Zlyhala som v škole

simik11111
16. apr 2023

Ahojte, potrebujem sa vyrozprávať… chodím na vysokú školu a som tretiačka na bakalárskom stupni. Štúdium som zvládala celkom bez problémov, som ale strašný prokrastinátor takže som mala všetko vždy na poslednú chvíľu. Problémom je moja bakalárska práca. V priebehu jesene som bola na troch konzultáciách, na ktorých sme sa so školiteľom dohodli na osnove a všetkých detailoch. Začala som na nej pracovať v januári. Napriek tomu, že som mala školiteľovi posielať časti bakalárky postupne, neurobila som tak. Namiesto toho som napísala celu teoretickú časť a poslala mu ju na začiatku apríla, približne štyri týždne pred odovzdaním. Školiteľ mi napísal, že vzhľadom na to, že som prácu neposielala postupne a ešte k tomu neskoro, mi prácu nepodpíše. Tým pádom ma nepripustia k štátniciam ani k obhajobe. Naozaj som to nečakala nakoľko niektorí moji spolužiaci prácu vtedy ani nezačali písať. Chápem školiteľa a jeho hnev, a viem že je to z veľkej časti moja vina. Čo ma trápi je pocit hanby a zlyhania. Viem, že keby som nebola tak hrozný prokrastinátor a nekašľala na to, nemusela by som sa teraz cítiť takto hrozne. Utešujem sa tým, že je to predsa len rok opakovania, ale trápi ma to pretože som bola naozaj blízko môjho cieľa a môžem si sama za to, že som ho nedosiahla.

vulka
16. apr 2023

@simik11111 Ty si nečakala, že keď nebudeš konzultovať ani posielať dielčie úlohy, tak Ťa pošle konzultant "do kelu"? A čo si odniekiaľ spadla?

nnikka
16. apr 2023

zmeň školiteľa... Možno to pomôže.

lija22
16. apr 2023

do frasa. To je pruser. Nenehaj to tak. Musis to vykomunikovat, prosit na kolenach a ze spravis viac ako treba. Nevzdavaj sa a ano mozes si za to. Rodicia su isto nasrati

evka258
16. apr 2023

@simik11111 tak hadam sa do buducna poucis....teoreticka cast by mala byt napisana a skonzultovana pocas zimneho semestra. Ako si chcela za mesiac zbuchat gro prace, teda prakticku cast?

vulka
16. apr 2023

@lija22
@nnikka
@lija22 Ona píše, že trpí prokrastináciou. Ona nebude pracovať.

loliki
16. apr 2023

@simik11111 Škola života. Začni pracovať na sebe a buď dôsledná. Za chyby sa platí. Čím skôr sa to naučíš, tým lepšie pre Teba. Školu dokončíš. Lepšie neskôr ako nikdy. 🙂

luliu
16. apr 2023

@evka258 nie je pravda, že teoretická časť musí byť napísaná počas ZS, začínajú ju písať po skuskovom období, teda niekedy január/februar

eveline88
16. apr 2023

@simik11111 Ja som zacala pisalt bakalarku 3 tyzdne pred odovzdanim na EUBA a vsetko v pohode. Zalezi od skolitela...No nic vsak statnice das teraz a bakalarku obhajis v septembri. Stalo sa viacerym...

lindous
16. apr 2023

Určite by som sa skúsila dohodnúť na odovzdaní v opravnom augustovom termíne.. Medzitým ťa môžu podmienečne prijať na druhý stupeň a nestratíš rok

monuska112
16. apr 2023

pocit HANBY a ZLYHANIA?? a tieto pocity sa ti opakuju vzdy ako sa nieco pokazi ci nieco nedotiahnes? mnoho ludi robi veci na poslednu chvilu tvoji spoluziaci este ani neacali podaktori. naozaj je to hodne tychto pocitov? tie pocity ti davaju realny vyznam alebo je to nieco naucene? ja ani neviem co je to pocit zlyhania. znie to ako sebatrestanie. myslim ze treba sa zamyslet nad tym preco mas potrebu sebaublizovania si hned ako sa nieco nepodari a popracovat na zdroji, nie na bakalarke, ta dostane prilezitost aj dalsi rok. niekedy sa treba aj racionalne zamysliet ci je naozaj nieco moja chyba, alebo len skolitel je kreten. a nie byt nauceny vzdy hladat vinu v sebe.

mareka49
16. apr 2023

Nechce úplatok?
Véd teoretická časť nie je ani nosná.

