Zmena študijného odboru - programu na vysokej škole

16. nov 2021

Zdravím… je tu niekto, kto počas štúdia na vysokej škole menil odbor? Že mu prvý nesadol a rozhodol sa pre zmenu, či už odboru alebo rovno vysokej školy? Momentálne prechádzam dilemou & chcela by som zmeniť odbor, pretože viem, že toto čo študujem, robiť nechcem.. ale mám z toho zmiešané pocity :( Rada by som si vypočula vaše skúsenosti. Ďakujem

luci310
16. nov 2021

Z čoho na čo ideš meniť?

autor
16. nov 2021

@luci310 mám anglinu/nemčinu a chcem len angličtinu

luci310
16. nov 2021

A to čo je za študijný program, nejaké jazyky? Však ak je na tej istej škole aj taký aj taký tak jedine na študijnom sa informovať či môžeš prestúpiť a aké skúšky si máš pripadne dorobiť, píšeš ale že to co študuješ robiť nechceš tak som čakala že chceš prestúpiť z jedného na nejaký úplne iný odbor

autor
16. nov 2021

@luci310 prekladateľstvo konkrétne. A áno pôjdem študijné samozrejme, len som chcela zistiť, či je tu niekto, kto s tým má skúsenosti a tak. Ono je to v podstate angličtina, ale zmiešaná s ekonómiou. Čiže trochu iné od toho čo mám teraz. To tú nemčinu nechcem robiť, mala som to objasniť hneď :D

lindous
16. nov 2021

Ja som menila, zostala som síce v odbore, ale zmenila som zameranie z technického na vedecké, teda menila som aj VŠ, ale nelutovala som to nikdy... "zabila" som rok života a musela som si jeden rok štúdia platiť (aj keď väčšina mi bola za prospech odpustená), tak za moju psychickú pohodu a spokojnosť to určite stálo

autor
16. nov 2021

@lindous psychická pohoda a spokojnosť je presne to, čo je aj moja motivácia. A ten rok hore dole už človek kvôli tomu obetuje. Preto chcem odísť teraz, kým som ešte prváčka, ako by ma mali od tadiaľ vyhodiť neskôr