Zajtra nastupujem do novej školy, mám však problém s koktaním

1. sep 2020

Dobrý deň,potrebujem pocit.Zajtra nastupujem do novej školy.Kokcem a viem ze nedokážem povedať ani svoje meno,zvyšok v pohode ale konkretne moje meno ma take písmeno čo necokažem veľmi aj ked som to už veľakrát než problému zvládla.Mala som už spať ale stále na to myslim že ako bude.Nejake rady ako to zvládnuť a celkovo sa aj zbaviť koktania?Ono to je pri predstavovaní skôr blok ze akoby neviem v tu chvíľu nic povedať a ani nedokážem,akoby som sa ani nadýchnuť nevedela...
Ďakujem za rady

viikkki
1. sep 2020

Koľko máš rokov?... Tak si vymysli nejakú prezivku, neboj bude dobre 😊

darkwood
1. sep 2020

Skús použiť skratku mena...trebárs Martina - Maťa. Možno vôbec sa nebudeš musieť predstaviť, len zdvihneš ruku 🙂. Ja občas kokcema vieš čo...? Je mi to aj jedno :D . Skús ísť k logopédovi, tam ti pomôžu. Nemaj strach zo zajtrajška...všetko bude super. Po prvé je to len škola a po druhé, keď sa vyspíš, budeš ešte viac v pohode. Držím palce.

macekovam
1. sep 2020

ako sa volas

kacena4
2. sep 2020

ahojko neviem kolko mas rokov ale viem ze by ti pomohol klinicky logoped a psycholog alebo popr. psychiater su chvile ako napr. zaciatok skolskeho roku kedy si viac v strese a psychiater ti moze predpisat lieky prave na taketo zatazovane obdobie kedy si ich jednorazovo mozes dat pred udalostou na uvolnenie a bude ti lepsie. odporucam zvazit nebojito nemusis sa hambit ze potrebujes pomoc, logoped ta bude ucit ako spravne dychat a rozpravat v urcitych situaciach ako spravne vyslovovat hlasky, slabiky a aj cele slova a psycholog ti pomoze prekonavat traumu z toho vsetkeho. mozes tam ist s rodicom ktory ta v tom podpori alebo skus sama ak si starsia drzim palceky nech ti to pomoze hlavne do buducna

eliskadad1
2. sep 2020

a chodíš s tým k nejakému odborníkovi?