Zanechanie štúdia na vysokej škole

lenocka753
10. apr 2022

Ahojte,

som v treťom ročníku Bc, o chvíľu mám štátnice a pod. a rozhodla som sa zanechať štúdium. Ide mi ale o to, dokedy budem mať status študenta, ak sa na štátne skúšky neprihlásim a BP neodovzdám?

Vďaka za odpovede 🙂

liljana
10. apr 2022

To si zabila tolko casu, namahy a financii, aby si sa na to vykaslala pred statnicami? Zatni zuby a pusti sa do toho. Ked to zvladli ini, das to aj ty. Cely zivot chces prezit tak, ze nieco zacnes a potom to v polovici nedokoncis?

mimka1402
10. apr 2022

@lenocka753 Ak môžem... Ja by som aj bola schopná zaplatiť niekomu € na napísanie Bk a na štátnice sa aspoň naučiť... Nie som zástanca plagiátorstva. Ale 3r v skole sa hádam na teba nalepilo a skrz všetkých peňazí by som aspoň to skúsila

lenocka753
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenocka753
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenocka753
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimka1402
10. apr 2022

@lenocka753 No tak ju niekomu daj opraviť ľudí ktorí to robia je veľa. Ty sa zatiaľ budeš učiť. No k otázke ten status študenta by som riešila na stránke školy určite tam máte ako.to je

pribinak
10. apr 2022

@lenocka753 nemôžeš požiadať o další termin odovzdávania prace? Toľko času čo si venovala škola a písaniu a nič z toho?
Veď hľadaj možnosti ako to riešiť

liljana
10. apr 2022

Preco nezavolas na studijne, tam ti to najlepsie povedia, co sa da robit, ci sa daju skusky preniest, posunut,.... ako co ukoncit.

mimka1402
10. apr 2022

@pribinak
@liljana
Skúsila by som . ako píšu baby.
Alebo sa hod na nejakú PN. Dajú ti nejaký termín v lete pripadne. Takto to riešil známy...

lenocka753
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
10. apr 2022

@lenocka753 ale čosi. Veď získaš čas, opravis či prepises prácu a môžeš sa učiť
Ak si sa dostala až do 3. roc. tak niečo musíš vedieť.

januska12323
10. apr 2022

Ja som svoju opravila na odovzdatelnu za 48 hodín, nehovor mi, že to nezvládneš aspoň na prejdenie. Na skúšky tiež, naučiť sa aspoň polovicu každej otázky. Je úplne jedno na aké známky to bude.
A k otázke študentom si do skúšok.

kkovacovak
10. apr 2022

@lenocka753 prosím ťa neľutuj sa. Všetko zvládneš keď budeš chcieť. Učiť sa na štátnice? Stačí si to zopakovať keďže všetko si sa už učila počas štúdia. Ja som sa na štátnice učila 3 dni. Síce som mala ľahký odbor ale dá sa to keď sa chce. Bakalárku som začala písať 2 týždne pred odovzdaním. Ak neštuduješ medicínu tak to určite zvládneš aj za krátky čas. Ver mi že to budeš neskôr veľmi ľutovať. Skús to ako ti píšu vyššie a presuň si termín. Vždy sa dá nájsť cesta.

mimka1402
10. apr 2022

@lenocka753 Popravde neviem, prídeš mi možno vyhoreta. Ktovie. Ak by si bola u dr, psychologicky tak vieš dostať papier, že sa niečo stalo a tak sa hodiť na Pnku aj skrz psychiky... Takéto pocity sú často iba krátkodobé a ver, že neskôr to budeš veľmi lutovat

lienka.7
10. apr 2022

@lenocka753 pokial ta nevyhodia, resp.nevylucia. max.do konca 31.8. budeš mat štatút studenta. Nakolko dovtedy musis absolvovať štátnice
Ak ti ide o to co najviac to predĺžiť, tak chod na štátnice, ak.ich nespravíš, potom mas ešte opravné. To mas stále štatút studenta. Opravné musis mat max.do 31.8.

lenocka753
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simsalabim
10. apr 2022

@lenocka753 neblazni! Teraz nechat studium? Krok pred cielom? Toto mi rozum neberie. Ved existuje aj termin v auguste… vsetko sa da posunut.

lenocka753
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindous
10. apr 2022

Keď neodovzdáš BP a nespravíš štátnice na riadny termín, tak sa môžeš prihlásiť na opravný (zvyčajne v auguste) a keď sa nedostavíš ani tam, prestaneš byť študentom dňom nespravenej štátnej skúšky (rovnako ako by si prestala byť, aj keby si spravila)...

kkovacovak
10. apr 2022

@lenocka753 4 mesiace si sa učila na jednu štátnicu? A ledva si ju dala? Tak tu je potom chyba niekde inde nie v tom že nemáš čas. Skús sa zamyslieť nad tým ako sa učíš a či máš dobrý štýl učenia. Na tom veľmi záleží. Neexistuje aby si sa toľko učila. Keby si mala 3 štátnice v jeden deň tak by si čo robila? Učila sa rok?

lenocka753
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elisse247
10. apr 2022

@lenocka753 pokým ti platí nálepka na ISICu si študent. A v tomto prípade mám pocit že to je do konca júna.

lenocka753
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenocka753
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenocka753
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
10. apr 2022

@kkovacovak viem že autorka sa na toto nepýta, ale učít sa na na 1 štátnicu 4 mes. je podľa mna neprimerane dlho
Určite máš chybu v systéme ako sa učíš. Toto je úplne šialene
Ja som robila skúšky v inom jazyku, aj prednášky boli v inom jazyku a mala som čas na prípravu 3 týždne.

Skús napísať ako sa učíš, aký máš systém

janage
10. apr 2022

@lenocka753 však zavolaj, napíš na študijné oddelenie svojej školy a budeš presne vedieť a hlavne to mať potvrdené oficiálne.

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz