Vysokoškolské štúdium v Londýne

ivka88888
8. sep 2021

Ahojte, chcem sa s Vami poradit. Dcera chce ist studovat na vysoku skolu do Londyna. Mate niekto niake rady, pripadne skusenosti. Momentalne studuje na bilingvalnom gymnaziu. Dakujem pekne za vsetky odpovede🙂

oslo1
8. sep 2021

@ivka88888 na ktoru universitu a co ide studovat? Londyn je siroky pojem.

sisa_s
8. sep 2021
abbey1
8. sep 2021

@ivka88888 Dcéra je momentálne v 3. ročníku na univerzite v UK. Kľudne sa pýtaj. Ak budeme vedieť, poradíme.

ivka88888
autor
8. sep 2021

@abbey1 dakujem za odpoved🙂 zaujimalo by ma na aku univerzitu chodi, co studuje, ci je tam spokojna, ako ste zohnali ubytovanie, cena skolneho, a aka je jej priemerna mesacna rezia.

lucik194
8. sep 2021

hlavne po brexite treba brat do uvahy ze sa budete brat ako cudzi studenti,takze full skolne.....
co chce studovat?

ivka88888
autor
8. sep 2021

@lucik194 dakujem za odpoved, chcela by studovat medzinarodne vztahy

rikarika
8. sep 2021

@abbey1 mozem sa aj ja spytat? Dcera je tiez na biling gymnaziu v 3 rocniku. Zrejme bude studovat nieco okolo matematiky, IT.. Kolko vas stoji studium? Cele alebo rocnik? Mozte aj do ip, budem vdacna.

abbey1
8. sep 2021

@rikarika
@ivka88888
Tak ako tu už bolo napísané, po odchode UK z EÚ naši študenti z EU stratili možnosť získať študentské pôžičky v UK. Myslím tie klasické.
Čiže momentálne rok štúdia na vysokej stojí od 9 000 vyššie. To je jeden ročník.
Undergraduate je 3 roky a potom minimálne rok Postgraduate.
V cene školného sú všetky študijné materiály. Tam už navyše sme neplatili ani cent.
Je možné získať štipendium napr za prospech. Ale to mala dcéra len 1200 libier.
S úrovňou školy je spokojná, i keď vždy je čo vylepšovať. Ale prednášky, komunikácia s pedagógmi, vybavenie školy sú super. Knižnica je otvorená 24/7. K dispozícii internet, počítače, tlačiarne,...
Prvý rok bývalá na internáte. Ale v štýle bytovej jednotky, čiže každý vlastnú izbu a spolu tých 5 deciek malo kuchyňu, kúpeľňu,.... Cena cca 400 libier mesačne.
Druhý rok s tými istými deckami, našli sa super partia, si prenajali dom. Cena rovnaká cca 400libier.
Teraz tretí rok má v prenájme vlastný jednoizbový byt v centre mesta 475 plus energie čiže cca 530 libier.
Potraviny lacnejšie než u nás. Tak to už problém nie je.
Ubytovanie sa dá nájsť i lacnejšie. Záleží od lokality, náročnosti.
Ľahké to nie je. Musí makať v škole i v práci, ale plat výborný. Nebanuje, že do toho išla. Ona študuje Law and Criminology.

janikmilo
26. aug 2023

Dobrý deň chcel bi som sa opýtať že ako by som sa mohol dostať na univerzitu . Potrebujem k tomu aj maturitu ?

abbey1
26. aug 2023

@janikmilo Jednoznačne áno. Buď klasicky maturita na Slovensku, alebo obdobné stredoškolské vzdelanie so záverečnou skúškou v zahraničí. Je to vysoká škola ako všade inde. Čiže úspešné ukončenie stredoškolského vzdelania je samozrejmosťou.
No a potom klasika, každá univerzita má svoje podmienky prijatia ako sú prospech zo strednej školy, z maturity, určitý počet absolvovaných vyučovacích hodín určitých predmetov počas strednej školy, adekvátna skúška z anglického jazyka. Touz si každá univerzita určuje svoje presné podmienky.