Z akej školy sa môžem hneď zamestnať?

15. jan 2022

Ahojte ženy na akú školu ísť študovať gde sa môžem hnet potom zamestnať ? Škola by mala byť externé mám malého syna . Som nevystudovana na strednej som dala výstup v poslednom ročníku mala som odbor kuchár čašník ale nenaplnalo ma to .

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
15. jan 2022

No, ked to tak citam, tak navrhujem ZS, ta je v kazdom meste.

petus998
15. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl ani ja neviem kde sa dáva y i íý 🤣🤣🤣 niekedy rozmýšľam nad tým

autor
15. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl Ozvala sa frustrovaná majisterka sveta 👏

dskjhfdlkdjhl
15. jan 2022

No, neviem, ci nahodou Ty nie si frustrovana. Ked chces ist na strednu skolu, mala by si mat zvladnutu zakladnu a to evidentne nemas, takze popracuj na sebe a neurazaj sa.

kikka95
15. jan 2022

Určite treba popracovať na slovenčine, lebo keď učitelia uvidia tvoj pravopis tak nebudú nadšení.

lintu
15. jan 2022

Tak porozmýšľaj najprv, čo by ťa napĺňalo. (Ideálne také, kde netreba veľa písať.) Potom na akej škole v okolí sa to asi učí. A o ďalšie informácie požiadaj priamo tam.
Keď si sa už ale tak ďaleko dostala, možno by si bolo fajn dokončiť aj toho kuchára-čašníka. Aspoň kvôli maturite.

rebellefleur
15. jan 2022

Gde? Hnet? Preboha 🙈🙈🙈🙈 tieto slová vie napísať správne môj syn, 1.stupeň ZŠ...

macekovam
16. jan 2022

Ubob si kurz ošetrovateľ... Alebo sa opýtaj v nemocnici na prácu sanitárna.. Napríklad...

tykat
16. jan 2022

V Mekaci ta zoberu hned. Skus to, mas zaklad kuchar-casnik. Teda ak chces hned pracu a potrebujes kratsi prac.cas kvoli synovi.

zuzanockamt
16. jan 2022

@tykat ale ona nemá ukončenú SŠ...jej vzdelanie je len základné

tykat
16. jan 2022

@zuzanockamt ...a do mekaca chcu SS? Ved tam moze brigadovat od 18tich (mozno aj od 16tich - ale toto neviem naisto). To este SS nemaju ludia ukoncenu.

iwesska
16. jan 2022

Upratovacku mozes ist v podstate robit hned aj bez vzdelania. Inak mas este 2.moznost - zaplatit si doucovanie zo slovenciny,ak chces lepsiu pracu,lebo ak napises do zivotopisu "kde", tak ho skartuju skor,ako ho docitaju. Bez poriadnej slovenciny sa na ziadnu strednu cez prijmacky nedostanes.

larazivago
16. jan 2022

@macekovam len to nie, preboha. Viac škody ako úžitku.

zuzanockamt
16. jan 2022

@tykat brigádovať áno, ale ona chce klasickú prácu

zuzliq
16. jan 2022

Ahoj, oceňujem tvoju snahu pohnúť sa vpred, uštipačné komenty si nevšímaj. Ja by som ti navrhla dorobiť si maturitu tam, kde si študovala SŠ, je by bolo podľa mňa najjednoduchšie (ak tam nedošlo k nejakým preblémom, pre ktoré si skončila). Potom sa ti bude oveľa ľahšie hľadať akákoľvek lepšia práca. Čo by ťa bavilo? Máš nejaké záujmy?

rebellefleur
16. jan 2022

@zuzliq - v tomto prípade nejde o ustipačné komentáre, ale o fakt, že dotyčná, ak niekde bude posielať životopis s takouto gramatikou, ani ho nedočítajú a rovno hodia do smetného koša

dskjhfdlkdjhl
16. jan 2022

@zuzliq Treba pochopi jedno-ak niekto nevie pisat ani na urovni prveho stupna, tak o maturite nemoze byt rec a to nie je ziadne urazanie, to su fakty. Takze ak chce nieco studovat, tak naozaj musi zabrat v ucive ZS a az potom uvazovat co dalej. Ak toto nechce, tak v jej pripade by som skor brala nejaky kurz, lebo s takymto pisomnym prejavom nemoze ist na strednu skolu.

simik411
16. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl dovolím si s tebou nesúhlasiť. Ja som sama zaťažená na správny pravopis , avšak tvrdit že kto nemá ok gramatiku nemôže byť reč o ss. Poznám xy ľudí čo ju nevedia a majú aj ss aj vs. Je to dôležité ja súhlasím ale ak človek vie vystupovať má prehľad jednoducho niečo v tej hlave má (okrem pravopisu) tak vie byť aj úspešny v tom čo robí. Ani môj muž bohužiaľ není expert v SJ keď sme spolu začínali napísal mi sms kde bola hrúbka a ja som váhala či mu aj odpíšem že s takýmto jaa byť nemôžem toto nevie wua. Mno a sme spolu 7r už , prácu má lepšie platenú ako ja čo mám vs a viem super gramatiku 🤷😃

dskjhfdlkdjhl
16. jan 2022

@simik411 nemusis so mnou suhlasit, kazdy ma narok na svoj nazor, aj ty, aj ja.

simik411
16. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl kľudne maj názor , ja píšem o faktoch že sú úspešní ľudia aj takí čo tu gramatiku jednoducho nevedia 🙂🤷 takže o maturite reč byť môže ,nie ako píšeš, že nemôže. Len to som chcela , či už sa to niekomu páči alebo nie 😏

dskjhfdlkdjhl
16. jan 2022

@simik411 a nestacil o tom jeden prispevok? Mna o svojom nazore nepresvedcis, ale kludne si ho sem napis aj 100-krat😉

simik411
16. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl kks 😅 waw . Tak načo odpisujes ty kašlem ti nazor hah to som už písala, že nejde o názor ale okej máš pravdu vyhrala si super až teraz pozerám ako si všade obľúbená kde sa ozveš , chaapu 🙋hezky den

zafir01
16. jan 2022

Moja mamka ma skončení len základku. Ako deti sme sa jej zložili na kurz ošetrovateľstva. Teraz pracuje v malom mestečku v domove dôchodcov. Výplatu ma v priemerne okolo 800 eur v čistom. V horších pandemickych časom mala cez 1tis ( len denne smeny) myslím, že je to celkom fajn na vynalozene úsilie a vzdelanie

dskjhfdlkdjhl
16. jan 2022

@simik411 tak znovu, ja mam nazor, ty mas nazor, ja Ti moj netlacim a Tvoj ma nezaujima a nezmeni sa to ani vtedy, ked mi tu budes nadavat😉 To, ze teraz ma uz maturitu kazdy, to este neznamena, ze s tym kazdy musi suhlasit. To, ze je niekto v niecom sikovny, to sa este nijako nevylucuje s tym, ze nemusi mat nutne maturitu-ak je sikovny, presadi sa aj bez😉 Tiez Ti prajem pekny den a ako vidis, dokonca to ide aj bez blbych reci🙂

macekovam
16. jan 2022

@larazivago ale no.. Zas nepreháňaj...