jenn25
16. apr 2023

@simik11111 ja by som to este nevzdala, chod za nim osobne, skus ho nejak uprosit....priprav si prakticku cast, chod za nim s dotaznikom(ak ho mas v praktickej casti) aby videl ze stihas aj prakticku cast

thereisabear
16. apr 2023

To je dosť smola, že si narazila na takého premotivovaného školiteľa. U iného by ti to pravdepodobne prešlo. Môj by bol len rád, že veľmi neotravujem.

laura07
16. apr 2023

@simik11111 super. 3 minuty môjho života v čudu 🥱

laura07
16. apr 2023

@thereisabear och. 🤦‍♀️

marca12
16. apr 2023

@simik11111 skus ist osobne za nim a poprosit ho nejako sa s nim dohodnut,nevzdaj sa len tak bez boja. To co je dementora,ze toto spravi studentovi. Moj skolitel sa mi vobec nevenoval a podla mna pracu ani necital.

marianarem
16. apr 2023

@simik11111 Takmer kazdy robi v zivote chyby, na ktore doplaca. Spravit chybu a poucit sa nie je ziadna hanba, ale bezna sucast zivota. Horsie je nepoucit sa.
My sme mali jedneho studenta, ktory si na statniciach vytiahol otazku, ktoru sa nenaucil. Ani nezatal, takze vyletel. Rok pracoval a potom prisiel na statnice znova. Vytiahol si tu istu otazku. Asi cakal, ze to sa stat nemoze, pretoze sa ju znova nenaucil. Rovno sa otocil a odisiel. Takze jedine pozor, aby si nedopadla takto, to by uz hanba trochu bola 🙂

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janetinka27
16. apr 2023

@simik11111 ahoj, nestretla som sa s takym pristupom skolitela. Ja som bc aj dipl pracu pisala na poslednu chvilu a skolitelia ich ani nevideli, az po vytlaceni.

modrykonik33
16. apr 2023

Na čo vlastne potrebuješ podpis školiteľa? On ju potom iba hodnotí nie? Normálne ju spracuj a odovzdaj aj bez jeho konzultácii, ešte ju môžeš dobre obhájiť aj bez neho

sajmonka_1216
17. apr 2023

@simik11111 tak za toto si mozes len ty sama, nikto iný..
školiteľ ma na toto všetko právo, nakoľko môže mat podozrenie, že si si prácu nechala napísať a teraz si ju len odovzdala..
je ale možnosť obhájiť prácu aj s negatívnym hodnotením školiteľa.. ale neverím, žeby ti to prešlo, keďže jeho kolega bude oponent a tiež ti ju nemusí schváliť.. potom obhajovať nemozes
Určite to nie je premotivovany školiteľ ako niektoré píšu.. naša škola momentálne prechádza akreditáciou a garantka odboru viedla seminár… a hoci odovzdavam prácu až o rok, už teraz musíme odovzdať na kontrolu s podpisom školiteľa celu teoretickú časť a začiatok empirickej… a že nech nás ani nenapadne podvádzať, lebo škole ide o akreditáciu a nestrpí žiadnych lajdákov s prácami, ktoré nie sú vymakané … a tak to podla mna ma byt.
Predsa keď je ten školiteľ uvedený v práci, je tam jeho meno, tak hádam nepodpíše akýkoľvek zlátaný brak…

nelca0510
17. apr 2023

@simik11111 aj môj spolužiak to tak mal. No bohužiaľ,boli nejaké pravidlá,,ktoré ti nastolil skolitel a ty si ich nedodržala a namiesto toho,keďže píšeš o prokrastranacii,si pozerala seriály a fľakala sa. Nuž,budeš mať na to čas ďalší rok.

aileen_mt
17. apr 2023

@simik11111 pred 8 rokmi (jejda, to je uz tak davno? 😀) som bola v rovnakej situacii. Citila som sa nesmierne hlupo a zahanbene ALE nie je to koniec sveta, hlavu hore 🙂 bola to len mierna facka od zivota, ked sa tak zamyslis v doterajsom studiu si mala takmer vzdy pred sebou nejaky deadline, kratkodoby ciel - pripavit sa na pisomku, na skusku, napisat ulohu, mozno nejaku kratsiu semestralku... Pri bakalarke treba vediet pracovat systematicky a cielavedome, vediet pripriet sam seba... A niekto je na toto nauceny viac, niekto menej. Niekto tu spomenul, ze si urcite len pozerala serialy a flakala sa... Ja som svoj cas na pisanie "marnila" kopou dobrovolnickej cinnosti a chodenim na kurzy... ukoncila som vtedy akurat trojrocny vztah a nejak som chcela vyskusat vsetko nove 😀
Ale spat k tebe, pravdepodobne uz vies, o com chces pisat, co dat do jednotlivych kapitol, len sa treba naucit a sadnut si a pretavit to do slov. Mne pomohlo si vyslovene napisat na papier nasobky cisla 1800, teda pocet znakov na jednej normostrane a z casu na cas si skontrolovat pocet znakov a "odskrtat si", kolko normostran uz mam... Proste mat pred sebou vzdy nejaku dalsiu metu, kratkodoby ciel... Potom to zacalo odsypat 🙂

