Vzdelanie na prácu sestrička

17. aug 2024

Dobrý deň mám dokončenú potravinársku školu s maturitou a atestáciu vychovavatel/asistent učiteľa. Mám 27 rokov a chcela by som robiť prácu sestrička v nemocnici. Čo prosím k tomu potrebujem? Kde môžem takéto vzdelanie dosiahnuť? Ďakujem za rady

melanta
17. aug 2024

Vysoká škola, odbor ošetrovateľstvo. Keby si napísala odkiaľ si, mohli sme rovno poradiť, ktorá VŠ.

autor
17. aug 2024

@melanta Nitra

modrykolibrik
17. aug 2024

Len pozor nie kazda skola vezme cloveka s inym vzdelanim. Niektore skoly ziadaju aby mal dotycni bud zdravotne vzdelanie alebo gympel. Viem, ze kamosku nezobrali na 3 skoly lebo mala strojnicku s maturitou

melanta
17. aug 2024

@modrykolibrik zoberú, ale na denné štúdium. Pretože na externé je potrebné robiť v zdravotníctve a tam človek nemá čo robiť, ak nemá už nejaké iné nižšie zdravotné vzdelanie.

patka06
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patka06
17. aug 2024

VŠ ako radia vyššie alebo stredná zdravotnícka škola na Farskej v NR, odbor praktická sestra alebo diplomovaná sestra
https://ezkszsnr.edupage.org/

melanta
17. aug 2024

@patka06 ak chce byť zdravotná sestra, tak po praktickej sestre by opäť len musela ísť na VŠ odbor ošetrovateľstvo. Takže by jej to vzdelanie trvalo raz tak dlho.

patka06
17. aug 2024

@melanta nešpecifikuje, čo presne chce. Robiť ako "sestrička" v nemocnici - na to stačí praktická sestra
Súhlasím, že VŠ je lepšia.

melanta
17. aug 2024

@patka06 tak ja mám za to, že ak chce niekto robí sestričku, tam myslí zdravotnú sestru. Praktická sestra má síce v pomenovaní pojem sestra, ale "plnohodnotná" sestra to nie je. Pri všetkej úcte k tým, ktorí praktickú sestru robia.

patka06
17. aug 2024

@melanta súhlasím s tebou.
No nie každý tie "levely" v zdravotníctve rozlišuje.
Zvyčajne je sestrička každá, okrem lekárky a upratovačky 🙂