Vysoká škola - výber

noemia2
4. nov 2021

Ahojte 🙂
som už po strednej škole, takže rada školského psychológa neprichádza už v úvahu. Chcem sa opýtať, či nemáte niektorá skúsenosť, či sa dá navštíviť aj normálny bežný dospelácky psychológ s tým, že potrebujem pomoc vo výbere povolania/profesie, alebo ako postupovať, ak túto pomoc hľadám. Chcela by som sa s niekym porozprávať, kto má v tomto skúsenosti, aby som si vedela vybrať správne a aj daný odbor napr. doštudovala. Zatiaľ sa mi veľmi nedarilo, no mám ešte príležitosť študovať. Vybrala som si nesprávny odbor - som introvert a vybrala som si silnú prácu s ľuďmi, psychicky ma to zložilo. Nechcem znovu zrobiť túto chybu a chcem si vybrať konečne správne. Máte napr. skúsenosť s kariérnym poradenstvom? Chcú tí ľudia len vymaniť peniaze, alebo ozaj pomôžu, vedia zorientovať?
Alebo aké ešte máte nápady? S kým sa dá takto porozprávať? Je na to nejaký odborník? (napr. špecializovaný psychológ?)
Ďakujem pekne za akúkoľvek radu!

marianna_peskova
4. nov 2021

Navštív Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva. Majú pobočky, ich služby sú zadarmo, treba sa len objednať.

trema
4. nov 2021

Urcite sa da ist s tymto ku psychologovi, ja som tak bola

evkamotka
4. nov 2021

Ano, to co ti radi v prvom prispevku. A je to zadarmo. Byva to bezne v mestach, pogoogli podla toho odkial si