jeden dva semestre z tvojej skoly priamo na skolu

erazmus mate s akou univerzitou? rozpozeras sa ako to tam funguje , zostanes tam .....

livka006
6. feb 2022

@lucik194 Tiež rozmýšľam nad VŠ v Španielsku, nad Masters, keďže tento rok končím Bc. u nás na Slovensku. Dostala si štipendium, že ti školné odpustili? Ja som pozerala konkrétne školy v Barcelone, no ceny sa tam pohybujú 6000-12000€ na rok, čiže som si povedala, že to určite nie, o štipendiu som sa nikde nedočítala.

lucik194
6. feb 2022

@livka006 ano dostala som v podstate dve stipka.... jedno ze som neplatila skolne a druhe co mi kazdy mesiac vyplacali peniaze 😉
ale toto bol master kurz 5 mesacny v madride, ja uz som titul mgr mala z skk,
peniaze som mala od aeci,

toto bolo stipko pre mimo spanielov, cisto naviazane na konkkretne kurzy, plus vsetci sme uz boli po skonceni vysky, takze nic pre obycajnych studentov....
nebol to erazmus plus ale pre tych co chcu zvysit kvalifikaciu

renab
6. feb 2022

Pred 10timi rokmi by ti napr. Z UK BA v Spanielsku neuznali ziadnu skusku, takze len ist od zaciatku. Skolne vysoke.
Kedze nase VS su na takej urovni ako su, pochybujem, ze sa nieco zmenilo.