Životopis - externé štúdium na vysokej škole

24. nov 2021

Ahojte. Prosím Vás, ti, ktorí študujete externe výšku, tak keď ste si hľadali prácu, uviedli ste to do životopisu? Mne to príde v istom smere ako mínus v životopise s tým, že zamestnávateľ by sa mohol bat toho, že by som potrebovala si pýtať voľno, ci už na vyučovanie alebo skúšky, ktoré sú iba cez týždeň. Som momentálne na rd ešte, takze netuším ci si to tam dat alebo radšej nie, keďže stačí, že materská tam bude veľkou pritazou :/. Ďakujem.

marzuz89
24. nov 2021

Samozrejme, ze si uved 😉 Je obrovske plus, ze pocas MD na sebe pracujes a vzdelavas sa. Navyse raz za cas budes potrebovat volno ci schvalit dovolenku v piatok kvoli skuske ci cviceniam, ktore budu povinne, kedze externisti niekedy uplne nelogicky maju vyucbu aj v piatok 🤔

autor
24. nov 2021

@marzuz89 ja našťastie iba sobotu mávam aj to nie každú, takže to je super 🙂. Skôr tie skúšky sú také problémove :/.

raffaella
24. nov 2021

Uviedla som (pred rokmi). Na moju pozíciu bola univerzita požadovaná, ja som bola iba v druhom ročníku štúdia keď som sa do firmy hlásila a zobrali ma po pohovore aj tak. Dokonca som vo firme robila aj bakalársku a diplomovu prácu. Normálny zamestnávateľ to pochopí a podporí.

autor
24. nov 2021

@raffaella ved toto, ze je máloktorá firma, ktorá to vidí pozitívne 🙄. Preto sa bojím, ale dám to tam teda a uvidíme, keď bude problém stiahnem to to životopisu a uvidíme 🙂