Zmena vysokej školy

amazonka02
19. jún 2023

Ahojte, mám na vás otázku, ak máte s takýmto niečím skúsenosti.

Moja neter študuje na VŠ učiteľský odbor. Rozhodla sa však, že chce odbor zmeniť na psychológiu, a preto jej na študijnom oddelení povedali, že má štúdium ku 31.8.2023 zanechať, a zapísať sa následne na nové štúdium. Nové štúdium má zápis 5.9.2023..záväznú návratku už potvrdila, aj zaplatila za vystavenie ISIC-u…

Otázka znie, či môže prísť kvôli tomuto “prestupu” o rodinné prídavky? Ide totiž znova od 1.ročníka, čiže to nie je ako štandardný prestup, ale zachanie a následné zapísanie… Bude kvázi 4 dni bez “statusu študenta”, lebo medzi zanechaním a prihlásením na štúdium budú tie 4 dni. Môže to vadiť a prejsť ku strate prídavkov?

Ďakujeme za každú radu. 🙂

amazonka02
autor
19. jún 2023

ešte doplním, že na učiteľskom programe bola tiež len v 1.ročníku a teraz ide odznova 1.ročník na inom odbore… čiže takto podmienky na prídavky spĺňa 🙂

mudracucoriedka
19. jún 2023

Potvrdenie o studiu vam z prveho rocnika predlozila v septembri/oktobri, dalsie budete posielat znovu v sept. O pridavky isto nepridete kvoli 4 dnom

amazonka02
autor
19. jún 2023

@mudracucoriedka Ďakujem, lebo stresuje nám tu kvôli tomu už niekoľko dní… tiež som si myslela, že to určite nebude vadit 🙂

januska12323
19. jún 2023

Nie veď bežne bývajú zápisy až na konci septembra.

carduelis
19. jún 2023

Len treba mat na mysli ze posledny rocnik bakalarskeho studia si bude musiet zaplatit.

mudracucoriedka
19. jún 2023

@carduelis neni studium. Zadarmo do 26?

carduelis
19. jún 2023

@mudracucoriedka ano, na bakalarsky stupen su zadarmo 3 roky, ale kedze dievca uz jeden rok studovalo tak uz len 2 ma zadarmo, ja som tak platila, preto viem 🙂

mudracucoriedka
19. jún 2023

@carduelis Ahaa, to je pre mna novinka :D ja ženezáleží na tom čo studujes ze kym nemas 27 tak ti to hradi stat. Zaujimave

carduelis
19. jún 2023

@mudracucoriedka aj pre mna to bolo neprijemne prekvapenie :D

zuzuliennka1
19. jún 2023

@mudracucoriedka ano to plati, lenze slecna z prispevku bude mat bakalarske studium namiesto klasicky trojrocneho, kvazi stvorrocne (teraz studuje a od sept. meni odbor a bude zas prvacka), v takom pripade sa to plati, je to rok navyse.
studovat do 26 zadarmo ano, ale nesmies presiahnut dlzku studia (prvy stupen 3r, druhy stupen 2r)
(ine je keby prestupila na nejaky pribuzny odbor a uznal by sa jej prvy rocnik, ale to nie je jej pripad)

amazonka02
autor
20. jún 2023

ano to vie, že bude platiť, už teraz si odkladá na to nech má dopredu 🙂 len si nie som istá teraz.. keď si bude platiť posledný rok bakalára, tak magisterský stupen si bude musieť tiež platiť? Či to už nie lebo magisterský “nepreťahovala” ? 🙂