Vyuzi ten pocit hanby a motivaciu spravit to lepsie a venuj sa tomu, co to ide. Aj tento hnaci motor asi este postupne upadne, vtedy sa proste len treba naucit byt na seba prisna, nedovolit si ine veci, kym si nesplnis poivinnosti.
Teraz to odovzdaj v juni, budes obhajovat a statnicovat v auguste a stihnes pokracovat so spoluziakmi dalej. Alebo mozes predlzit studium o rok, mat viac casu, ale teda ten jeden rok platis skolne. Akoze mne taky rok dobre padol, bakalarku som komplet prepisala, uz to nebola zlatanina narychlo, ale poriadny vytvor, za ktory som sa nemusela hanbit, pekne na Acko. Popri tom som pracovala, precistila si trochu hlavu a na magisterske studium som isla s takym novym zapalom, ze som uz neopakovala jedinu skusku aj diplomku som napisala normalne na prvy pokus 😀Ale toto naozaj nemusi platit pre kazdeho a je to trochu nebezpecne, bacha na to, aby si sa do tej skoly naozaj vratila a dokoncila ju. Ak sa da, skus to napisat hned a maj to z krku. A hlavne chod za konzultantom. Ano, bude to mimoriadne neprijemne, zaklopat na tie dvere, ale nema zmysel to odkladat. Chvilku uvodnej hanby prezijes, ale ked odtial vyjdes budes mat dohdonuty plan a dalsi postup 🙂

derdia
17. apr 2023

@simik11111 ona sa to preto posiela "poatupne" lebo takto ti ju mohol napisat kocikto...a aj to tak mozno je. To ale vies len ty.

evka258
17. apr 2023

@luliu my na EF UMB sme museli mat teoriu v zimnom, za to sme mali zapocet zo seminara. Ale tak to bolo pred 12 rokmi. V kazdom pripade treba pracovat priebezne.

monika4487
17. apr 2023

A teraz Vam napisam trosku z pohladu skolitela, kedze som nim tiez bola. Preco nam je lepsie ak sa dohodneme so studentami, ze to bude na viac stretnutí. Predstavte si, ze okrem zaverecnych prác mame aj inu prácu (s tou by sa clovek mal zmestiť na 8-9 hodin denne). Cize okrem pripravy na vyucovanie (nie kazdy ma prednasky, cvičenia a testy kazdy rok to iste, ale snazi sa studovat a nahanat materialy, aby podal co najmodernejsie poznatky), cize ucime nejaky uvazok, mame projekty, vyskum, piseme clanky, lebo z toho sme hodnoteni, administracia, konferencie, spolupraca s inymi pracoviskami a ine veci. A teraz k teme. Zvacsa skolitel nema len jedneho studenta na zaverecnu pracu, ani dvoch, ani troch. Ked ma len na bakalarakej praci 3 ( Mgr, PhD... A ostatne prace). Tak si to rozvrhne a dohodne sa so studentom tak, aby na neho mal cas, na jeho pracu a pripadne, aby student mal cas poriesit nedostatky v praci. Aby nikto nebol v casovej tiesni. Pretoze vasa praca je aj vizitka skolitela pri obhajobe. A to ani nehovorim, kolko skolitel dostane prac ako oponent. Ked ste sa raz na nieco dohodli, aj ked len ustne, tak to malo platit. Ked ste videli, ze sa to z nejakeho dovodu neda, mali ste ho o tom informovať, aby o tom vedel a mohol sa s vami dohodnut inac. Cize co mozte este urobit. Ak to je iba ten problem co ste opisali. Choďte za nim slusne, skuste sa ospravedlnit za to, ze ste nedodrzali to na com ste sa dohodli, ze pre vas to je velke ponaucenie do zivota a poproste ho, ci vam este neda sancu. Ak nie, treba to prijat a doriesit neskor. Drzim palce.

evka258
17. apr 2023

@monika4487 presne tak.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz